Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

poszukuje dobrego (podkreslam: dobrego) hydraulika (do polozenia instalacji wodno-kan. oraz instalacji co na wiosne). Z tego co pamietam, to pojawilo sie na grupie kilka namiarow, ale nikt nie osmielil sie napisac, ze dana osoba jest bez wahania godna polecenia - a na takiej bardzo mi zalezy... przy okazji podobna prosba odnosnie tynkarzy (wewnątrz i zewnątrz), szlichciarzy, parkieciarzy, glazurnikow, montarzystow kominkow i ekip robiacych drogi i podjazdy :o :o :o.

Rany, ale duzo tego... jak Wam sie udalo ogarnąć wykonczeniowke?? :o :o

też nie wiem jak ogarnąć to, ale jestem już umówiony z instalatorem na zrobienie ogrzewania i zimnej/ciepłej wody - polecił mi go znajomy, od którego kupuję wszystkie rzeczy związane z w/w (kocioł, pompy, grzejniki itp) - wszystko na 7% (usługa) - polecam!!

Ten sam instalator będzie robił w styczniu u Lawego

Chcesz namiary?

 

mikol - pamiętaj to są górale, ale całkiem poczciwi :)

oczywiście trochę potargować się trzeba, wspomnij że ja ich Ci poleciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem już umówiony z instalatorem na zrobienie ogrzewania i zimnej/ciepłej wody - polecił mi go znajomy, od którego kupuję wszystkie rzeczy związane z w/w (kocioł, pompy, grzejniki itp) - wszystko na 7% (usługa) - polecam!!

Ten sam instalator będzie robił w styczniu u Lawego

Chcesz namiary?

 

mlk: poprosze o namiar. Moze faktycznie warto skorzystac z 7 proc. VATu...

 

 

Lawy: dzieki za namiar na hydraulika! :D. Juz wczesniej mi go chyba podawales, ale nie napisales wtedy ze go polecasz, wiec jakos nie zapadl mi w pamieci a stare posty ze skrzynki mi wcielo gdzies...

 

To teraz zostaja jeszcze tynkarze, szlichciarze, glazurnicy, parkieciarze, kominkarze, rekuperatorarze, bruk....ciarze i pewnie jeszcze inni "ciarze" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiar na kominkarza od Dany

p. Tadeusz Pyra 779-47-26, 0601274660 z tego co mam w notatkach to nie był za drogi za wklad Gabo, obudowę zapłacili 5700zł( wklad 3100) z fv

 

Mam takie namiary bo chyba ktoś szukał:

geodeta Dawid Leszman 779-11-29 kom: 0601 39 1441

 

projektant instalacji gazowej, załatwiał mi od razu wszystko w ZUDZie:

Stanisław Niemiec 0603 889-758

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam namiarów na dobrą firmę(ekipę) do stanu surowego. Potrzebuję też kierownika budowy też sprawdzonego. Jeżeli ktoś z Was mógłby mi polecić ww to byłbym wdzięczny. Budowę chcę zacząć w sierpniu 2006r. Prosiłbym o wiadomość na priv-a. No i WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM 2006 ROKU!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo grupo mam pytanko, chyba do tych co pokończyli budowę:

Czy ktos juz cos kombinował ze zwrotem Vat?

Mam mętlki,:

wykorzystuje ulgę remontową od kwietnia br( po oddaniu budynku) od tych faktur tez moge wycofać Vat ale wtedy wg niższego wspólczynnika, a jaki wspolczynnik mi przysluguje od faktur przed oddaniem budynku gdy nie wykorzystywałam ulgi remontowej :-? .

 

Ktoś przerabiał moze temat :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo grupo mam pytanko, chyba do tych co pokończyli budowę:

Czy ktos juz cos kombinował ze zwrotem Vat?

Mam mętlki,:

wykorzystuje ulgę remontową od kwietnia br( po oddaniu budynku) od tych faktur tez moge wycofać Vat ale wtedy wg niższego wspólczynnika, a jaki wspolczynnik mi przysluguje od faktur przed oddaniem budynku gdy nie wykorzystywałam ulgi remontowej :-? .

 

Ktoś przerabiał moze temat :) ?

też się przymierzam do złożenia wniosku o zwrot różnicy vatu i także mam mętlik, bo JEDNOCZEŚNIE remontowałem mieszkanie ;) i brałem faktury związane z budową domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ksiegowa mówi,że do faktur dla których była wykorzystana ulga remontowa treba przyjać mniejszy współczynnik a do faktur nie uwzględnionych do ulgi wyższy.

