Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Masz racje z tym rozsunieciem płatwi, spokojnei możnabyło by je rozsunac poza obrys okien i wkomponowac w ścianki działowe na strychu, ale problem tkwi tylko w słupach w dwóch pomeiszczeniach, w sypialni wyszedł by na srodku i w pokoju po przeciwnej stronie także, wiec cos za cos, ja u siebie mam dwa słuypy w sypialni z czego jeden wkomponuje w zabudowe szafy, drugi niejestty musi zostac tam gdzie jest czyli prawie na środku, a na strychu można i tak spokojnei stanac, tylko trzeba uważać na jętki :p juz kilka razy miałem z nimi starcie :p

 

 

Co Tymek, to interpretacja własna :-)

Wg projektu jest jeszcze drugi wieniec nad oknami, który przenosi ciężar z płatwi na ściany nośne. Widzę, że zrezygnowaliście z niego, u nas kierownik nie chciał się na to zgodzić.

Już kiedyś o tym pisałem, że wystarczyłoby rozsunąć płatwie poza obrys okien i oprzeć je na słupach. Dodatkowo powiększyłby się strych. Same zalety, więc nie wiem dlaczego tego nie poprawiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panowie - płatwie, murłaty, wieńce - jakimiś szyframi do mnie piszecie:o Szczerze mówiąc, to w tym względzie zdaliśmy się na ekipę, no i przede wszystkim kierownika budowy, jako że nie ma nas na miejscu budowy i nasza ingerencja w budowę jest ograniczona. Kierownik nie miał żadnych obiekcji, co do wieńców czy konstrukcji dachu. Więc mam nadzieję, że jest dobrze.

 

Qwerty, daszek podobny do Twojego, bo jak pisałam wcześniej, bardzo mi się spodobał i nawet pokazywałam Twoje zdjęcia naszemu cieśli. Nie jest identyczny, bo my znacznie wydłużaliśmy krokwie do 8,45, no i Ty masz podwyższoną ściankę kolankową o 1 pustak więcej. To wszystko sprawia, że nieznacznie są różne. Tak jak Arek napisał każdy Tymek jest inny :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolaczek :p no to mamy taka samą dachóweczke :p tylko moja czeka na majstra jeszcze w paletach a nie na dachu :) myśle ze od poniedziałku zacznie wchodzic na dach :p

 

Można prosic o wiecej zdjec :)

 

Bardzo proszę :) Jeszcze nie skończone bo dokupiłam jeszcze 2 okna dachowe i muszą je osadzić. Z przodu nie ma problemu ale z tyłu muszą wyciągnąć kilka dachówek. Trochę kłopotu narobiłam ale jak to majster mówi - zrobi się :)

 

Jak macie jakieś propozycję na łazienki to będę wdzięczna za fotki bo jesteśmy na etapie wybierania kafli. ,

 

http://images46.fotosik.pl/2096/13916ba1163d1f84med.jpg

 

http://images48.fotosik.pl/736/bd504f1d8b72969amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z tym rozsunieciem płatwi, spokojnei możnabyło by je rozsunac poza obrys okien i wkomponowac w ścianki działowe na strychu, ale problem tkwi tylko w słupach w dwóch pomeiszczeniach, w sypialni wyszedł by na srodku i w pokoju po przeciwnej stronie także, wiec cos za cos, ja u siebie mam dwa słuypy w sypialni z czego jeden wkomponuje w zabudowe szafy, drugi niejestty musi zostac tam gdzie jest czyli prawie na środku, a na strychu można i tak spokojnei stanac, tylko trzeba uważać na jętki :p juz kilka razy miałem z nimi starcie :p

 

ja na przykład nie mam ani jednego słupa - tak się udało wykombinować :)

 

choć z drugiej strony - jak jest ładny drewniany słup - pomalowany - to ładnie się komponuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę :) Jeszcze nie skończone bo dokupiłam jeszcze 2 okna dachowe i muszą je osadzić. Z przodu nie ma problemu ale z tyłu muszą wyciągnąć kilka dachówek. Trochę kłopotu narobiłam ale jak to majster mówi - zrobi się :)

 

Jak macie jakieś propozycję na łazienki to będę wdzięczna za fotki bo jesteśmy na etapie wybierania kafli. ,

 

http://images46.fotosik.pl/2096/13916ba1163d1f84med.jpg

 

http://images48.fotosik.pl/736/bd504f1d8b72969amed.jpg

 

 

Jolaczek - co to za drzwi w miejscu garażu? masz jakiś rzut budynku od środka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i solarki zamontowane :) fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanie bo jestem na etapie wykończeniówki i moja ekipa od tynków jak tynkowała to zostawiła otwory pod drzwi nieotynkowane (dojechali tynkiem do końca ściany a częsci wewnętrznej juz nie otynkowali. Teraz mam wstawione drzwi i zastanawiam się jak to otynkować. Na razie mam jeden pomysł ale wydaje mi się trochę karkołomny - otóż chciałbym skuć z 5cm tynku na ścianie zamocować kontownik i dotynkowac? Co myślicie o takim rozwiązaniu, pytam bo może jest jakieś inne duzo prostsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanie bo jestem na etapie wykończeniówki i moja ekipa od tynków jak tynkowała to zostawiła otwory pod drzwi nieotynkowane (dojechali tynkiem do końca ściany a częsci wewnętrznej juz nie otynkowali. Teraz mam wstawione drzwi i zastanawiam się jak to otynkować. Na razie mam jeden pomysł ale wydaje mi się trochę karkołomny - otóż chciałbym skuć z 5cm tynku na ścianie zamocować kontownik i dotynkowac? Co myślicie o takim rozwiązaniu, pytam bo może jest jakieś inne duzo prostsze??

Może płyta kartonowo-gipsowa. Trochę czystsza im łatwiejsza metoda. Ale jeśli te drzwi sa narażone na zmianę temperatury im wilgotność to jednak lepiej potraktować to zwykłym tynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...