Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

Witam !

 

Czy ma ktoś namiary na jakiegoś dobrego studniarza z okolic Otwocka ?

 

Mam też pytanie czy jest możliwe wykonanie jakichś badań gruntu w celu wykrycia wody - czy robi się to wyłącznie na podstawie opinii faceta z różdżką ?

 

Będę wdzięczny za wszelkie namiary na sprawdzonych speców od studni.

 

Pozdrawiam

Mateush

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam !

 

Czy ma ktoś namiary na jakiegoś dobrego studniarza z okolic Otwocka ?

 

Mam też pytanie czy jest możliwe wykonanie jakichś badań gruntu w celu wykrycia wody - czy robi się to wyłącznie na podstawie opinii faceta z różdżką ?

 

Będę wdzięczny za wszelkie namiary na sprawdzonych speców od studni.

 

Pozdrawiam

Mateush

 

Mateuszu większość z nas korzystała z usług niejakiego Pana Flisińskiego - studniarza , który to buszuje w naszym rejonie.

tel. 0601 717 254

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuję zakupić, ewentualnie wynająć, barak dla mojej ekipy.

Zaczynam budowę w lipcu w Miedzeszynie.

Jakby ktoś miał na zbyciu to sie polecam.

 

Pozdrawiam

Edyta

ups, spóźniłaś się, sprzedałem w sobotę, a miałabyś blisko

ale chyba ktoś z okolicy będzie niedługo sprzedawał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, tu Jasiula z Michalina. Jesteś Grupo Otwocka - sterem i okrętem dla raczkującyh budowlańców. Korzystając z okazji pragnę podziękować Tobie Martta, Richardo, avzi,Emilowi, arzesz,Vivaldi w podróży, Zuzza,Japan,Mlk,Galeonik,Michcio za niezliczone wskazówki, normalną , ludzką życzliwość i może kiedyś "Pod Kotem" osobiście Wam podziękuję. I tak po kolei:

Dzięki za elektryka, przewoźny tartak,pana od studni, od koparki, sklep Leona Zawodowca, solidny przegląd hurtowni z okolic itd.(żeby nie być gołosłownym mam zestawienie adresów i kontaktów , które powstały w oparciu o wymianę poglądów ww Weteranów GO), zapraszam nowicjuszy na priva.

Dzięki Vivaldi za harmonogram prac...Polecam wszystkim początkującym.

A co u mnie ? Wycięte drzewa, prowizoryczne ogrodzenie, kręci się woda, czekamy na prąd i zwiedzamy całą rodzinką okolice na rowerach. OCH, PIKNIE TU JAK PIKNIE (chociaz w lasach mogłoby być trochę mniej śmieci...) .Buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, tu Jasiula z Michalina. Jesteś Grupo Otwocka - sterem i okrętem dla raczkującyh budowlańców. Korzystając z okazji pragnę podziękować Tobie Martta, Richardo, avzi,Emilowi, arzesz,Vivaldi w podróży, Zuzza,Japan,Mlk,Galeonik,Michcio za niezliczone wskazówki, normalną , ludzką życzliwość i może kiedyś "Pod Kotem" osobiście Wam podziękuję. I tak po kolei:

Dzięki za elektryka, przewoźny tartak,pana od studni, od koparki, sklep Leona Zawodowca, solidny przegląd hurtowni z okolic itd.(żeby nie być gołosłownym mam zestawienie adresów i kontaktów , które powstały w oparciu o wymianę poglądów ww Weteranów GO), zapraszam nowicjuszy na priva.

Dzięki Vivaldi za harmonogram prac...Polecam wszystkim początkującym.

A co u mnie ? Wycięte drzewa, prowizoryczne ogrodzenie, kręci się woda, czekamy na prąd i zwiedzamy całą rodzinką okolice na rowerach. OCH, PIKNIE TU JAK PIKNIE (chociaz w lasach mogłoby być trochę mniej śmieci...) .Buziaki

 

Witaj!

 

przemierzam Michalin na rowerze (jadąc domu-budowa-dom) - gdzie się budujesz?

