Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie!

Ja również dołączam do grupy (jeśli mnie przyjmiecie z otwartymi ramionami :wink: ). Planuję budować wg. projektu WB-3303 (Agrobisp) w Józefowie koło gimnazjum - teraz zjadają mnie urzędowe formalności :(

 

Przy okazji zapytam: jak wygląda kwestia z ekipami do realizacji stanu surowego w naszej okolicy? Może kogoś polecicie? No i byłbym wdzięczny za namiary do dobrego inspektora nadzoru (temat przewijał się tu już niejednokrotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Buduję dom w Józefowie według projektu Amanda Archipelagu. Zakończyłem stan surowy. Dom z dachem pokrytym deskami i papą wysycha przez "zimę". Na marzec zaplanowałem montaż okien oraz rozpoczęcie prac tynkarskich. Do tej pory powinienem załatwić ułożenie instalacji elektrycznej. Niestety dzisiaj okazało się że specjalista, który miał mi robić elektrykę wycofał się i zostałem na lodzie. Jeśli ktoś z mógłby polecić jakiegoś sprawdzonego specjalistę to byłbym bardzo wdzięczny. Przy okazji poszukuję również specjalistów od budowy kominków więc namiary na takowych również bym prosił.

Pozdrawiam

PKS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ja również dołączam do grupy (jeśli mnie przyjmiecie z otwartymi ramionami :wink: ). Planuję budować wg. projektu WB-3303 (Agrobisp) w Józefowie koło gimnazjum - teraz zjadają mnie urzędowe formalności :(

 

Przy okazji zapytam: jak wygląda kwestia z ekipami do realizacji stanu surowego w naszej okolicy? Może kogoś polecicie? No i byłbym wdzięczny za namiary do dobrego inspektora nadzoru (temat przewijał się tu już niejednokrotnie).

U mnie stan surowy zbudowała ekipa p. Jarka Pawlaka. Jak do tej pory jestem zadowolony. Z tego co wiem początek roku mają raczej zajęty (jak większość dobrych ekip). Gdybyś był zainteresowany to mogę wysłać namiary na priva.

Pozdrawiam

PK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ja również dołączam do grupy (jeśli mnie przyjmiecie z otwartymi ramionami :wink: ). Planuję budować wg. projektu WB-3303 (Agrobisp) w Józefowie koło gimnazjum - teraz zjadają mnie urzędowe formalności :(

 

Przy okazji zapytam: jak wygląda kwestia z ekipami do realizacji stanu surowego w naszej okolicy? Może kogoś polecicie? No i byłbym wdzięczny za namiary do dobrego inspektora nadzoru (temat przewijał się tu już niejednokrotnie).

U mnie stan surowy zbudowała ekipa p. Jarka Pawlaka. Jak do tej pory jestem zadowolony. Z tego co wiem początek roku mają raczej zajęty (jak większość dobrych ekip). Gdybyś był zainteresowany to mogę wysłać namiary na priva.

Pozdrawiam

PK

 

Witam,

to i ja poproszę o namiary na priv na ekipę Pana Pawlaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy badanie jest rzeczywiście niezbędne ?

Linia otwocka to najczęściej piachy, susza, mówią że "klimat dla otwartej gruźlicy" (patrz historia miasta),

chyba że budujesz gdzieś w stronę Duchnowa lub bliżej Wisły,

powtarzam za wiekowym K.Budowy - zwykle szkoda kasy,typowe posadowienie budynku będzie OK,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurrra! Nauczyłam się wklejać zdjęcia! A tu znajdziecie podpowiedzi, jak można to zrobić:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63615&start=0

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=30921&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

 

Mam prośbę do osób, które są już zaawansowane w budowie - podzielcie się z nami waszymi zdjęciami, będzie to dobra lekcja nauki dla nas- nowicjuszy.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamaryszki bardzo długo braliśmy pod uwagę, ale w końcu zdecydowaliśmy się na połączenie tamaryszków, rododendronów i czegoś tam jeszcze, co w efekcie dało właśnie taki projekt. Zobaczymy, co będzie dalej, bo już widzę parę niedociągnięć w tym naszym projekcie, ale może da się to jakoś skorygować w trakcie budowy. Musimy pogadać z naszym kier-bud, może on coś nam doradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o badania geologiczne, to zrobiliśmy je sami parę lat temu, kopiąc głęboooooki dół i sprawdzając, co jest pod spodem. Okazało się że: humus jest do głębokości ok. 30 cm, a dalej to już tylko piasek, piasek i jeszcze raz piasek. Badanie to jest dużo tańsze, nie wymaga nakładów finansowych, a jedynie zainwestowanie w dobry szpadel :D i oczywiście poświęcenie czasu (jakieś 30 minut) na kopanie.

Ale zrobienie badań geologicznych na pewno nie zaszkodzi, jeśli ktoś ma taką chęć, to czemu nie? Tylko nie wiem, gdzie się w tym celu należy udać, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lucky Mike. Wklejaj, wklejaj, chętnie obejrzę twoje fotki z budowy. Ty to już pewnie na finiszu jesteś, a dla początkujących to wszelkie informacje i zdjęcia są niezwykle cenne.

 

A tak w ogóle, to przekopałam dziś forum grupy wawerskiej i otwockiej w poszukiwaniu informacji na temat stropów Teriva Nova, tzn. gdzie można je kupić. No i po kilku godzinach znalazłam! Jest betoniarnia w Sulejówku, już tam dzwoniłam, mąż jest umówiony w tygodniu na wycenę. Ale może wiecie, gdzie jeszcze można dostać te belki stropowe? Chciałabym mieć jakieś porównianie. Wszędzie są dostępne tylko zwykłe stropy Teriva, Terivy Novej z kolei jak na lekarstwo. Będę wam wdzięczna za wszelkie info.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky Mike - ładne te twoje tamaryszki! Tak sobie oglądam i myślę, że właściwie można tam już zamieszkać. Domek po otynkowaniu wygląda bardzo przytulnie i ma coś niesamowitego w sobie, podobnie jak działka w lesie. Chyba pójdę w twoje ślady i założę sobie album. Życzę szybkiego wprowadzenia się do domku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lucky Mike. Wklejaj, wklejaj, chętnie obejrzę twoje fotki z budowy. Ty to już pewnie na finiszu jesteś, a dla początkujących to wszelkie informacje i zdjęcia są niezwykle cenne.

 

A tak w ogóle, to przekopałam dziś forum grupy wawerskiej i otwockiej w poszukiwaniu informacji na temat stropów Teriva Nova, tzn. gdzie można je kupić. No i po kilku godzinach znalazłam! Jest betoniarnia w Sulejówku, już tam dzwoniłam, mąż jest umówiony w tygodniu na wycenę. Ale może wiecie, gdzie jeszcze można dostać te belki stropowe? Chciałabym mieć jakieś porównianie. Wszędzie są dostępne tylko zwykłe stropy Teriva, Terivy Novej z kolei jak na lekarstwo. Będę wam wdzięczna za wszelkie info.

 

Pozdrawiam.

A czym różni się teriva nowa od zwykłej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...