Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

BESS

Ułóż sobie szmbo gdzie Ci wygodnie i nie przejmuj sie :):):)nikt Ci nie będzie robił problemów że masz szambo w innym miejscu no chyba ze jest na ostro w granicy z sąsiadem

.A i ważna sprawa jak będą łaczyć te komory to kup taką super mocną rure która sie nie pęknie jak np.jedna komora będzie sie zapadać a druga nie.

Takie rury sa dość drogie ale nie trzeba jej dużo około 60 cm.Warto to zrobić bo potem to może być "gówniana" robota to odkopywać:(:(:(

 

PS Te mocne rury o ile pamętam sa chyba koloru czerwonego albo coś jak truskawkowy to ta krótka rura na foto.

 

 

http://foto.onet.pl/upload/18/57/_530519_n.jpg

 

I jeszcze jedno jak będą podpinać rure odprowadzająca ścieki z domu to przypilnuj zeby przed zasypaniem dobrze podsypali i ubili ziemię pod rurą żeby potem ziemia która ja zasypie jej nie złamała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mlk, dziekuje za namiar.

Enzo, pochwal sie skad wziales szambo i ile cie to bedzie kosztowac.

Czyli jednak wszyscy kupuja solo....

Pozdrowienia

 

Szambo biorę z Radomia. Za 10m3 + transport + płyta + właz zeliwny + kominek 1m + koparka wychodzi 2600.

 

Tymczasem gościu z naszego rejonu za samo szambo 10m3 + wkopanie krzyczy 3400 bez faktury - kupa śmiechu.

Enzo, a ilo komorowe? Jaka jest cena samego szamba, bo rozumiem, ze wykop robi ci ktos z okolicy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlk, dziekuje za namiar.

Enzo, pochwal sie skad wziales szambo i ile cie to bedzie kosztowac.

Czyli jednak wszyscy kupuja solo....

Pozdrowienia

 

Szambo biorę z Radomia. Za 10m3 + transport + płyta + właz zeliwny + kominek 1m + koparka wychodzi 2600.

 

Tymczasem gościu z naszego rejonu za samo szambo 10m3 + wkopanie krzyczy 3400 bez faktury - kupa śmiechu.

Enzo, a ilo komorowe? Jaka jest cena samego szamba, bo rozumiem, ze wykop robi ci ktos z okolicy?

Pozdrawiam

 

Szambo 1 komorowe za 1550 PLN wymiary: 2,5 dł; 2,5 wys, 2 szer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przywieźli i zamontowali mi szambo. Przyjechali punktualnie, montaż trwał ok 1 godz. Zdjęcie poniżej.

 

http://foto.onet.pl/upload/42/47/_531583_n.jpg

 

Enzo,

Szkoda, że nam ta współpraca nie wyszła. Jeśli możesz, to wyślij mi na priva wiadomość, jakie są teraz Twoje dalsze plany co do szamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, można :) Przecież to wszystko nasze dokonania :) Ja się cieszyłam każdym wzniesionym bloczkiem, położoną dachówką, otynkowaną ścianą, zamontowanym oknem, każdym drewnianym schodkiem, zamontowanym kibelkiem, umywalką, brodzikiem, każdą trawką, która wyrasta wokół naszego domu, bo..... to nasze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyszedł czas na ocieplenie poddasza. Szukam namiarów na wykonawców. Jeden krzyknął 14 zł, za ułożenie wełny (jedna warstwa) i foli paroprzepuszczalnej. Może się orjętujecie jakie są ceny w naszym rejonie? Drugi temat chyba nie będę w tym roku kupował kotła i kaloryferów. Planuję zakup Tarnavy i podłączenia do DGP. Może da sie przezimować :D Znalazłem gościa na allegro który w cenie fabrycznej kominka, dokonuje jeszcze jego montaż). Posiadacie doświadczenie w tym temacie? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

u mnie prawie sen zimowy od czerwca :)

 

ale w weekend taki oto piękny widok przedstawił się moim oczom :o :

 

http://www.budowamm.photosite.com/~photos/tn/5610_348.ts1127296868586.jpg

 

