Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

- jeszcze raz b.powaznie bym rozważył kominek z płaszczem, teraz nie mam,

 

Michciu dlaczego teraz chciałbyś mieć taki kominek? Ja planuję zakup i instalację takiego kominka jako uzupełniającego źródła ciepła (podstawowym źródłem ciepła ma być piec gazowy jednofunkcyjny) i chciałbym poznać opinie.

Może ktoś jeszcze ma (albo planuje mieć) i mógłby przedstawić swoją opinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A tak jeszcze w temacie ogrzewania - znacie jakiegoś speca od spraw instalacyjnych w naszej okolicy ? - zanim zacznę działać zbieram już informacje na wszelkie możliwe tematy :-)

Temat studni już opanowałem, także teraz instalacje - trodzaj kotła, rodzaj ogrzewania, ogrzewanie alternatywne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze w temacie ogrzewania - znacie jakiegoś speca od spraw instalacyjnych w naszej okolicy ? - zanim zacznę działać zbieram już informacje na wszelkie możliwe tematy :-)

Temat studni już opanowałem, także teraz instalacje - trodzaj kotła, rodzaj ogrzewania, ogrzewanie alternatywne itp.

mam znajomego, który ma dojścia w wielu hurtowniach na artykuły związane z centralnym ogrzewaniem - kupiłem (oraz kilka osób z grupy wawerskiej) od niego kocioł, cały osprzęt kotłowni, grzejniki itp. Ma on też kilku instalatorów z którymi współpracuje

jak chcesz namiary to na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym zmienił?

Mam 200 m a 150 m powierzchni domu by wystarczyło.

 

MLK proszę o namiar na piece.

 

Co do systemu DGP to jest problem, który przerabiałem w zeszłym roku. Wszyscy są fachowcami ale nie do końca. Testowałem paru ale w końcu sam zaprojektowałem swój DGP i oczywiście wszystko do końca się nie udało perfekcyjnie. Ale ogólnie jestem zadowolony. Jako że mam wąski a długi dom to od kominka do najbardziej odległego punktu mam ponad 12 m. I niestety tam już ciepłe powietrze nie dochodzi (układ z turbiną).

 

I mam jeszcze pytanko. Jestem na etapie wyboru hydroforu. Gdzie w okolicy i jakiej firmy i pojemności? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym zmienił?

Mam 200 m a 150 m powierzchni domu by wystarczyło.

 

MLK proszę o namiar na piece.

 

Co do systemu DGP to jest problem, który przerabiałem w zeszłym roku. Wszyscy są fachowcami ale nie do końca. Testowałem paru ale w końcu sam zaprojektowałem swój DGP i oczywiście wszystko do końca się nie udało perfekcyjnie. Ale ogólnie jestem zadowolony. Jako że mam wąski a długi dom to od kominka do najbardziej odległego punktu mam ponad 12 m. I niestety tam już ciepłe powietrze nie dochodzi (układ z turbiną).

 

I mam jeszcze pytanko. Jestem na etapie wyboru hydroforu. Gdzie w okolicy i jakiej firmy i pojemności? Pozdrawiam

podeślę na priva

 

hydrofory-

ja kupiłem (ale najpierw zrobiłem badania wody!) w Otwocku (Centrum Pomp, Otwock ul. Mieszka 1 tel. 779-22-65), ale jest też sklep w Józefowie na ulicy Piaskowej, no i chyba hydrofory oferuje Leon zawodowiec (sklep na ul. Wiązowskiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze pytanko. Jestem na etapie wyboru hydroforu. Gdzie w okolicy i jakiej firmy i pojemności? Pozdrawiam

podeślę na priva

 

hydrofory-

ja kupiłem (ale najpierw zrobiłem badania wody!) w Otwocku (Centrum Pomp, Otwock ul. Mieszka 1 tel. 779-22-65), ale jest też sklep w Józefowie na ulicy Piaskowej, no i chyba hydrofory oferuje Leon zawodowiec (sklep na ul. Wiązowskiej)

Jest jeszcze f.ELMUS p.Wodzyński w Michalinie na ul. Spacerowej 10, tel. 789 56 64, naprawiałem u nich silniki elektryczne, ale mają też hydrofory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze w temacie ogrzewania - znacie jakiegoś speca od spraw instalacyjnych w naszej okolicy ? - zanim zacznę działać zbieram już informacje na wszelkie możliwe tematy :-)

Temat studni już opanowałem, także teraz instalacje - trodzaj kotła, rodzaj ogrzewania, ogrzewanie alternatywne itp.

mam znajomego, który ma dojścia w wielu hurtowniach na artykuły związane z centralnym ogrzewaniem - kupiłem (oraz kilka osób z grupy wawerskiej) od niego kocioł, cały osprzęt kotłowni, grzejniki itp. Ma on też kilku instalatorów z którymi współpracuje

jak chcesz namiary to na priv

 

poproszę o namiar - podpytam kolesia o czym myśleć (rozumiem że jest instalatorem ?)