To mi tak pasuje, nawet bardzo :)

a jak to się ma do ulgi remontowej w PITie za 2005?

na przykład:

kupiłem płytki do remontu łazienki za 100zł netto, czyli zapłaciłem 122zł brutto

jakby nie było zwrotu vatu, to odliczyłbym od podatku 122zł*19% czyli 23,18zł

ale mam szansę na zwrot vatu, czyli odddzą mi 15zł, czyli realnie wydam nie 122zł tylko 107zł, czyli od podatku mogę odliczyć w ramach ulgi budowlanej 107*19%=20,33zł

tyle że oni mają 6miesiący na zwrot vatu, a ja mam 4miesiące na PITa - a jak mi z jakiś powodów nie oddadzą tego vatu to co? korekta PITa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ksiegowa mówi,że do faktur dla których była wykorzystana ulga remontowa treba przyjać mniejszy współczynnik a do faktur nie uwzględnionych do ulgi wyższy.

To mi tak pasuje, nawet bardzo :)

a jak to się ma do ulgi remontowej w PITie za 2005?

na przykład:

kupiłem płytki do remontu łazienki za 100zł netto, czyli zapłaciłem 122zł brutto

jakby nie było zwrotu vatu, to odliczyłbym od podatku 122zł*19% czyli 23,18zł

ale mam szansę na zwrot vatu, czyli odddzą mi 15zł, czyli realnie wydam nie 122zł tylko 107zł, czyli od podatku mogę odliczyć w ramach ulgi budowlanej 107*19%=20,33zł

tyle że oni mają 6miesiący na zwrot vatu, a ja mam 4miesiące na PITa - a jak mi z jakiś powodów nie oddadzą tego vatu to co? korekta PITa?

 

 

Mlk, tak jak myślisz to by było za dobrze,

nie oddadzą Ci pełnej róznicy między Vatem 22 a Vatem 7 8)

Jeżeli korzystasz z ulgi remontowej to ulga obejmuje 19%z całej wartości fv a zwrot Vat przysługuje wg współczynnika mniejszego dla wykorzystujących równolegle ulgę i większego dla nie wykorzystujących.

Reasumując:

za płytki zapłaciłeś 122zł,

ulga wynosi 19% czyli 122*19%=23,18

zwrot Vat wynosi 55,23% kwoty podatku czyli 22zł*55,23%=12,15

de facto: płytki wynoszą Cię=86.67zł

 

w przypadku gdy jest to zakup nie jest rozliczany ulgą remontową jest to 68,18%kwoty podatku i byłoby 22*68,18%=15zł

czyli płytki kosztują 107zł.

 

WArunek trzeba złożyć do 6 niesięcy od zakończenia budowy.

Dla osób ,które tak jak ja skońzcyly budowę w 2005r termin ostateczny rozliczenia materiałow budowlanych( rozliczanych na podst. pozwolenia na budowę) jest przesuniety do 30.06.2006r

 

Mam nadzieję ,że nie namieszałam i że jest w miarę zrozumiałe, .....uff

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ksiegowa mówi,że do faktur dla których była wykorzystana ulga remontowa treba przyjać mniejszy współczynnik a do faktur nie uwzględnionych do ulgi wyższy.

To mi tak pasuje, nawet bardzo :)

a jak to się ma do ulgi remontowej w PITie za 2005?

na przykład:

kupiłem płytki do remontu łazienki za 100zł netto, czyli zapłaciłem 122zł brutto

jakby nie było zwrotu vatu, to odliczyłbym od podatku 122zł*19% czyli 23,18zł

ale mam szansę na zwrot vatu, czyli odddzą mi 15zł, czyli realnie wydam nie 122zł tylko 107zł, czyli od podatku mogę odliczyć w ramach ulgi budowlanej 107*19%=20,33zł

tyle że oni mają 6miesiący na zwrot vatu, a ja mam 4miesiące na PITa - a jak mi z jakiś powodów nie oddadzą tego vatu to co? korekta PITa?

 

 

Mlk, tak jak myślisz to by było za dobrze,

nie oddadzą Ci pełnej róznicy między Vatem 22 a Vatem 7 8)

Jeżeli korzystasz z ulgi remontowej to ulga obejmuje 19%z całej wartości fv a zwrot Vat przysługuje wg współczynnika mniejszego dla wykorzystujących równolegle ulgę i większego dla nie wykorzystujących.