 

powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu większość z nas korzystała z usług niejakiego Pana Flisińskiego - studniarza , który to buszuje w naszym rejonie.

tel. 0601 717 254

 

 

Dzięki za ten namiar - dzwoniłem do pana Flisińskiego - niestety stwierdził że słabo zna Wólkę Mlądzką - zasugerował znalezienie studniarza posiadającego wiertnicę (glina).

Czy ktoś z Was słyszał może o jakimś studniarzu posiadającym taki sprzęt ?

 

Pozdrawiam

Mateush

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób korzystało także z usług Pana Leona ze sklepu hydraulicznego na drodze do Wiązownej - z ronda w Świdrze po 2,3 km sklep po prawej stronie. Namiar był na grupie powyżej. Nie wiem czy ma ten sprzęt ale zna okolicę Otwocka i powinien znać warunki także w Wólce Mlądzkiej. Jest zwolennikiem studni głębinowych (rura 4 cale pompa zanurzeniowa na okres budowy potem głębinowa w rurze na głebokości poboru).

 

A tak zaczynając nowy temat, do już mieszkających :

czy wiecie juz co Was w nowym domu nie zadowala i co zmienilibyście ?

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zaczynając nowy temat, do już mieszkających :

czy wiecie juz co Was w nowym domu nie zadowala i co zmienilibyście ?

M.

chętnie poczytam (jako przestrogę), ale jest już o tym wątek: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1169364#1169364 :D

 

mi już powoli chodzi po głowie aby stawiać drugi dom

:lol: :lol: - słyszałem że Tobie tyź ;)

 

zmieniając temat:

jakie i skąd macie parapety wewnętrzne?? ile kosztowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś ma może do polecenia specjalistę znającego się na systemach Dystrybucji Gorącego Powietrza. Chodzi mi o odpowiedni projekt całego rozwiązania, do ogrzania konkterntej kubatury (a jest tego 460m3 części mieszkalnej i ze 100m3 garażu, w którym w zimę może być i 10stopni).

Kiedy rozmawiam ze spechalistami od kominków , mam wrażenie że nie słyszą tego o co pytam. Najważniejsza jest dla nich obudowa całości (na której zapewne najlepiej zarabiają), albo ewentualnie sprzedaż jakichś tam wkładów. Cóż z tego, że jakiś wkład mi się podoba, skoro nie mam żadnych gwarancji, że ogrzeje mi dom.

Pomocy!

Robert[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parapety brałem z Karczewa - tzw. konglomerat czy coś..

 

Co bym zmienił?

Na pewno zrobiłbym włączniki schodowe w salonie, przy wejściu salonu wejściem głównym oraz przy wejściu z tarasu.

Otwór w kominie na kominek umieściłbym wyżej w ścianie - więcej ciepła oddawane do pomieszczenia.

Zrobiłbym punktowe światła w suficie w kuchni - jedno na środku sufitu to za mało.

To samo w łazience.

Dzwonek w korytarzu, a nie w sieni, bo słabo słychać.

Dodatkowa słuchawaka domofonowa w sieni, żeby widzieć komu się otwiera.

 

To tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-nie wprowadziłbym się w środku zimy po zaledwie 4 mieś. ogrzewania, dzieci b. chorowały a mnie kości przestały boleć dopiero przed tygodniem,

- rozważylibyśmy schody z sosny a nie z drogiego jesionu, mieszka się głównie na dole a góra to przyszłość,

- jeszcze raz b.powaznie bym rozważył kominek z płaszczem, teraz nie mam,

- dopracowania wymaga oświetlenie domu na zewnątrz i działki - wierzę że da się cos z tym jeszcze zrobić,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeszcze raz b.powaznie bym rozważył kominek z płaszczem, teraz nie mam,

-.

 

a jeśli nie jest tajemnicą - jakie ogrzewanie masz w tej chwili ?

ja właśnie kombinuję nad ewentualnymi sposobami ogrzewania. Jako główne - chciałbym dwufunkcyjny kocioł gazowy i dodatkowo właśnie kominek z płaszczem wodnym (z wymiennikiem ciepła). A może inni mogą zdradzić/polecić swoje metody na grzanie (choć wiem że ten temat to klasyk na każdym forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...