Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

I jeszcze wracajac do tematu okien. W marcowym Muratorze jest duzy artykul nt. okien PCV. Pojawia sie tam watek o trzeciej uszczelce. Zwykle sa dwie i tworza one na dole tzw. mokra komore, gdzie sie skrapla woda w wyniku roznic temperatur. Trzecia uszczelka dzieli ta komore na dwa i wowczas osobno jest komora mokra z odprowadzeniem wody i osobno ta druga - juz sucha, gdzie montuje sie cale to dziadostwo metalowe. Mam nadzieje, ze nic nie poplatalem :wink:

Brzmi to w artykule racjonalnie i chyba ma sens. Zwociliscie uwage na taki szczegol jak trzecia uszczelka?

Michcio, niezbyt zarloczny ten twoj fundament. To ile ty masz metrow na dole i jaki byl gleboki?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam wycenę od M&S, oferta dokł. odpowiadająca Joczowi + tytanowe wzmocnienia profila (ma dawać większą izolacyjność cieplną) coś ponad 2,5 tyś. więcej niż Jocz. Vivaldi zadzwoń na Marsa i do Jocza i dopytaj o te uszczelki, porównajmy ich na 100% !

fundament : miałem wykopy liniowe na same ławy, powierzchnia parteru 170 m2, jasny piach z wykopu trafił do niego z powrotem + piach dowieziony. Długośc ław ok. 100 mb.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi : jeslibyś brał więźbę jednak z Domanic a w grę wchodziłby wspólny transport to mozna by rozważyć podwiezienie krokiew pod Piaseczno (tam robią impregnację cisnieniową), wiele osób twierdzi że tylko taka ma sens, transport z Piaseczna też wspolnie, tak rzucam do rozważenia,

ja biorę z Domanic również łaty i kontrłaty (mlk podchwycił pomysł), liczą jak za kantówkę ale i tak taniej niż od wykonawcy czy dostawcy dachu,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi : jeslibyś brał więźbę jednak z Domanic a w grę wchodziłby wspólny transport to mozna by rozważyć podwiezienie krokiew pod Piaseczno (tam robią impregnację cisnieniową), wiele osób twierdzi że tylko taka ma sens, transport z Piaseczna też wspolnie, tak rzucam do rozważenia,

ja biorę z Domanic również łaty i kontrłaty (mlk podchwycił pomysł), liczą jak za kantówkę ale i tak taniej niż od wykonawcy czy dostawcy dachu,

M.

 

a deskę czołową też bierzesz od nich?? ja chyba tak

 

ile płaciłeś za piach do fundamentów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 tatra + 50 wrzucenie,

a co to jest deska czołowa ? (na codzień takiej nie noszę),

mam jakies wiatrownice i inne ponieważ nie mam rynien tylko drewnianą

konstrukcję którą wykonawca nazywa korytem,

M.

no tak, to Ty nie potrzebujesz deski czołowej

 

czyli za każdą tatrę płaciłeś 200zł/szt. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Grupo Otwocka :D

Ale dużo się u was dzieje...

U nas dopiero "robi się" przyłącze elektryczne, a fachowcy od stanu surowego umówieni są za miesiąc.

Pytanie: ile może realnie kosztować prowizorka budowlana, czyli skrzyneczka z wyłacznikami i dwoma gniazdami i jakieś 2m kabla?

Pan elektryk, który będzie wykonywał przyłacze na zlecenie ZE zażyczył sobie 1200zł. Dużo to, czy mało? W hurtowni elektrycznej powiedzieli mi, że to powinno kosztowac jakieś 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chatte,

nie wiem ale 500zł wydaje mi się trochę za mało:

licznik - 70-100zł

nadmiarówka albo róznicówka ( czy coś takiego co tam jest): 200-250zł

gniazdko zwykłe + gniazdko silowe- ok 100zł

sama skrzynka chyba z200- 300zł kosztuje.

Podałam ceny z głowy , na pewno za licznik płaciłam 70zł.

jeszcze kabel ten do skrzyneczki tez jest drogi.

Może sprawdz w Bargo w Michalinie przed rondem przy torach jadac od Warszawy) albo w jakiejs internetowej hurtowni.

wydaje mi się że conajmniej 1000zł to kosztuje :cry:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...