Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

Musisz mieć to w projekcie i tego należy się trzymać. Wszelkie zmiany usytuowania szamba wymagają na nowo pozwolenia, znowu architekt musi nanieść to na nowe mapy, opłaty, czas. Szkoda gadać. Ja się przez moment zastanawiałam nad zmianą położenia szamba, ale jak się dowiedziałam ile to zachodu z tym, zrezygnowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Widzę że na pulpicie za przeproszeniem "gówniany" temat się przez ostatnie kilka stron wałkuje. Nawet namówiłem mojego kumpla coby się podłączył, ale coś mu jakoś się nie powiodło. :roll:

Ale za to wróciło do nas lato - na roboty w ogrodzie w sam raz. Właśnie zdobywam doświadczenia w układaniu kostki - i znalazłem dobrego fachowca.

pozdrowienia

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

co do szamba, to rzeczywiście lepiej posadowić je wg planów. U nas kwestionowali przesunięcie. Rzeczywiście pogoda fajna na prace jakiekolwiek... ogrodowe, budowlane, szambiane.... :)

Ostatnio kupiłam kilka krzaczków iglaków u arkk. Polecam, daje zniżki dla grupowiczów :) Jesteśmy na etapie wyrównywania działki, co idzie nam ciężko i strasznie wolno, bo używamy tylko pracy własnych rąk, coby taniej było. Soboty są najbardziej owocne w jakiekolwiek postępy prac. Zaczęła się szkoła i codzienny kierat :) Pozdrawiam grupę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Jestem tu nowy (czesciej zagladam na grupe Wawerska, bo tam sie buduje). Dwa dni mi zajelo przejrzenie wszystkich postow...ufff... a i tak musze przyznac, ze troche po łebkach to robiłem, bo inaczej nie sposób... dlatego jeśli spytam o coś, co już zostało tu poruszone, to z góry przepraszam - starałem się jak mogłem :wink:

 

Obecnie jestem na etapie zbrojenia ław. Jeśli chodzi o beton, bloczki betonowe, cegłe (MAX) to trochę adresów tutaj znalazłem. Podobnie studnia, elektryka, hydraulika, ogrodzenie. Ale do pełni szczęścia brakuje mi namiarów na dobrych cieślów (kurcze, jak to się odmienia - cieśli, cieślów... hmm...) i dekarzy oraz namiary na miejsca z dobrym drewnem na więźbę...

 

z góry dziękuje i pozdrawiam!! :)

 

ps. zapewne za pare tygodni będe poszukiwał stempli do podtrzymania stropu. Może ktoś z okolicy chce się swoich pozbyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Jestem tu nowy (czesciej zagladam na grupe Wawerska, bo tam sie buduje). Dwa dni mi zajelo przejrzenie wszystkich postow...ufff... a i tak musze przyznac, ze troche po łebkach to robiłem, bo inaczej nie sposób... dlatego jeśli spytam o coś, co już zostało tu poruszone, to z góry przepraszam - starałem się jak mogłem :wink:

 

Obecnie jestem na etapie zbrojenia ław. Jeśli chodzi o beton, bloczki betonowe, cegłe (MAX) to trochę adresów tutaj znalazłem. Podobnie studnia, elektryka, hydraulika, ogrodzenie. Ale do pełni szczęścia brakuje mi namiarów na dobrych cieślów (kurcze, jak to się odmienia - cieśli, cieślów... hmm...) i dekarzy oraz namiary na miejsca z dobrym drewnem na więźbę...

 

z góry dziękuje i pozdrawiam!! :)

 

ps. zapewne za pare tygodni będe poszukiwał stempli do podtrzymania stropu. Może ktoś z okolicy chce się swoich pozbyć? :)

 

ja mam ale przycięte na wys. garażu czyli ok. 2,40m

dekarze: miałem b. dobrą ekipę z Dachluxu od forumowicza Michała Dąbrowskiego (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=45467&highlight=)

 

podeślij na priv gdzie dokładnie budujesz - ja też w Wawrze (Miedzeszyn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ja trochę odpoczywałam od kompa tez, za to moi fachowcy nie mieli wolnego,

mam juz prawie cały domek wytynkowany-zółciutki- moze nawet trochę za bardzo :wink: ,

mam już schody i trzy pokoje sa gotowe do użytku,

już byśmy chcieli się wprowadza tylko jeszcze na parterze duzo do zrobienia i strasznie się kurzy.

Pozdrawiam

Aha,

ja robiłam projekt zamienny o i szambo trochę przeniosłam, mam z kregów bo za dwa latka mamy mie wodociąg to wtedy zasypiemy albo zostawimy na odwodnienie.

 

hmm. już odliczamy dni do przeprowadzki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego, też mam stemple po stropie monolitycznym - będzie tego z 300szt ale głównie 3 metrowe.

 

Wróciliśmy z urlopu, mamy dach odeskowany i opapowany.

I mamy problem - trzeba wywieźć odpady po budowie a Remonids w Otwocku odmówił zabrania resztek styropianu i papy, podobno wysypisko nie chce przyjmować :evil:

Co ztym zrobić? HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę dni będę miał do sprzedania stemple kupione od Vivaldiego.

 

W razie czego, też mam stemple po stropie monolitycznym - będzie tego z 300szt ale głównie 3 metrowe.

 

No to mam nadzieje na wojnę cenową :wink:

Narazie się nie odzywam w tej sprawie, bo muszę podpytać kierownika bud. ile w zasadzie nam będzie potrzeba (wyciąłem ok.100 drzew u siebie, więc trochę stempli już mam). Ale jak tylko się dowiem, to chętnie spytam o szczegóły. Poki co jutro będe miał wylewane ławy, więc do stropu jeszcze trochę czasu jest...

 

A tak na marginesie: szukam dobrych i niedrogich bloczków na fundament. Gdzie najlepiej się wybrać w pierwszej kolejności w tej sprawie?

 

I jeszcze jedno: zna ktos hydraulika do stanu zero, ktory nie będzie marudził, że nie zostawiam przepustów? Boje się że dziury zostawie nie tam gdzie trzeba i mimo wszystko będzie trzeba kuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrat, popytaj o bloczki w Pazio Beton tel. 789-99-28 - całkiem niezłe i chyba najtaniej na linii otowckiej.

 

Chatte - dzieki, dzwonilem - faktycznie tanio. Pytanie tylko czy uda mi sie kupic netto - bo jak dolicze VAT, to juz tak super nie jest (w kilku skladach chca mi sprzedac po cenie netto - wyzsza niz netto u Pazio, ale nizsza niz brutto u Pazio :wink: ). A przez telefon pani nie chciala za bardzo mi udzielic informacji jak to z vatem bedzie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robicie z paletami po cegłach, dachówkach itp?

 

Mi po bloczkach bet. każą oddać spowrotem jak już nie będzie na nich bloczków. Facet mówi, że generalnie powinien policzyć za nie kaucję ale tego nie zrobił bo... mu się nie chciało. Coś czuje, że mnie naciąga. A pare stówek pewnie można by za wszystkie dostać - popytaj w skupach palet. Sporo ich jest. Jeden widziałem ostatnio na Wale Miedzeszyńskim chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...