Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

Czy zna ktoś godnego polecenia i nie drogiego stolarza meblowego? Wiem ze te dwie rzeczy rzadko idą w parze ale wyjątki sie zdarząją. :D

 

Moze to nie w temacie "budowanie" choć wykańczanie to tez jakaś tam jego część, dodam tylko że moiom zdaniem nazwą dokładnie odpowiadającą temu co się dzieje - wykańcza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bob B. J.

 

Informacja dla dłużej związanych z naszą okolicą - w najbliższą sobotę i niedzielę jest 60-lecie XXV LO Wybickiego w Falenicy/Miedzeszynie - w tym zjazd absolwentów!

 

Pozdrawiam,

 

 

Lucky Mike wybierasz się ?

My z jesteśmy absolwentami ale idziemy w sobotę na wesele do znajomych, może podzielisz się wrażeniami i prześlesz jakies fotki jak sie wybierasz? 8)

 

Ja tam byłem i być może nawet siedzieliśmy w jednej sali (absolwenci 92-96)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia są raczej klasowe niż szkolne, zebrała się bowiem ponad połowa mojej klasy (dzięki super gospodarz klasy, która wszystkim przypomniała o tej imprezie ... a poza tym wiadomo - mat-fiz)

Na akademii i mszy nie byłem. Z nauczycieli rozmawiałem tylko (dobrze wspominaną) "z Panią od polskiego" J.Dmochowską. Właściwie się nie zmieniła.

Największe wrażenie zrobiła na mnie szatnia - nie zmieniła się wcale.

A! jeszcze dystrybutor piwa (na balu) stał obok sal fizycznej i chemicznej!

Nasze licealne sny, żeby z tych kraników na biurkach popłynął złoty napój spełniły się!

 

Dziewczyny z klasy nadal są piękne, a chłopaki zwariowane ... niektórych trudno poznać, ale w pewnym sensie wszyscy się nie zmienili.

 

Jak się okazało, nie tylko ja wracam na "stare śmiecie" i kilka osób mieszka lub będzie mieszkać w okolicy, będę więc miał sąsiadów z klasy ;)

 

Pozdrawiam'84-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam spory problem, może ktos coś podpowie:

planowałem aby za kilka dni zaczęli układać mi drewno na podłogę, więc wczoraj był gość aby zmierzyć wilgotność wylewki - wyszło 4.3% zamiast 2.2% !! :(

Facet powiedział że trzeba minimum 3 tygodnie ostro grzać (a ja w tym roku nie będę miał gazu)

Byłem w wypożyczalni sprzętu budowlanego na ul. Bronowskiej - wszystkie osuszacze mają teraz zajęte, może będzie w poniedziałek jeden dostępny, cena 80zł/dzień, a trzebaby na około 10dni :o :o :o :evil:

 

dodam że wylewki miałem robione równo 4 miesiące temu (z miksokreta, od dołu w przekroju jest: chudziak, papa podkładowa, folia, 8cm styro, folia i 7cm wylewki), lato było przecież wściekle gorące i opadów mało, dom był wietrzony (robotnicy mieszkają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wylewki były we wrześniu, grzałem od listopada a na początku lutego zdecydowaliśmy się zrobić schody (na żelbet wylany w maju),

stolarz obecnie tłumaczy że brzydkie szpary które powstały na oblistwowaniu są efektem tego że trepy złapały wilgoć,

ale u Ciebie budynek przecież przezimował, jeśli parkiet ma złapć wilgoć to popracuje do szpar przy ścianie i powinno być OK czy tak ? mimo to jeśli Ci się nie spieszy (nam się spieszyło bardzo) poczekałbym jak najdłużej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Szanownych Państwa:)

Właśnie finalizujemy zakup działki w Wólce Mlądzkiej. Przy okazji co do cen działek - przez 1,5 miesiąca cena wzrosła o ok, 15 tysiów!!!

na szczęście już sie udało...

chcialeiśmy skończyć domek w wakacje 2008 ale tak czytam i czytam to forum już ze 4 godziny i przerażenie mnie ogarnia:))))

naprawdę jest taki kłopot ze znalezieniem ekipy do postawienia domu??? a nam się marzyło żeby znaleźć ekipę do stanu tzw developerskiego...

a może są na "naszym" terenie jakieś znane ekipy co budują???

pozdrawiam Grupę serdecznie i już sie cieszę na miłą znajomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś namiary na Koparkowego do zdjęcia humusu.

Mój mnie wystawił a ekipa wchodzi niedługo.

Może sprawdź te namiary?

trolosa napisał:

Witajcie,

jeśli chodzi o koparke (również transport) i słowność to nieoceniony jest p.Kadej 601801403

 

Witam,

 

Trolosa dzięki za kontakt do Pana Kadeja, rozmawiałem z Nim i jestem umówiony na "robotę"- zaczyna w poniedziałek 28.08.06. Rzeczywiście facet słowny, na umówione spotkanie stawił się przed czasem. Mam nadzieję, że w pracy jest równie dokładny. Po wykonaniu zadania zdam relację. Jeszcze raz dzięki za kontakt.

 

pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie,

Większość z Was ma już to za sobą, zatem podpytam...

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przed i w trakcie wylewania fundamentów?

 

Kąty, odległości? Certyfikat betonu?

 

Buduję z firmą developerską, jednak chciałabym mieć kontrolę nad pracami. Dodatkowo, czy macie jakiegoś sprawdzonego Inspektora Nadzoru Inwestorskiego?

 

Pozdrowienia,

A

 

http://pulkiewicz.blox.pl/html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Większość z Was ma już to za sobą, zatem podpytam...

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przed i w trakcie wylewania fundamentów?

 

Kąty, odległości? Certyfikat betonu?

 

Buduję z firmą developerską, jednak chciałabym mieć kontrolę nad pracami. Dodatkowo, czy macie jakiegoś sprawdzonego Inspektora Nadzoru Inwestorskiego?

 

Pozdrowienia,

A

http://pulkiewicz.blox.pl/html

 

 

Moja recepta jest nieco uciążliwa, ale myślę że najlepsza: należy wygospodarować duuuużo czasu i przejrzeć archiwum tego forum (i raczej nie grupy otwockiej a całego forum - głównie działu "wymiana doświadczeń" - tam też lepiej kierować tego typu pytania - ale po upewnieniu się, że w archiwum odpowiedzi na ten temat nie ma).

 

Zacznij od tych wątków:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47424

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę - czy ktoś słyszał o jakości drzwi firmy "Dormet" z Józefowa. I czy drzwi w domu jednorodzinnym musza mieć atesty ???? Pomóżcie

Jasiula, rany to jest Twoj dom? :lol: Codziennie przechodze kolo niego przynajmniej dwa razy :p Jestesmy bliskimi sasiadami.

Co do drzwi: co to znaczy, czy musza miec atesty? Do ubezpieczenia - tak! Jesli sa antywlamaniowe. W innych sytuacjach - nie sadze. Dormetu nie znam. Ale w Wawie jest sporo ciekawych ofert. Na pewno warto sie rozejrzec po kilku producentach.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...