Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki serdeczne za porady.

Umówiłam się z Panem na sobotę i dzięki Wam mam problem z głowy.

Prawdę mówiąc, to mój szanowny mąż zrobił mi awanturę, że to za drogo, ale teraz mam argument.

I jeszcze jedno pytanie - koszty studni głebinowej i szamba. Kiedyś tam będą docelowo sieci miejskie.

Kto w okolicy zrobi porządne szambo 3-komorowe? Z jakim kosztem muszę się liczyć? Wyceniłam sobie 3 studnie z kręgów fi1200 i wyszło mi z robotami ziemnymi jakies 8000, ale może mozna taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chatte, a nie lepsza np. glebinowka? 100 za mb. Z reguly w Jozefowie wierca do 20m wiec rachunek jest prosty. Ja zaplacilem wlasnie 2000 zl. Oczywiscie pozniej jeszcze dojedze osprzet (pompa i rozne duperelki - koszt ok. 3000) i masz juz wode. Na poczatek, do budowy wystarczy wrzucic do studni ruska pompke za 100 zl i dziala. Poza tym moze byc bardziej ekonomiczna studnia - abisynka 60 zl /mb.

Milego myslenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chatte, a nie lepsza np. glebinowka? 100 za mb. Z reguly w Jozefowie wierca do 20m wiec rachunek jest prosty. Ja zaplacilem wlasnie 2000 zl. Oczywiscie pozniej jeszcze dojedze osprzet (pompa i rozne duperelki - koszt ok. 3000) i masz juz wode. Na poczatek, do budowy wystarczy wrzucic do studni ruska pompke za 100 zl i dziala. Poza tym moze byc bardziej ekonomiczna studnia - abisynka 60 zl /mb.

Milego myslenia :D

Ale ja własnie będę miała głębinówkę ok. 20m (Ten wodociąg miejski to mglista perspektywa 10 lat)

Namiary na studniarzy mam, ale studnię wywiercę dopiero jak ogrodzę prowizorycznie działkę - w okolicy rozpanoszyła się prawdziwa plaga kradzieży, nawet stemple budowlane znajdują amatorów. Najbliższych sąsiadów "odwiedzono" w nocy, kiedy sobie smacznie spali...

 

Te 8000 to za 3 studnie KANALIZACYJNE z kręgów (taka namiastka szamba 3-komorowego)

I co z szambem? Kto i za ile w okolicy jest godny polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te kradzieże i nocne odwiedziny to u naszych przyszlych sąsiadów czyli w Józefowie. Majster odradzał mi nawet wycinanie drzew i cięcie ich na dechy już teraz, bo i to ukradną, nie mówiąc już o takiej chodliwej sprawie jak siatka stalowa...

 

A z beczki pt. "więźba":

Z jakim wyprzedzeniem zamawialiscie więźbę?

Czy dawaliście wykaz elementów, jeżeli tak to z jaką tolerancją wymiarową (zapasem na wręby lub ewentualne pomyłki w projekcie).

A może wystarczy tylko podać łączną długość poszczególnych elementów z podaniem najdłuższego elementu?

Jakie teraz są realne ceny na kantówkę i dechy? (oczywiście chodzi mi o drewno konstrukcyjne a nie szalówkę).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

oj dzieje się w grupie, wystarczy dwa dni nie zajrzeć i tyle czytania !

my decydujemy się na Jocza PCV oczywiście a nie drewno,

sprawdzalismy Georga (namiar od grupy dziekuję), Włoszczową i inne drewniane z ładnymi fiksami, wszystko wyraźnie ponad 20 tyś. najczęściej około 30 tyś. a Jocz daje około 17tys z montażem za okna do całego domu i jestesmy prawie zdecydowani,

 

grupo : potrzebuję stemple na przyszły tydzień, jeśli ktoś chce sie dogadać i razem kupić (za opłatą urzyczyć) dajcie znać, dzieki

M.

mam w domu zamontowane okna Jocza-sprawują się bardzo dobrze jednak nie byliśmy zadowoleni z montażu- zle zamontowano nam drzwi balkonowe i nie przyjechano na poprawki,musiała poprawiać to inna firma, podobnie było u moich znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

 

Kto w okolicy zrobi porządne szambo 3-komorowe? Z jakim kosztem muszę się liczyć? Wyceniłam sobie 3 studnie z kręgów fi1200 i wyszło mi z robotami ziemnymi jakies 8000, ale może mozna taniej...