Reasumując:

za płytki zapłaciłeś 122zł,

ulga wynosi 19% czyli 122*19%=23,18

zwrot Vat wynosi 55,23% kwoty podatku czyli 22zł*55,23%=12,15

de facto: płytki wynoszą Cię=86.67zł

Martta!

ależ jest "za dobrze"!

Twoje wyliczenie to: kwota z vatem 22% (czyli przykładowe 122zł) - ulga remontowa - zwrot vatu (z mniejszym współczynnikiem) = 86.67zł

moje wyliczenie: kwota z vat22% - zwrot vatu - ulga czyli 122 -15zł - 20.33zł = ... 86.67zł !!! :lol:

w przypadku gdy jest to zakup nie jest rozliczany ulgą remontową jest to 68,18%kwoty podatku i byłoby 22*68,18%=15zł

czyli płytki kosztują 107zł.

 

WArunek trzeba złożyć do 6 niesięcy od zakończenia budowy.

Dla osób ,które tak jak ja skońzcyly budowę w 2005r termin ostateczny rozliczenia materiałow budowlanych( rozliczanych na podst. pozwolenia na budowę) jest przesuniety do 30.06.2006r

 

Mam nadzieję ,że nie namieszałam i że jest w miarę zrozumiałe, .....uff

Pozdrawiam

pozostaje kwestia interpretowania wszystkiego przez urząd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlk, Martta, dzięki za poruszenie tematu vatu, miałem te samę wątpliwości i kombinowałem jak to rozwiązać, wychodziło mi podobnie, jak Wam, więc teraz się upewniłem, że chyba będzie dobrze. Ufffff

No i tu, u Was pochwalę się, że stoen wyraził chęć uruchomienia skrzyneczki elektrycznej stojącej na działce :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fripp, pogratulowac! Sam pamietam ta chwile kiedy skrzynka wyladowala na dzialce i czlowiekowi zrobilo sie milej na sercu... A u mnie dol jak po bombie a w srodku zbiornik na LPG. I w zwiazku z tym mam pytanie do posiadajacych butle z gazem: czy kratke wentylacyjna macie na poziomie podlogi? Wlasnie odkrylem w Muratorze, ze tak to powinno wygladac przy kotlowni z gazem plynnym. Chyba czeka mnie rozpruwanie sciany... Pochwalcie sie, gdzie kupowaliscie drzwi wewnetrzne i milego Nju Roku!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Vivaldi,

no wreszcie się odzywasz, u mnie jak wiesz pracowali gazowi projektanci i instalatorzy od znanego dostawcy gazu a kratki nie mam, kotłownię mam na piętrze a kocioł kondensacyjny (zamknieta komora spalania) i może to coś zmienia,

drzwi na razie nie kupione poza takimi za 130 PLN żeby się w czynnej łazience zamknać,

pozdrawiam,M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

drzwi wewnętrze hmm:

-parter od Kowalskich - wg nie śliczniaste

na górze z Castoramy za 200zł,przebejcowane duluxem i wygladaja lepiej niz sądziłam ,że moga wygladać :D ,

muszę do nich dokupić klamki i listwy boczne .

 

z drzwiami to jest taki wybór ,ze głowa boli,

od ceny też :(

 

moi rodzice mają z Drimsu, ładne ale drogie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie nam niezwykle miło uczestniczyć w dyskusjach o budowaniu właśnie z Wami, gdyż będziecie Naszymi SĄSIADAMI. Od czwartku będziemy posiadaczami kawałka lasu w Michalinie i czas ruszać z budową...

Na początek szukamy architekta , który za przyzwoite pieniądze zaadaptuje projekt do warunków miejscowych - prosimy o pomoc .

 

Jasiula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie nam niezwykle miło uczestniczyć w dyskusjach o budowaniu właśnie z Wami, gdyż będziecie Naszymi SĄSIADAMI. Od czwartku będziemy posiadaczami kawałka lasu w Michalinie i czas ruszać z budową...

Na początek szukamy architekta , który za przyzwoite pieniądze zaadaptuje projekt do warunków miejscowych - prosimy o pomoc . Ula i Piotrek

witaj!

i gratuluję zakupu!

jakie okolice Michalina? gdzieś na końcu Willowej, czy może gdzieś przy Granicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...