 

dzisiaj rozmawiałem ze znajomym, który będzie robił pompę ciepła - to dopiero patent jest :-) Ma duży dom (coś około 400 m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy gaz z zakopanej butli 4800 l, tankowanie p-bnie raz na rok,

pełna bezobsługowość to niewątpliwa zaleta a i koszt eksploatacji domu jak ująć w skali roku i porównać np. z dużym mieszkaniem jest znośny,

uważam jednak że zwykły Zębiec na węgiel albo drzewo jako alternatywa byłby the best, przy -26 C na zewnątrz jak znalazł, pozostaje wierzyć że nie nadejdą cięższe czasy,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, ja kupowałam cześć w bargo a częśc w hurtowni na Nadwiślańskiej niedaleko Marcpolu.

 

Nowa gwardia to całe dnie na budowie spedza :wink: a stara na sprzątaniu nowego domku.

Jak by mnie sie ktoś pytał co bym zrobiła inaczej, to bym postawiła mniejszy dom najlepiej z systemem samoczynnego sprzatania 8) . Jak ma ktoś namiar na takie cudo to ja poproszę. Bo narazie nie daje rady ogarnąć swego przybytku.

Zanim ja ten dom wykończę to on wykończy mnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kochani poradzcie gdzie najtaniej w okolicy kupic gniazdka i przelaczniki? Ktora hurtownia najtansza w tym asortymencie?

Pozdro

 

 

Jak zwykle ten sam etap ;)) dołączam się do pytania....

 

pozdr

 

zacytuję z jednej z pierwszych stron tego wątku wypowiedź chyba Galeonika:

materiały elektryczne:

zrobiłem pewne rozeznanie po Warszawie w typowych kablach instalacyjnych : 3x 1,5 i 3x 2, 5 płaskie, miedź. Wychodzi na to że na najtaniej jest w Otwocku ul Swiderska 22 firma Jalex(779-13-10).(odp. 112zł/155zł/100mb) W innych rozpiętość cen nawet do 60 zł na rolce 100m . Godna polecenia jest też hurtownia Platforma Al. Jerozolimskie 204 (578 85 00) -ale trochę daleko i podobno trzeba wyrabiać sobie wejściówki.

Bargo( 789-28-11)- droższa. Koło Geanta na Jubilerskiej (Mega Elektro 673 04 17

od siebie dodam, że ta hurtownia na Nadwiślańskiej miała sporo droźsze kable ziemne niz Bargo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że kable to ciut co innego niż kontakty...sam sporo kabli kupiłem także polecam cenowo Gamę na bronowskiej koło Traktu Lubelskiego - taniej niż w Bargo. Mega Elektro już nie istnieje.

 

Jak patrzę na to ile mam kontaktów/gniazdek to tego trochę pieniężnie wychodzi - dlatego warto znaleźć coś tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o kontakty/wyłączniki to mogę powiedzieć tylko tyle, że są firmy porównywalne jakością, a ceną różnią się dwukrotnie.

Dlatego warto zastanowić się nad wyborem.

Niestety nie powiem gdzie można tanio kupić, bo po prostu nie wiem - zupełnie się tym nie zajmowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, stara gwardio i młoda też :)

Marta, ogarniesz to wszystko na pewno. Tylko pomalutku :)

W temacie gniazdek i kabli to moge powiedzieć, że my nie traciliśmy czasu na poszukiwania po całej Warszawie i okolicach, tylko większość rzeczy kupowaliśmy w hurtowni zwanej Jarton w Wiązownej. Potem często okazywało się, że ceny były znośne, a czasem nawet atrakcyjne. Ale nas goniły terminy i bank nam siedział na plecach.

Teraz zaczynamy powtórkę z rozrywki :) Dzisiaj zalewamy fundamenty garażu.

Pozdrawiam was wszystkich serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam gniazdka i wyłączniki, trochę kabli kupowaliśmy w Otwocku w małym sklepie blisko Z.Energetycznego, za rondem po wschodniej stronie torów (dało się tam dojść ma piechotę lub dojechać w 3 min. jak czegos zabrakło).

Otrzymałem dziś ofertę na kolektory słoneczne - sami się do mnie zgłosili.

Jesli ktoś choć dla celów poznawczych jest zainteresowany mogę dosłać.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Przepraszam,że troszkę odbiegnę od tematu.

Znalazłem na forum Grupę Otwocką,poczytałem i mam pytanie zwłaszcza do osób budujących w Jabłonnie (dzielnica Otwocka przy ul Narutowicza).

Ktoś napisał,że jest tam dużo działek do sprzedania.Otóż ja poszukuję w tym rejonie działki.Jeżeli ktoś miałby informację proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...