Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

co z zakupem drzwi garażowych??

 

Podzwoniłem w kilka miejsc i wyszło mi że moje drzwi garażowe są najtańsze w firmie Domet z Ciechanowa (pisałem o tym jakiś czas temu) - różnicy jest ok. 500zł - promocja do końca kwietnia

ja decyduję się kupić od nich, planuję umówić się na obmiar w jakiś piątek wieczorem lub sobotę (oczywiście nie w tym tygodniu), trzeba wtedy podpisać umowę i wpłacić 20%

 

ktoś się pisze? jak zbierze się więcej osób to mamy szansę wynegocjować dodatkowe 5% rabatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No i mamy ciekawy temat o zakresie obowiązków stron przy budowie : inwestor/wykonawca/kierownik budowy. Moje doświadczenia z tzw.systemem gospodarczym są niestety takie że decydujące znaczenie ma aktywność inwestora. Zdziwiło mnie to jak późno na to wpadłem.

Dobry wykonawca uchroni mnie przed grubymi błędami, kierownik nie bedzie na mojej budowie co drugi dzień, z najważniejszymi decyzjami inwestor pozostaje sam. To nie jest budowanie z developerem ! Co Wy myślicie ?

Nie chcę kogokolwoek bronić, ale gdy murarz zapomina o tym że bedzie na piętrze jeszcze styropian i wylewka (powstanie półstopień jesli tego nie uwzględni, to o to chodzi ?) lub gdy taras nie ma spadku od domu to znaczy że murarz jest do bani. Ja uważam że żaden kierownik nie uchroni przed efektami pracy złej ekipy. Musiałby zamieszkać na budowie.

 

Życzę Wszystkim Wesołych Świąt. Zwolnijmy. Pamiętajmy że gładzie i granity to jeszcze nie domy. Nasze domy to my i ludzie którzy do nich zawitają. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michcio mnie uprzedził.

Takie błędy toż to wina wykonawcy!!!!

Poza tym nauczka dla zaczynających budowanie - jest dużo rzeczy które samemu się sprawdza. Ja z poziomnicą i metrówką co kilka dni latałem, kąty proste sprawdzałem. Co też radzę robić - bo to nic nie kosztuje (co najwyżej dłuższą poziomnicę trzeba kupić, ale ta się przyda na przyszłość), a i wiedzy nie wymaga.

U mnie kierownik był tylko kilka razy przy najważniejszych etapach (np. fundamenty, lanie stropu) aby sprawdzić prawidłowość zbrojeń itp tutaj moja wiedza by poległa. Cala reszta była na moich barkach a i ekipa widziała że jest ktoś kto patrzy.

 

i wesołych świąt i mokrych jajek życzę. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michcio mnie uprzedził.

Takie błędy toż to wina wykonawcy!!!!

Poza tym nauczka dla zaczynających budowanie - jest dużo rzeczy które samemu się sprawdza. Ja z poziomnicą i metrówką co kilka dni latałem, kąty proste sprawdzałem. Co też radzę robić - bo to nic nie kosztuje (co najwyżej dłuższą poziomnicę trzeba kupić, ale ta się przyda na przyszłość), a i wiedzy nie wymaga.

U mnie kierownik był tylko kilka razy przy najważniejszych etapach (np. fundamenty, lanie stropu) aby sprawdzić prawidłowość zbrojeń itp tutaj moja wiedza by poległa. Cala reszta była na moich barkach a i ekipa widziała że jest ktoś kto patrzy.

czyli stara jak świat prawda - pańskie oko konia tuczy :)

i wesołych świąt i mokrych jajek życzę. 8)

Ja także życzę Wam Pogodnych Świąt Wielkanocnych, "Wesołego" jajka i mokrego dyngusa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja buduję z developerem i też mam problem - bo developer dba o siebie. Kierownik jest przy grubych tematach - więc jestem na budowie codziennie i czasami kopię się z koniem.

 

Idealne rozwiazanie to rzetelny i przede wszystkim myslący "majster" - ktoś kto jednak jest cały czas na miejscu - bez tego... cóż... można miec okna na różnym poziomie, podcien za krótki - bo tak wyszło, etc...

 

pozdrawiam i życze wesołych świat, arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z zakupem drzwi garażowych??

 

Podzwoniłem w kilka miejsc i wyszło mi że moje drzwi garażowe są najtańsze w firmie Domet z Ciechanowa (pisałem o tym jakiś czas temu) - różnicy jest ok. 500zł - promocja do końca kwietnia

ja decyduję się kupić od nich, planuję umówić się na obmiar w jakiś piątek wieczorem lub sobotę (oczywiście nie w tym tygodniu), trzeba wtedy podpisać umowę i wpłacić 20%

 

ktoś się pisze? jak zbierze się więcej osób to mamy szansę wynegocjować dodatkowe 5% rabatu

do góry!

kto jeszcze zainteresowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo,

zostało mi 9 worków 30 kg tynku gipsowego maszynowego cięzkiego Knauf MP75, wg opisu producenta takiego (nie lekkiego) użuwa się do łazieniek i garaży (fachowcy wolą do wszystkiego stosować lekki bo się łatwiej rozprowadza) oddam po korzystnej cenie oczywiscie, zimował w ogrzewanym garażu, mogę z transportem,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam michcio.

Tak prawdę mówiąc to nie mam zielonego pojęcia.

Działkę odziedziczyłem. Jeśli miał bym kupić, to nie w samym mieście.

Chore przełożenie co do ceny w obrębie miasta a poza nim.

Co do starut to mam zamiar w tym sezonie wyjść z ziemmi.

 

 

Witamy Mossbauer,

rozumiem że nerwowo przebierasz nogami aby zacząć budowę, czy rzeczywiście dopiero startujesz ? jakie ceny działek w Garwolinie ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piaskownicę powiedzmy mam ze 2 lata, zjeżdżalnię 3-4 a chustawki powinny byc jeszcze aktualne przez jakieś 5-7, oczywiscie masz rację z tym czasem ale trzeba od siebie wymagać...

M.

 

 

To się nazywa plan długoletni 8)

A jak dzieciaki wyrosną to staniesz przy szosie i będziesz sprzedawać te wyroby drewna, dorobisz jeszcze kilka krasnali i tak inwestycja w budowę domu zacznie powoli przynosić dochód..... 8)

też coś muszę wymyślić bo z kasą już krucho a tu jeszcze tyle zakupów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam michcio.

Tak prawdę mówiąc to nie mam zielonego pojęcia.

Działkę odziedziczyłem. Jeśli miał bym kupić, to nie w samym mieście.

Chore przełożenie co do ceny w obrębie miasta a poza nim.

Co do starut to mam zamiar w tym sezonie wyjść z ziemmi.

 

Błogosławieni Ci, którzy odziedziczyli działkę, albowiem nie będą musieli sami jej kupować. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co do tej pory napisaliście lista się ułożyłą tak:

 

1. ja z połówką ;)))

2. Vivaldi

3. michcio

4. wojteks69 z połówką ;))))

5. arzesz z całą rodzinką ;)

6. mikol

7. KaJot pytał się gdzie ten kot cały więc może tez planuje.

 

POTWIERDZAĆ, dopisywać się albo wypisywać poproszę ;)

 

Plan i chęci były, ale zdrowie dzieci niedopisało. Zamiast wypoczywać to po lekarzach jezdziłem.

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...