Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich Tymkowiczów, ja swoją przygodę z budową już zakończyłam. Trwała ona krótko ale tylko i wyłącznie dzięki mojemu mężowi, który wszystko poukładał z terminami "pod linijkę". Wrzucam fotki kończące naszą przygodę i życzę wytrwałości wszystkim budującym :)

 

[/img]

 

http://images61.fotosik.pl/986/620f08f54afd38e8med.jpg

 

http://images61.fotosik.pl/986/609aadf544a37981med.jpg' alt='609aadf544a37981med.jpg'>

 

a to dla naszych chłopców - fanów FC Barcelony:

http://images64.fotosik.pl/988/5499f16b06758090med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Opinia Tymkowicza po dwóch latach mieszkania.

 

Klnę na okno dachowe nad schodami gdyż muszę rozkładać 6 cio metrową drabinę aby je umyć. Łazienka na dole jest tam gdzie być powinna, ale wejście do spiżarni jest tylko od kuchni. dzięki temu mam dwie ściany na regały i pion idzie mi nie w wc ale w skrytce w narożniku. Mam rekuperator i dziwię się nowo budującym że go nie montują. Dzięki temu nie potrzeba okna w wc na dole. Nie powiększałem wc gdyz łazienka tam jest użyawana sporadycznie. Prysznic dla gości jast bez brodzika. W ten sposób moja powieżchnia użytkowa znacząco wzrosła. Zasłonka wisi sobie na ścianie obok komina. Wnękę między kominem a wejściem zasłoniłem lustrem i szafką z umywalką. Pasuje idealnie.

Zrobiłem półokrągły balkon i żałuję bo trudno zrobić pożądne opierzenie. Moje jest brzydkie.

Wada na bocznych wystających ze ściany belkach siedzi mnóstwo ptaków i chodnik pod belkami mam za-ny.

Zamiast saloniku na górze zrobiłem dla pokoju po lewej garderobę z wejściem z pokoju, dobry pomysł. W pokoju po prawej stronie garderoba za drzwiami na całej ścianie drzwi suwane też fajna rzecz. W mojej sypialni po prawej od schodów jest garderoba w projekcie. Komin przesunąłem tak aby szedł przez tą garderobę i przez kotłownię a nie garaż. To też mi się podoba. pion z łazienki idzie przez garderobędo kotłowni idalej pod podłogą. Drugi z góry od wc idzie przez pokoik na dole ale jest wkuty w ścianę więc też go nie widać. Wada taka że gdy ktoś spuszcza na górze wodę to na dole w poikoiku ale na szczęscie nie w salonie to trochę słychać. Schody na góre wylewane, na nich położone drewniane stopnie jest ok. Wszędzie podłogówka też jast ok. Z tyłu na połowie domu zadaszony taras, który jest przedłuzeniem dachu fajny pomysł. Sam taras na całej długości domu.

Jak nauczę się wklejać zdjęcia to wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Z góry dziękuję mardor1971 :)

 

W linku parę fotek z budowy naszego wymarzonego domku :)

 

https://plus.google.com/photos/117466862234289687596/albums/6025908484199031025

 

Budowa powolutku do przodu :) W tym roku kończymy stropem a w przyszłym dalej ...

Z zazdrością patrzymy na Wasze Tymki :)

Pozdrawiamy

Kinga i Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chyba już pobudowali, taka cisza!! ;)

 

My jeszcze budujemy!

Na dzień dzisiejszy nasz domek wygląda tak:

 

http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=aAGpz&id=e587a52124fc73b4c917f824a8c62a32&size=B

 

http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=h6FM4&id=6777ba5d14ecba00e45d3a0ac1330951&size=B

 

http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=MZ04C&id=1ea02fc1c6d2077817884a111243aae0&size=B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeszcze budujemy!

Na dzień dzisiejszy nasz domek wygląda tak:

 

http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=aAGpz&id=e587a52124fc73b4c917f824a8c62a32&size=B

 

http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=h6FM4&id=6777ba5d14ecba00e45d3a0ac1330951&size=B

 

http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=MZ04C&id=1ea02fc1c6d2077817884a111243aae0&size=B

 

Rośnie, rośnie w górę!! :):) pogoda chyba dopisuje, więc oby wyżej każdego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieszkamy już całe 10 m-cy i jesteśmy zadowoleni, nie zmieniłabym Tymka na żaden inny dom. Tymek jest przestronny, i wygodny w użytkowaniu.Może i są jakieś drobne mankamenty ale nigdy nie wychodzi idealnie.Pozdrawiam i życzę wytrwałości budującym a zobaczycie, że warto było!!!!!:):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zrobię małe podsumowanie :) , skoro to taki czas nadszedł na forum. Mieszkamy drugi rok, i jak na razie projekt sprawdza się doskonale :). Ze zdjęć wynika, że mam podobnie zrobiony dom jak mardor1971- zaokrąglony balkon :p i te same problemy z jego wykończeniem, w końcu położyłem na niego deskę tarasową, ładną ryflowaną ale z sosny i wychodzi żywica - tak więc wskazówka dla tych co przed ;) położeniem takiej deski. Mamy odkurzacz centralny i ciesze się, że nie wydałem kasy na jakąś jednostkę za 2500 zł tylko polskiego profii za 800 zł - uważamy wspólnie z małżonką :), że taki odkurzacz to zbytek - ciaganie 9 m rury z dołu na górę żeby przelecieć pokój bo coś tam wypadło dzieciom z tornistrów jest zbyt uciążliwe. Za połowy ceny całego odkurzacza miałbym dwa odkurzacze małe zgrabne ciche na każdym piętrze.

