Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Recommended Posts

Delus :) wejdz najpierw na stronkę http://www.webshots.com/ nastepnie załóż konto (zarejestroj żeby pózniej można wkleić jakieś fotki) po rejestracji zaloguj - może być jużzalogowany następnie wklej jakieś zdjęcia a jak już po wklejeniu wedz na save - poczeja na 30 sek do 5 min w zależności od ilości i wielkości zdjęc i potem pojawi się kolumna zdjęc tych których wgrałaś a obo kazdej zjęcia są wybór wielkości i 3 adresy danej zdjęcia (wybierz środkowy) i ten adres wpis do postu - proste??? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich Tymowiczów

Dzisiaj układali zbrojenie na strop, schody no i na balkon, no cós zabrakło nam z 10 szt desek na balkon, Jutro będą uzupełniac te brakujące szalunki jeszcze przed zalaniem betonu z gruchy. Co do zbrojenia, ktre zamawiałem w lutym (jeszcze po starej cenie :) :wink: ) to poszło prawie na styk - ale nam się udało.

Wstawiam pary fotek ze zbrojeniem na strop

http://inlinethumb60.webshots.com/6011/2767845380101780555S500x500Q85.jpg

http://inlinethumb59.webshots.com/4090/2420120740101780555S500x500Q85.jpg

http://inlinethumb50.webshots.com/7025/2841359730101780555S500x500Q85.jpg

Może jeszcze jutro zrobie pary fotek po zalaniu stropu betonem B20 (ok 15 ÷ 18m3)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DELUS super żeprzesłałeś te zmiany w projekcie ja biorąc wzorce od ciebie zmieniam jeszcze : łazienka na dole przesunięta do strony frontowej a przejście do kuchni za nią i poszerzam garaż o ok 0,5 m. Słuchaj prześlij mi te zdjęcia zmian parteru i jak masz a pewnie tak i góry na mojego maila cobym mógł wydrukować w lepszej jakości i pokazać mojemu wykonawcy który zarazem jest architektem i który może też nam dokonać tych zmian. Mail [email protected] Dzięki wielkie. Super naprawdę super !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jak wcześniej pisałem jestem na etapie adaptacji projektu/zmiany i przygotowania dokumentów do pozwolenia. Mam nadzieję, że do końca roku uda mi się dostać pozwolenie, a na wiosnę chcemy ruszyć na całego.

Wprowadzamy kilka zmian ale niezbyt wiele np: z konieczności muszę przeprojektować fundament na płutę fundamentową ze względu na warunki grintowe, likwiduję balkon i zostanie tylko balustrada, zmieniam schody z betonowych na drewniane, mały pokój na parterze przedzielam i przenoszę tam łazienke a w drugiej części od tyłu budynku robie kotłownie, w miejscu łazienki na parterze powiększam pom. gosp. z wejściem od kuchni, natomiast pom. za garażem będzie jako mały warsztat, pokrycie dachu zamiast dachówki będzie blachodachówka. Wprowadzane zmiany to raczej zmiany funkcjonalne.

Dobrze, że jest to forum bo mogę poznać wasze opinie i doświadzenia- Dzięki.

W zimie planuję zgromadzić materiał na budowę, może zimą ceny znormalnieją, a jak nie to zawsze można materiał zciągnąć z Niemiec (mieszkamy koło Szczecina).

Pozdrawia Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie skirerowane do Joli i Jarka. :p

 

Czy musieliście wprowadzić jakieś zmiany w stropie np. dodatkowe wzmocnienia aby wykonać strob betonowy lany a nie Teriva?

 

Czy ten lany strop jest tańczy niż Teriva?

 

Kasia i Piotr wzmacniali lany strop dodatkowymi belkami betonowymi.

Wy tego nie robicie? Jeśli tak to dlaczego. :p

 

Monika i Daniel Kujawsko-Pomorskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj moniach te belki, które nazwałeś są to nic innego tak zwane podciągi wszystkie sa wg projektu a jak to są zrobione na lanym stropie to sa podparte nie na belkach tzw do terivy a raczej deskowanie + siatka zbrojenia fi 12 i fi16 (siatki sa ułozone co 15cm) w przypatku nTerivy nie szaluje się i nie ukada sie zbrojenia a raczej ukada sie na specjalnych belkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...