Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

Otwock składa się z Otwocka właściwego i z różnych innych kawałków, które kiedyś Otwockiem nie były, a teraz są,

Jabłonna to jest ten kawałek Otwocka, który znajduje się przy ul. Narutowicza pomiędzy Śródborowem, a Świerkiem, z drugiej strony torów w jest na przykład Soplicowo, i choć w adresie mam Otwock to i tak znajomym mówię, że buduję w Jabłonnej, albo że w Śródborowie za szpitalem, oczywiście w pracy (w Warszawie) mówię "Otwock" choć dla nich i tak jak "pod ruską granicą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ksBardzo cicho buduję na nowo powstającym ośiedlu to jest za zabudowaniami Jabłonnej po lewej stronie jadąc z Śrudborowa do Świerku w chwili obecnej stoi tam tylko kilka budynków, wolnych działek duuuuuuuużo minus to że bez mediów jedyne co to bardzo powoli powstaje linia energetyczna i w przyszłym roku ma być kanalizacja przy drodze głównej w chwili obecnej zwykłej gruntowej.

Dzięki za namiary na dekarzy miżecie polecić jeszcze namiary na drewno na więżbę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z pogody, zrobiłem z żoną rajd po okolicznych budowach, oglądaliśmy (z ulicy) posiadłość Emila, Arzesza, Michcia, Marty i Vivaldiego - wszędzie spore postępy :) miło popatrzeć!

 

A kiedy wycieczka w moją i fripp-a stronę? Może wreszcie byśmy się odwirtualizowali?

 

ups!! :oops: :oops: :oops: :oops: - teraz dopiero zauważyłem Twojego posta Bess

ja dość często zaglądam na Draceny przy okazji bytności u siebie, więc teraz pora na Was! Zapraszam na zwiedzanie (wszystkich chętnych!) w sobotę przed/koło południa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Bardzi pilnie poszukuje stempli do podparcia stropu. W pon ekipa ma juz zalewac strop a ja nie moge znalezc stempli. Moze ktos z was ma takowe na zbyciu badz zna sasiada, ktory chcialby sprzedac stemple?

Pozdrawiam

Iza

mam ale krótkie, bo stemplowałem tylko garaż o wys. ok. 2,4m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Północne przedmieścia kłaniają się południowym! :D

 

W desperacji jestem, więc szukam wszędzie ratunku: nie macie sprawdzonych tynkarzy elewacyjnych? Wezmę od zaraz, na jakieś 200 m2 ytonga, do tynku na kleju z siatką.

 

Tylko, proszę, nie mówcie, że późno pytam... Może jeszcze jest szansa?

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie poszuwikan stropu. Najpozniej w pon musze go zamowic a nie mam pojecia jakie sa ceny. Moze Wy podzielicie sie ze mna swoimi doswiadczeniami...bym miala orientacje cenowa.

Jaki strop polecacie?

Ja myslalam by zamowic terrive na Wiazownej w skladzie "Przemar", z ktorym wspolpracuje od poczatku budowy i jak do tej pory jestem bardzo zadowolona. Sprzedawca ma mi podac dokladna cene w pon, mowil, ze wychodzi ok 40zl/m. Czy to dobra cena? Podono na Wiazownej uzywaja pustakow keramzytowych do stropu.

Czekam na jakies opinie

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

grupa chyba ostro pracuje. Ciekawa jestem na jakim etapie jesteście, kto się już wprowadził.

Tynkarze byli proponowani przez Martę, u mnie robili tynki wewn. poszukaj namiaru na wcześniejszych stronach, a ja poszukam u siebie.

Pozdrawiam :)

 

PS. Nareszcie mamy odebrany budynek i pozwolenie na użytkowanie. Straszna mordęga była z Nadzorem. W piątek odbieram adres. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

grupa chyba ostro pracuje. Ciekawa jestem na jakim etapie jesteście, kto się już wprowadził.

Tynkarze byli proponowani przez Martę, u mnie robili tynki wewn. poszukaj namiaru na wcześniejszych stronach, a ja poszukam u siebie.

Pozdrawiam :)

 

PS. Nareszcie mamy odebrany budynek i pozwolenie na użytkowanie. Straszna mordęga była z Nadzorem. W piątek odbieram adres. Pozdrawiam :)

 

Gratuluję Dana15!

 

A u mnie prac polowych ciąg dalszy: po rozgarnięciu koparką hadły humusu tydzień wcześniej (działka znacznie powiększyła mi się optycznie), w sobotę przyjechał pan traktorem i zaorał oraz przejechał glebogryzarką działkę wokół domu

mam nadzieję że przez zimę wszystkie chaszcze obumrą, a wczesną wiosną zasieję trawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję natomiast drewna do kominka. Wiecie może gdzie kupię w rozsądnej cenie? W jednej hurtowni powiedzieli 140pln za m^3 brzozy i dębu. Wydaje mi się strasznie drogo.

W Michalinie (jadac od Otwocka po prawej stronie torow) na ul. Dobrej zaraz za skretem jest prywatna posesja a na plocie wisi baner, ze sprzedaja drewno kominkowe. Moze warto tam spytac, jesli jezdzisz ta trasa...

 

Mlk uwazaj z ta trawa, bo jak bedziesz mocno ujarany to budowy za bardzo nie pociagniesz :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ostatnio jesteśmy od dłuższego czasu spłukani i sami rozgrabialiśmy 4 wywrotki ziemi (ciężka praca przez miesiąc). Jest znośnie, chociaz jeszcze przydałyby się ze 4, ale to już na wiosnę. Wczoraj posiałam jeszcze trawę, bo strasznie się nosi, a ma być jeszcze ciepło.

W Wesołej mają dębinę w metrowych kawałkach po 120 zł też wydaje mi się drogo (tylko jakoś nie mogę znaleźć tańszego:) )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...