Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

Ostatnio widziałam dechydębowe zaolejowne , połozone w całym domy, uzytkowane przez półtora roku, raz olejowane w międzyczasie i wg mnie wyglądaja super, nadają pomieszczeniom ciepła i przytulnosci.

pozdrawiam

 

ja takowe chcę wlaśnie....na razie szukam dobrych namiarów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

trochę inny temat:

dostałem wycenę za całość instalacji CO i ciepłej/zimnej wody: robocizna ma kosztować 4600 (z 7% vatem)

składa się na nią:

- montaż i podłaczenie 9 grzejników,

- ułożenie podłogówki ok. 42m2 dwururowo z kolektora (z rur wielowarstwowych Henko - dobre???)

- ułożenie i podłączenie instalacji ciepłej i zimnej wody (9 ujęć wody)

- montaż dwóch stelaży do WC

- montaż kotłowni, okablowanie i jej odpalenie

- transport "fantów"

 

materiały przedstawiają się następująco (z 7% vatem):

- hydrofor: 1300zł - z tego co zrozumiałem to jakiś polski, bo mówił te są niezawodne

- materiały na podłogówkę: 1700zł

- CO: 1200zł

- dwa stelaże Grohe 750zł - da się za tak mało? słyszałem że Grohe ma pneumatyczne połączenie między klawiszem a spłuczką i że jest to bardziej zawodne, niż powszechnie stosowane rozwiązanie mechaniczne, więc wolałbym stelaż Geberita

- instalcja wodna: 850zł

- kotłownia (pompy, naczynia, zawory itp) - 2500

 

total: mrożące krew w żyłach 12900 + grzejniki + kocioł (z zasobnikiem i sterowaniem)

 

poproszę o Wasz komentarz tych cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlk,

porównanie wyceny hydrauliki to trudne zadanie,prościej jest podać cenę za punkt, za biały montaż, za metr położonej podłogówki i tak coś się da porównać, jeszcze trudniej porównywać ceny materiałów bo te są b.rózne, co rozumiesz przez hydrofor ? sam zbiornik z przeponą tak ? jeśli tak to ja kupiłem polski 300 l za 700 i miał fabryczną wadę (naszarpałem się ze sklepem super Leona aby coś z tym zrobili ponad tydzień !), być może w cenie hydroforu wliczasz niezliczone kształtki które u mnie do niego poszły i których nawet nazwać nie potrafię,

poza ceną w tej hydraulice jest jeszcze jeden chyba wazniejszy priorytet - unikniecie potknięć wykonawcy bo skutki jego błędów mogą być fatalne bo odległe,

pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info o podłogach. Natomiast co do hydrauliki u mnie koszty kształtowały się następująco: Zapłaciłem do tej pory 11 tyś zł (materiał + robocizna) za: 6 punktów (punkt to: ciepła, zimna woda, odpływ), 11 podejść do kaloryferów, 3 wc ( w tym dwa stelarze Geberita) 45 metrów podłogówki na RTL-ach, dwie szafki rozdzielcze. Instalacja do centralnego odkurzacza( 5 punktów). Do wykonania i zapłacenia została kotłownia i kaloryfery i hydrofor. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info o podłogach. Natomiast co do hydrauliki u mnie koszty kształtowały się następująco: Zapłaciłem do tej pory 11 tyś zł (materiał + robocizna) za: 6 punktów (punkt to: ciepła, zimna woda, odpływ), 11 podejść do kaloryferów, 3 wc ( w tym dwa stelarze Geberita) 45 metrów podłogówki na RTL-ach, dwie szafki rozdzielcze. Instalacja do centralnego odkurzacza( 5 punktów). Do wykonania i zapłacenia została kotłownia i kaloryfery i hydrofor. Pozdrawiam

 

to wygląda że zapłaciłeś mniej niż oferta którą ja dostałem

jaki vat był w cenie? 0, 7 czy 22%

kto robił u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil, w sprawie netu może spróbuj:http://www.airbites.net/ może będziesz w zasięgu?

Mlk, te stelaże to jakoś drogo. Na allegro choćby można taniej znaleźć. Podobno niedroga i niezła hurtownia instalacyjna jest koło mnie - markon, mają też stronę w necie, musisz wrzucić w googlach. Kilka osób mówiło mi o niej dobrze, może tam jeszcze zapytaj -daj im wykaz, co chcesz, bo na miejscu wystawki raczej nie mają.

tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to HYDROZAGADKA :lol:

A moze by tak mistrz KUBUJ? Probowales?

I przy okazji: pytanie do bardziej zaawansowanych - gdzie na linii otwockiej jest ciekawy wybor glazury i terakoty? I oczywiscie atrakcyjnych cenowo.

