Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Witam. :welcome:Czy jeszcze ktoś z budujących Tymka jest na etapie stanu surowego?

Nasz Tymek czeka na hydraulika (obiecał pojawić się ponad 2 tyg.temu, ani widu, ani słychu).

Moje pytanie dotyczy powierzchni tynków w wersji C, ile naliczyli wasi tynkarze i ile życzą sobie za 1m2 tynku tradycyjnego bez materiału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :welcome:Czy jeszcze ktoś z budujących Tymka jest na etapie stanu surowego?

Nasz Tymek czeka na hydraulika (obiecał pojawić się ponad 2 tyg.temu, ani widu, ani słychu).

Moje pytanie dotyczy powierzchni tynków w wersji C, ile naliczyli wasi tynkarze i ile życzą sobie za 1m2 tynku tradycyjnego bez materiału?

 

Ja mam wersję A więc ilość metrów inna, ale płaciłem 17 PLN/m2 bez materiału. Jestem zadowolony z tynków, nie zamierzam już z nimi nic więcej robić :), ewentualnie drobne poprawki. ( Kraków )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :welcome:Czy jeszcze ktoś z budujących Tymka jest na etapie stanu surowego?

Nasz Tymek czeka na hydraulika (obiecał pojawić się ponad 2 tyg.temu, ani widu, ani słychu).

Moje pytanie dotyczy powierzchni tynków w wersji C, ile naliczyli wasi tynkarze i ile życzą sobie za 1m2 tynku tradycyjnego bez materiału?

 

dawno mnie tu nie było :)

 

co do tynków - cena zalezy od wielu czynników. Pytanie czy są to tradycyjne czy z gotowej mieszanki?

Nie rób tego błędu co ja i nie sugeruj się ceną - obejrzyj koniecznie 3-4 prace... jak zaczną kręcić ze dwie moga pokazać bo gdzie indziej to już ludzie mieszkają - to nie warto sobie głowy zawracać... Ty płcisz i Ty wymagasz....

 

zerknij sobie w stopce jak to u mnie wyglądało... w tej chwili ja jestem w rakcje sprawy sądowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę walcze :) zamówiłem okienka i czekam, a w miedzy czasie robie tarasik i takie mniejsze prace wewnątrz, jestem przed wyborem bramy garazowej :p i mam problem z wymiarami :p ah duzo bym dał by powiekszyc te otwory chod zo 10 cm :p

 

fakt - wjeżdża się na lusterka... teraz i ja bym zrobił szerszy wjazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dla nowobudujących!!!!!!!!!

Sąsiad powiększył każde okno o 5 cm z każdej strony i wkleił tam styropian. Po zamontowaniu okien do tego styro., i ociepleniu cian, uzyskał ciepłą ściane o której tak dużo się mówi bardzo niewielkim kosztem.

A propo tynków u mnie są gipsowe. Fajne gładkie ale bardzo miękkie. Dzieciaki odsuwając krzesło od stołu porobiły dziury w ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witaj, ja mam położone płytki na wysoki polysk łącznie z kuchnią i przedpokojem. Dzisiaj, gdybym mogła cofnąć czas w życiu bym nie położyła takich płytek. Do dzisiaj nie mam patentu na ich pielegnację. Położyłabym płytki w imitacji drzewa w ciemniejszym kolorze. Ale wszystko kiedyś można zmienić - za 10 lat może...

Joalczek, ja wlasnie z tego wzgledu nigdzie nie mam takich plytek. Znajoma ma icholery dostawala. U niej najlepiej sprawdza sie ten sprzet parowy do mycia podlog, wymaga najmniej wysilku, a nie zostawia smog wiec jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź doświadczonych tymkowiczów jak rozkładać stryo pod wylewki. Chodzi mi o miejsca w których biegną rurki/przewody. Nacinaliście styro, czy zostały jakieś luki. W tej chwili nie mam pomysłu jak prawidłowo to wykonać. Będziemy układli styro- 5cm na przekładkę.

Drugie pytanie: jaką warstwę styropianu i wylewki dawaliście? Tak jak w projekcie 15 cm styro?

Od poziomu chudziaka do sufitu mamy 0,21 m + 2,70 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na podłodze 23 cm styro, plus wylewka anhydrytu, w której są zalane rurki ogrzewania podłogowego. Najpierw elektryk później hydraulik rozłożył swoje po chudziaku, dopiero wtedy do poziomu wyłożono styropian i na już równy położono resztę. A oto moja podłoga.https://plus.google.com/113780494826324312343/posts/dbGEEPVf1Th?pid=6036758985217071842&oid=113780494826324312343
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Nasz Tymek z okienkami...

%5Bimg%5Dhttp%3A//images69.fotosik.pl/176/3a60f97858818b36.jpg[/img]

%5Bimg%5Dhttp%3A//images68.fotosik.pl/177/43b19ffd35d85722.jpg[/img]

%5Bimg%5Dhttp%3A//images67.fotosik.pl/177/ef7a5c56b53e7f7a.jpg[/img]

%5Bimg%5Dhttp%3A//images68.fotosik.pl/177/73a1d4ce2d63d321.jpg[/img]

%5Bimg%5Dhttp%3A//images70.fotosik.pl/176/c9fb95670bd72b65.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, możecie napisać czy przedłużaliście krokwie czy robiliście zgodnie z projektem ( Tymek C ) pozdrawiam

 

U mnie krokwie z wymiarem, ale nie podnosiłem ścianki kolankowej i jest ok. Z tyłu taras jest przedłużeniem dachu na połowie domu krokwie z dachu kończą się na ścianie a dalej idą krokwie z tarasu. Patrząc na niektóre zdjęcia domów z podniesioną ścianką kolankową wydaje się że czegoś dachowi brakuje, wtedy chyba wręcz trzeba przedłużyć krokwie ale tego nie wiem na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

właśnie rozpoczynamy budowę Tymka wersja D z podwójnym garażem i ścianką kolankową.

Jest ktoś z kujawsko-pomorskiego kto jest w trakcie budowy bądź już mieszka w Tymku?

Pozdrawiam.

 

Witaj, ja zbudowałem Tymka wersja D z podwyzszona scianka i podwójnym garazem ale i troszke poprzerabiałem go w srodku i na zewnątrz, jestwem z mazowieckiego okolice Sochaczewa :) troche daleko ale jak by co to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie rozpoczynamy budowę Tymka wersja D z podwójnym garażem i ścianką kolankową.

Jest ktoś z kujawsko-pomorskiego kto jest w trakcie budowy bądź już mieszka w Tymku?

Pozdrawiam.

 

Hej :)

Jesteśmy w trakcie budowy Tymka ale wersja C :) Budujemy sami, więc budowa posuwa się powolutku ale niedługo zalewamy strop :)

Kruszyn Krajeński kolo Bydgoszczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...