Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

wliczyć w koszty inwestycji.

Ja nie zniechęcam, nie chcę żeby to tak zabrzmiało, ale wydaje mi się, że należy unikać nadmiernego optymizmu żeby uniknąć rozczarowania.

 

Mam nadzieje,ze znajdziemy jaki nie tu to gdzie indziej, własnie znalazłam ogłoszenie dot: Glinianki 53tys ,1 421 m2 , czy to nie podejrzane? z samym prądem :) pojedziemy zobaczymy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wliczyć w koszty inwestycji.

Ja nie zniechęcam, nie chcę żeby to tak zabrzmiało, ale wydaje mi się, że należy unikać nadmiernego optymizmu żeby uniknąć rozczarowania.

 

Mam nadzieje,ze znajdziemy jaki nie tu to gdzie indziej, własnie znalazłam ogłoszenie dot: Glinianki 53tys ,1 421 m2 , czy to nie podejrzane? z samym prądem :) pojedziemy zobaczymy.....

 

 

Cena jest adekwatna do tej akurat działki. Glinianka - jak sama nazwa wskazuje są to tereny z podłożem gliniastym a więc nie przepuszczającym wody.... Dobrze byłoby obejrzeć tą działkę jesienią i wiosną po roztopach aby się nie budować w stawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wliczyć w koszty inwestycji.

Ja nie zniechęcam, nie chcę żeby to tak zabrzmiało, ale wydaje mi się, że należy unikać nadmiernego optymizmu żeby uniknąć rozczarowania.

 

Mam nadzieje,ze znajdziemy jaki nie tu to gdzie indziej, własnie znalazłam ogłoszenie dot: Glinianki 53tys ,1 421 m2 , czy to nie podejrzane? z samym prądem :) pojedziemy zobaczymy.....

 

 

Cena jest adekwatna do tej akurat działki. Glinianka - jak sama nazwa wskazuje są to tereny z podłożem gliniastym a więc nie przepuszczającym wody.... Dobrze byłoby obejrzeć tą działkę jesienią i wiosną po roztopach aby się nie budować w stawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę po dłuuuugiej nieobecności.

Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze. Projekt odebraliśmy w zeszłym roku. Pierwsze luknięcie i szok który trwał 12 miechów. Chodziło o posadowienie domku. Fundament na kilkudziesięciu palach żwirowobetonowych zagłębionych na ok. 6 m. Kosztyyyyy. No powiem tylko, że posiwiałem. Ale tak ponoć wychodziło z badań geologicznych. I tak nas przyhamowało, że nawet nie przyszło nam do głowy ( :evil: ) sprawdzić to :oops: . Jak ochłonęliśmy i poszukaliśmy konsultacji to wyszło na to że da się fundament zrobić normalnie i duuuuużo taniej. Klamka zapadła w 4 dni. Ogłoszenie osprzedaży mieszkania, pierwszy telefon dosłownie w 10 sec. po umieszczeniu w necie. Kupił 3 chętny. (mam nadzieję że bank da mu kredyt).

Fundamenty zaczynamy w przyszłym tygodniu. Cóż, jak powiedział znajomy od wczoraj mieszkamy "pod mostem" :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś się zaczyna dziać na naszej działce. W ubiegłą sobotę zjęliśmy humus. Pan koparkowy uwijał się jak mucha w ukropie, w 3.5 godz. zdjął humus z 230m2 powierzchni (wytyczyliśmy z zapasem po 1m z każdej strony), bardzo sprawnie mu to poszło, koszt to 80 zł/h + dojazd 80 zł. Wyszło nawet taniej niż myśleliśmy, bo zakładaliśmy, że będzie robił jakieś 5-6h. Za tydzień kopiemy studnię, potem geodeta, zaś ekipa wchodzi w połowie września. Zaczynamy wycieczki po hurtowniach i składach w poszukiwaniu stali zbrojeniowej. Jak będę miała jakieś porównanie, zamieszczę na forum. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Pana Wojtka, robił mi projekt, początkowo było ok, ale potem - w skrócie dramat. Chyba jako ostatni załapałem się do tego samego kierownika co mlk - powiedział, że w tym roku już chyba nikogo nie bierze, ale chyba warto spróbować się dowiedzieć - ON SAM DZWONI I SIĘ PYTA CO I JAK :o

 

Paweł

 

 

Witam.

