Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Panowie,

Moze mi kos poddpowie ile go kosztowaly projekty branzowe przylaczy - prad woda gaz, no i komu ise za to placi - architeltowi?

Przyznam, ze tu czegos nie rozumiem, a dzis ide do architekta

Pozdrawiam

EMil

 

P.S. Ja planuje BK 24 + styropian lub welna, jeszcze nie zdecydowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil,

 

Projekt przyłącza energetycznego sfinansowała w moim przypadku gmina Karczew. Poniosłem jedynie zryczałtowany koszt za przyłączenie (10kw x 90 zł. = 900 zł.). Niestety, podciągnięcie prądu do działki kosztowało mnie dodatkowo 3000 zł., ponieważ projekt nie przewidywał złącza w granicy mojej działki (musieli mi kopać i kłaść kabel na odcinku 30m - wzdłuż działki sąsiada). Pech.

Innych przyłączy jeszcze nie realizowałem, bo na razie nie ma czego przyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili sfinalizowali kupno dzialki, jest podobno ekstra ale ja jej jeszcze nie widzialam. Mysle ze zaczna budowac w przyszlym roku. Nie moga sie na razie zdecydowac na projekt, nie wiem czy kupia gotowy czy raczej beda chcieli miec indywidualny. Zdaje sie ze bardziej by im odpowiadal dom parterowy, bo dzialka jest dosyc duza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Richardo,

Rzuc namiary na te okna, zawsze sie przyda. Osobiscie na podstawie tego co poczytalem doi tej pory, to mysle o plastikach, co podobno wygladaja jak drewniane ( okleina zloty dab)

Szukam rowniez ekipy do stanu surowego i kierownika budowy na poczatek przyszlego roku.

Macie jakies namiary

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Mam ofertę 1,50 zł./kg (stal 12 mm). Czy to dużo?

Czy na prętach może być trochę rdzy? Oglądałem stal w różnych hurtowniach i wszędzie na części prętów miejscami był osad. Napiszcie czy taka stal się nadaje do zbrojenia. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avzi

Ja chyba też placiłem 1,5. Z tą rdzą to zawsze jest tak , że trochę będzie. Grunt żeby cała nie wyglądała jak z II wojny. Jak kupowałem to gdzie nie gdzie były zarodki rdzy, a poza tym jak trochę u mnie poleżała to też ją jeszcze chwyciło.

W końcu nie zalałem tych ław w piątek :x Tak mnie facet od betonu wkurzył. Może dziś się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

Wczoraj wylałem ławy fundamentowe. Byłem wściekły jak diabli, bo gruchy przyjechały o 19.40 , a pompa dopiero 21.30. Zanim się rozłożyła i zaczęliśmy było całkowicie ciemno. Szybko stworzylismy z ojcem jakieś prowizoryczne światło, które prawie nic nie dawało i zaczęliśmy. Skończyliśmy o północy. Robiliśmy po omacku więc jeszcze nie wiem jak wygląda, ale wreszcie ruszyłem...

:lol: :p :wink: :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...