Zadaszony taras - trafiony jak najbardziej, mam na nim położona kostkę brukową i przed wejściem też - praktycznie niezniszczalne. Spiżarka w kuchni baardzo świetna rzecz tak jak miejsce pod schodami ( schody wylewane, też okładane drewnem). Wszędzie podłogówka - rzecz chyba najlepsza :D, jest i kominek i tu bym zmienił jedną rzecz - poprowadził jedno wyście na górny hol najkrótszą drogą, teraz jest pod oknem dachowym i zbyt duża ilośc ciepła marnuje się pod sufitem w salonie :)

Sezon grzewczy wraz z ciepłą wodą od października do lipca na przestrzeni 2 lat ok 2400 zł rocznie - ogrzewanie gaz ziemny

Tak więc nie jest źle.

Minusy grzejnik pod oknem w garażu i niedopilnowani fachowcy od instalacji wod. , którzy zostawili skrzynkę na licznik nie do końca wkutą w ścianę tak więc po zaparkowaniu auta ciężko wysiąść kierowcy i pasażerowi. Grzejnik praktycznie zbędny , zakręcony cały rok, tak więc przestawiłem w inne miejsce, ale na etapie instalacji warto zwrócić też na to uwagę bo to strasznie uciążliwe takie przewężenie i tak w dopasowanym garażu.

I rzecz o której mówię innym- przy deskowaniu dachu , przy nabijaniu desek na krokwie w części wystającej poza dom - część okapowa - warto przeheblować deski, krokwie - i mamy gotową podbitkę - można sporo zaoszczędzić i efekt lepszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ja nie zakładałem odkurzacza gdyż szkoda mi było nawet tych 800 pln. Zwykły kosztuje 200-300 zł. Przy podłogówce i płytkach nawet nie jest potrzebny. wolałem mieć rekuperator. Pod schodami zrobiłem szafkę na buty z przerwą od dołu 8-10 cm i od góry 2 cm aby się wentylowały i jest to skuteczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej :D

A ja po przeszło dwóch latach zamieszkiwania, wpadłam na to co zrobić, żeby wiatrołap był bardziej funkcjonalny.

Generalnie jest on dość wąski, no i w naszym wypadku po trzech stronach mamy drzwi. Na pełnej ścianie wisi jedynie wieszak, nie mamy żadnego siedziska, , ani szafki na buty, bo musiałyby być bardzo wąskie, a to bez sensu.

Dzisiaj Eureka - mamy schody ze spocznikiem. Wystarczy wybić kawałek ściany i wsunąć szafkę pod spocznik. To takie genialne, że musiałam się z Wami tym podzielić ;) Może ktoś zrobi to zawczasu :p Już sobie wyobrażam kręcenie nosem mojego wykonawcy - pana męża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie macie płytki polozone w salonie ? Chce polozyc te same w korytarzu oraz w kuchni, bardzo podobaja mi sie na wysoki polysk ale troche sie obawiam i chyba wybiore półpolerowane, chcialabym poznac wasze opinie co najlepiej sie sprawdza :):):):) A do pokoi chcialabym polozyc panele lakierowane wygladaja jak deska drewniana lakierowana, jest to cos nowego ale moze ma ktos z was położone takie ? czekam na wasze opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy deskę podłogową naturalną olejowaną bez połysku i jestem z niej zadowolona,myje się dobrze oczywiście mam jakiś specyfik odpowiedni do tego. Co do terakoty to MI OSOBIŚCIE się wydaje, że z połyskiem to słaby pomysł-słyszałam(koleżanka ma takie duże), że strasznie widać smugi jak się źle umyje i każdą kropkę która spadnie na podłogę. My mamy bez połysku mix jasne takie cieniowane suuuuper sprawa-czasami dzieci coś rozleją i nawet nie widać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paradyż noce by my way na całości parteru i gdybym miał więcej kasy to na górze też bym położył. Swietnie się prezentują. nikt nie wierzy że to płytki. Do położenia są fajne choć trzeba je umieć ułożyć ale efekt murowany sprubuję na dniach wkleić jakąś fotkę. Wada jest jedna to cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie macie płytki polozone w salonie ? Chce polozyc te same w korytarzu oraz w kuchni, bardzo podobaja mi sie na wysoki polysk ale troche sie obawiam i chyba wybiore półpolerowane, chcialabym poznac wasze opinie co najlepiej sie sprawdza :):):):) A do pokoi chcialabym polozyc panele lakierowane wygladaja jak deska drewniana lakierowana, jest to cos nowego ale moze ma ktos z was położone takie ? czekam na wasze opinie

 

Witaj, ja mam położone płytki na wysoki polysk łącznie z kuchnią i przedpokojem. Dzisiaj, gdybym mogła cofnąć czas w życiu bym nie położyła takich płytek. Do dzisiaj nie mam patentu na ich pielegnację. Położyłabym płytki w imitacji drzewa w ciemniejszym kolorze. Ale wszystko kiedyś można zmienić - za 10 lat może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...