Mikol możesz podać namiary na tego kierownika, u mnie w tym roku tylko stan zerowy więc może się zalapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem w dramatycznej sytuacji. Dzis mial wchodzic do mnie glazurnik - (termin umowiony byl ze 3 miesiace temu). Ale od tygodnia nie moge sie do niego dodzwonic - komorka mu dzwoni, ale jej nie odbiera (pomyslalem, ze mnie unika, wiec probowalem dzwonic z roznych telefonow i nic). Efekt jest taki, ze zostalem bez fachowca - a bez terakoty nie ruszą dalsze prace - parkiet, hydrofor, piec co itp. Macie może namiary na jakiś solidnych glazurników, ktorzy mieliby czas? (sam w to wątpie) :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Pana Wojtka, robił mi projekt, początkowo było ok, ale potem - w skrócie dramat. Chyba jako ostatni załapałem się do tego samego kierownika co mlk - powiedział, że w tym roku już chyba nikogo nie bierze, ale chyba warto spróbować się dowiedzieć - ON SAM DZWONI I SIĘ PYTA CO I JAK :o

 

Paweł

 

 

Witam.

Mikol możesz podać namiary na tego kierownika, u mnie w tym roku tylko stan zerowy więc może się zalapię.

 

I ja poproszę namiary. Ruszam w przyszłym roku więc w tym nie jestem konkurencją do Pana kierownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zaoytac czy ktos z Was zdecydowal sie na pompe ciepla na tym terenie i ma doswiadczenie z tutejszymi firmami ?

Witam.

Będę miał pompę ciepła. Najprawdopodobnie Clima Komfort z Grudziądza (czekam jeszcze na wycenę ). Nie wiem jeszcze czy mają lokalnych przedstawicieli. Nie znalazłem w okolicy firmy oferującej pompy propanowe, bo tylko taka mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Pana Wojtka, robił mi projekt, początkowo było ok, ale potem - w skrócie dramat. Chyba jako ostatni załapałem się do tego samego kierownika co mlk - powiedział, że w tym roku już chyba nikogo nie bierze, ale chyba warto spróbować się dowiedzieć - ON SAM DZWONI I SIĘ PYTA CO I JAK :o

 

Paweł

 

 

Witam.

Mikol możesz podać namiary na tego kierownika, u mnie w tym roku tylko stan zerowy więc może się zalapię.

 

I ja poproszę namiary. Ruszam w przyszłym roku więc w tym nie jestem konkurencją do Pana kierownika :)

 

Zainteresowanym wysłałem namiary na priv

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zaoytac czy ktos z Was zdecydowal sie na pompe ciepla na tym terenie i ma doswiadczenie z tutejszymi firmami ?

Witam.

Będę miał pompę ciepła. Najprawdopodobnie Clima Komfort z Grudziądza (czekam jeszcze na wycenę ). Nie wiem jeszcze czy mają lokalnych przedstawicieli. Nie znalazłem w okolicy firmy oferującej pompy propanowe, bo tylko taka mnie interesuje.

 

Nie wiem jaka to pompa propanowa, czy jest to pompa z poborem wody głębinówką i wtórnym zrzutem wody ? Masz już wykonawcę ? Interesowałaby mnie cena. Ja b.powaznie to rozważałem, przed 2 laty nie było chyba tak znacznej krajowej produkcji i nie miałem wykonawcy. Czy do grzania wody użytkowej wystarczy mechanizm pompy czy będziesz miał grzałkę w zasobniku ? Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pilnie potrzebuję sprawdzonego, solidnego wykonawcy który tym razem porządnie wykona mi kominek (niestety do rozbiórki po poprzednim wykonawcy)

Kogoś kto zna się na kominkach, nie naciąga po prostu "ideała" :) Mam złe doświadczenia z poprzednią ekipą więc teraz potrzebuję koogś naprawdę sprawdzonego,

 

dziękuję za wszelkie namiary

Kasia

Warszawa/Miedzeszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pilnie potrzebuję sprawdzonego, solidnego wykonawcy który tym razem porządnie wykona mi kominek (niestety do rozbiórki po poprzednim wykonawcy)

Kogoś kto zna się na kominkach, nie naciąga po prostu "ideała" :) Mam złe doświadczenia z poprzednią ekipą więc teraz potrzebuję koogś naprawdę sprawdzonego,

 

dziękuję za wszelkie namiary

Kasia

Warszawa/Miedzeszyn

 

Witam.

 

Leszek i Jarek Skolimowscy 501-073-671; 788-38-45. Robili kominek u moich rodziców. Wprawdzie gotowy składany plus obudowa z gips-karton ale zrobione porządnie. Sami załatwili materiały parę rzeczy podpowiedzieli, dopasowali obudowę do pomieszczenia, posprzątali. Staruszkowie zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...