Pozdrowienia

 

Odradzam WOiS. Kupilem u nich 4 lata temu calkiem droga terakote (takie cos co wyglada jak deski) Byla w rożnych szerokosciach. Po ulozeniu okazalo sie ze plytki wezsze uzyskano po porstu przez przciecie na pol szerszych bez zawracania sobie glowy ich kantowaniem - w wyniku tego powstaly ostre krawedzie (tez szkoda ze nie powiedzial mi o tym glazurnik PRZED ulozeniem ale to juz inny temat)

Zaproponowalem ze w ramach rekompensaty odkupia ode mnie pozostala mi terakote (chyba ze 2 m zostalo ale w tej cenie za metr to bylo sporo naprawde zlotowek). Wlasciel WOiS-a powiedzial ze chce go naciągnąć i jak mi została terakota to niech sobie sam ja sprzedaje a nie wymyslam problemy. Sprawa toczyla sie w PIH, ktory przyznal mi racje ale na tym panu (celowo z malej) nie zrobilo to wrazenia. ODRADZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ja również miałam niemiłe wrazenia w sklepie WOiS (przy Wale Miedzeszyńskim). Slogan reklamowy tej firmy brmi: "Eleganckie łazienki", wiec na moje pytanie o 6 m2 białej matowej terakoty z Tubądzina, pan powiedzial, ze TU się sprzedaje produkty z wyzszej półki i 6 m2 terakoty z Tubadzina to mu się nawet nie oplaca sprowadzić pod zamówienie.

No cóż, sklep świeci pustkami, a pan wytrwale czeka na lepszych, bardziej opłacalnych klientów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - dla pana (nadal i konsekwentnie z malej :) z WOiSA taki klient to nie klient. On złapie jednego dziennie na kilkanascie tysiecy z marża 50 albo pewnie i wiecej procent i może spac spokojnie. Dobrze ze sa takie fora to moze w koncu zbankrutuje. Czego jemu i sobie gorąco życzę

 

hmmm..... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska !

 

Jako że totalnie nie znam tej strony Warszawy od technicznych rozwiązań, straszną mam do Was prośbę, kliknijcie słów kilka o szkołach w Waszej okolicy ( Józefów i okolice dalsze i bliższe ) typu gimnazja i średnie oraz czy Urz.Dz.jest ludzki w wydawanie papierów wszelakich .

 

No i jak się mieszka :D ( wady , wady 8) bo zalety znam )

 

uziabki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska !

 

Jako że totalnie nie znam tej strony Warszawy od technicznych rozwiązań, straszną mam do Was prośbę, kliknijcie słów kilka o szkołach w Waszej okolicy ( Józefów i okolice dalsze i bliższe ) typu gimnazja i średnie oraz czy Urz.Dz.jest ludzki w wydawanie papierów wszelakich .

 

No i jak się mieszka :D ( wady , wady 8) bo zalety znam )

 

uziabki

Ziabko

 

szkoły podstawowe w Józefowie sa dwie:

Nr 1 w Józefowie

Nr 2 w Józefowie-Michalinie przy Granicznej

 

obie ciesza się bardzo dobra opinią, sa dobrze dofinansowane .

Jeżeli chodzi o gimnazjum to w ózefowie wybudowano nowy budynek gimnazjum ,chluba Burmistrza :wink: ,

w budynku sale gimnastyczne i basen.

Gimnazjum tez ma bardzo dobra opinie.

Jeżeli chodzi o o ogólniaki to ja chodziłam do falenicy, niby ma taką zła opinie ale biorać pod uwagę fakt ,ze większość znajomych zdawających na państwowe uczelnie sie do nich dostała to nie wiem skąd ta opinia.

Jest jeszcze ogólniak w Otwocku, również cieszy się dobrą opinią.

Jeżeli chodzi o podstawówki w Otwocku to mam małe rozeznanie, nawet chciałam sie dowiedzieć czegoś o szkole w Świdrze ale nie mam od kogo,może ktoś cos podpowie.

 

Urząd Miasta - hmm ja nie mam podstaw żeby narzekac, na starostwo tez nie bo jakoś bezbolesnie wszystko tam udawało mi się załatwic.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, bynajmniej wiem gdzie szukać na guglach konkretów.

Zależy mi na gimnazjum najbardziej i dobrej średniej by nie skazywać młodej na wielogodzinne dojazdy.

A reszta w normie Warszawskiej jak qmam. Czyli trzeba swoje wydeptać.

 

Podziękowania i ukucki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając - tylko na chwilkę - do pana z WOiS, ja mu nie życzę bankructwa, ale odrobiny kultury, wyczucia, życzliwości, nie wiem jak to nazwać, ale tego czegoś, co sprawi, że chętnie będziemy przyjeżdzać do salonu WOiS, a nie omijać go szerokim łukiem.

 

Jeśli chodzi o szkoły w Świdrze, moja córka jest uczennicą Społecznej Szkoły nr 96, z której jesteśmy bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evita a możesz mi coś wiecej o tej szkole powiedziec,gdzie ona jest?

musze młodego posłac do zerówki od września i chciałabym do szkoły do której by później chodził. Najbliżej mam na Majową ale nie znam nikogo kto by tam chodził, nie mam opinii.

Dlatego chciałam łotra posłac do dwójki do Michalina, miałby blisko do dziadków i wrazie czego zawsze ktoś by pod niego podjechał, a po zatym dwójka całkiem nieźle jest oceniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie zycze zeby zbankrutowal :) Moze popelnilem błąd semantyczny (a moze jakis inny) ale pisalem to pozna noca :) Nie jest mile byc nazwanym zlodziejem (moze nie doslownie bo by sie skonczylo rekoczynami ale wyraznie dal do zrozumienia)

 

Co do szkół:

 

Podstawowka w Michalnie ma ponoć gorszą opinie od tej w Józefowie (az zal bo to moja stara dobra buda :( ) Zastrzegam ze to opinia kilkorga znajomych ktorzy zgodnie z nia poslali dzieci do Olofa Palmego.

Ja tez chodzilem do falenicy do ogolniaka i nie narzekam. Ale to bylo jakies 15 lat temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...