 

 

Nie znam się za bardzo na szambach, ale mam dwukomorowe za 3000 z przywiezieniem i wsadzeniem do dołu, nie wiem, czy 3-komorowe byłoby o wiele droższe. Ale wydaje mi się, że 8000 za szambo to trochę drogo, raczej to jest koszt oczyszczalni kupnej.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już trochę pisałam o "smaczkach" posiadania oczyszczalni. Kupiliśmy projekty oczyszalni, została naniesiona na mapę, ale starostwo w Otwocku (ul. Komunardów) wymaga, żeby była zgoda sąsiadów, że nie mają lub nie będą mieli ujęcia wodnego w odległości 30 m od Twoich sączków. Muszą napisać oświadczenie, że po zapoznaniu się z mapą, wyrażają zgodę na Twoją oczyszalnię. W tym punkcie polegliśmy :evil:

Ale jak liczyliśmy to oczyszalnia kosztowałaby nas ok. 7 tys. z piaskiem, żwirem i innymi "bajerami", a szambo kosztowało nas 3 tys. Podobno jak się wpuszcza do kibelka bakterie, to zżerają zawartość szamba i nie trzeba tak często wybierać, czy ktoś w tej kwestii ma jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana,

papiery złożone składał kierownik bo tak było lepiej 8)

Papiery:

miałam przepisane pozwolenie na projekt zamienny więc nie musiałam zaznaczać żadnych zmian, jakby były jakieś to podobno trzeba dać projekt + na czerwono naniesione zmiany.

dołączyłam aktualne mapki z inwentaryzacją końcową-albo powykonawczą- już mi się miesza( musi być na nich naniesione szambo,woda, u mnie przyłacze gazowe i prąd.

Dodatkowo umowa ze Stoenem, papierek o odebraniu inst. elektrycznej, umowa z gazownią,

dziennik budowy i chyba wsio.

Z tego co słyszałam to nikt nie chodzi po budynkach prywatnych, sprawdzane są tylko na działalność gosp. albo inne użyteczności publ.

 

Potem trzeba odczekać 21 dni i podbić papier,że się uprawomocnił odbiór, i można się meldować i :( zgłosić w starostwie bo muszą podatek na nowo naliczyć.

 

Dana jak u Ciebie, schody są już?

u mnie kończy się łazienka małego łotra, malowanie góry, kładę podłogi na górze i czekam na schody w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam wszystkim,

Marta, jeszcze pytanie, czy projekt jeden oddajesz? Bo nam został jeden, bo chyba murarze nam zabrali jeden i ślad po nich zaginął, dlatego mam nadzieję, że tylko jeden projekt, u nas było sporo zmian. I jeszcze jedno, kto robi mapki z inwentaryzacją końcową? U nas gazu niet, więc gaz odpada.

Schody już mamy, polecam panów schodziarzy, dobra i solidna firma. Schody mamy dębowe i są śliczne, zjęcia zrobiłam i niedługo wrzucę na forum, pochwalić się. Marta, czy już schody masz zamówione?

 

Jeżeli chodzi o siatkę i słupki, to z trzech stron mamy murek i siatkę naciągniętą docelowo, tylko z przodu mamy tymczasowe ogrodzenie. Ale obawiam się, że to ogrodzenie trochę jeszcze nam posłuży :)

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana nie wiem czy projekt się oddajew chyba podpisywałam jakiś druk i tam było że nie ma zmian w projekcie( był zgłoszony wcześniej zamienny i wszystko uwzględniał).

Mapkę inwentaryzacyjna robił geodeta Leszman 0601 391 441 zapłaciłam za nią 500zł :( , ale to jest końcowa i on zmiany zamosił do starostwa i tam wszystkie mapki uaktualnił. Więcej mapek juz nie będę robić. Zrobił w rekordowym czasie 3 dni a mi zależało na czasie.

 

Nie mam ogrodzenia prowizorycznego bo ogrodzenierobiłam dwa lata temu, a starą siatkę już ni ktoś rozszabrował :wink: :D .

Mimo ,że zgłaszam budynek to jeszcze nie koniec roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, to widze, ze Dana15 i Martta niedlugo nas opuszcza :cry:

I kto przytuli, poglaszcze po glowce i poradzi w trudnych chwilach? A moze jednak bedziecie wpadac towarzysko?

Dana15, czy te zgody to byl wymog starostwa? Ja mam tylko jednego sasiada (ktory sie zgodzi) a pozostale dzialki sa niezabudowane. Czy wlascicieli trzeba tez pytac o zgode?

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...