Stoen miał czas na przyłącze el. do października 2006, a postawili teraz, jeszcze miesiąc papierkologii i popłynie prąd!! :lol: 8) :lol:

 

Rozmawiałem z facetem który robił to przyłącze i powiedział mi że oprócz tej skrzynki musi być druga (ja mam ją kupić - gdzie najtaniej??) na liczniki - czemu aż dwie szpetne skrzynki?

też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyszedł czas na ocieplenie poddasza. Szukam namiarów na wykonawców. Jeden krzyknął 14 zł, za ułożenie wełny (jedna warstwa) i foli paroprzepuszczalnej. Może się orjętujecie jakie są ceny w naszym rejonie? Drugi temat chyba nie będę w tym roku kupował kotła i kaloryferów. Planuję zakup Tarnavy i podłączenia do DGP. Może da sie przezimować :D Znalazłem gościa na allegro który w cenie fabrycznej kominka, dokonuje jeszcze jego montaż). Posiadacie doświadczenie w tym temacie? Pozdrawiam

Japan, po analizie listy plac na forum nasunely mi sie takie wnioski: plyty G-k + welna i paraizolacja - robocizna za 15zl metr2 - tanio, 20 zl - srednio a 30 zl - drogo.

Mlk, skrzynki roznego rodzaju widzialem w Bargo. Cudne toto nie jest. A nie da sie nadbudowac? Ja liczniki mam powyzej przylacza, jakby w takiej dobudowce, a wszystko to w jednym kawalku..

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlk, skrzynki roznego rodzaju widzialem w Bargo. Cudne toto nie jest. A nie da sie nadbudowac? Ja liczniki mam powyzej przylacza, jakby w takiej dobudowce, a wszystko to w jednym kawalku..

Pozdro

też dzwoniłem tam - nadbudówka (kawałek plastykowej szafeczki z drzwiczkami) na same liczniki za jedyne 260zł :(

 

a na jakim etapie Ty jesteś? można popodziwiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 14 zł to położenie samej wełny :D

A zatem wyglada na to, ze to drogo, jesli mozna za 15 pln ocieplic i ulozyc G-K.

Mlk, dom juz prawie otynkowany z zewnatrz i prawie w srodku :lol:

Chlopcy sie uwijaja, w przeciwienstwie do poprzedniej ekipy. A co do fotek - hmm. Bede musial wykonac jakis albumik, tylko czasu jakos malo. A co z tym grillem? Zaraz bedzie zima i zostanie tylko Zielony Kot.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana, jeszcze nie mieszkamy, zamawiamy kuchnię- dopieszczamy projekt,

malujemy górę juz prawie skończoną9 oprócz jednego pokoju i naszej łazienki :cry: cóż poczeka na lepsze czasy,

mlk ja mam z liczniki nad przyłączem i korkami,

Vivaldi ja płaciłam za ocieplenie poddasza( 2 razy wełna, folia,płyty KG plus pomalowanie na biało po 30zł. wg mnie cena normalna- przynajmniej wtedy była normalna widac tanieje robocizna, ale jestem zadowolona.

 

aha niedługo koniec więc zwalniam swoja ekipe, jestem zadowolona mogę polecac. robili u mnie : ocieplenie poddasza, tynki cem- wapoienne w łazienkach, malowanie, tynkowanie na zewnątrz, położyli terakotę, zrobili łazienke na poddaszu, podwieszany sufit, i podbitke a i położenie parkietu i paneli

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, ciekawa jestem Twojej kuchni, czekam na fotki :) Pokaż nam to swoje cudeńko :) :lol:

U nas poddasze ocieplali panowie za 20 zł, - wełna, płyty pod malowanie, ale zrobili tylko te łatwe skosy, bo już za lukarny się nie wzięli "bo nie mieli narzędzi" :evil: Niby cena w porządku, ale nie polecałabym ich. Więcej było przerw na papieroska niż roboty. Zaliczki też braliby codziennie. Ech...

mlk ale u Ciebie ładnie :) Skrzynka na razie Cię razi, ale potem wtopi się w otoczenie :) U nas, jak u poprzedników, są dwie skrzynki, jedna na drugiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...