Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

na odrolnienie i meliorację czekałam do ok 2 tygodni w zeszłym roku. Ale mam w zwyczaju dzwonić i się dowiadywać i przyspieszać :lol: :oops:

 

piątka

 

tak, każdy drobny jest dobry (- no oczywiście poza szkodliwymi materiałami typu azbestowe płytki itp). chodziło mi o to, żeby nie było tam np. ostrych elementów typu blachy, pręty. Nie wiem na co potrzebujesz ten gruz. Ja sypałam na drogę. Gruchy sobie poradziły, ale chcę tam jeździć też osobówką i chodzić pieszo, bez kaleczenia nóg, czy ryzykowania wbicia np. gwoździa w stopę, brrrrr. A wiadomo gruz z wyburzanych budynków zawiera wszystko (metalowe mocowania rynien, zbrojenia w betonie, okucia i inne paskudztwa ).

 

Osobiście najbardziej zadowolona byłam z ceramiki i starego suporeksu. Po pewnym czasie ładnie się to ubiło i "zlasowało". Można rowerem jeździć :lol: .Beton - gdy trafią się większe kawałki ciężko rozbić.

 

Jeśli jesteś zainteresowana to priv mogę podpowiedzieć skąd wziąć gruz za darmo. Ja przywiozłam sobie pięć 4-osiowych wywrotek. Ale tata stał i pilnował koparkowego cały czas, żeby wrzucał tylko lepszy towar a nie jak leci. Myślę, że mają sporo towaru, ale najlepsze wybrałam :oops: . Jeśli jednak potrzebujesz dużo to na spodnią warstwę może się nada. Będą to wywozić na początku przyszłego tygodnia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Literkas

 

Bardzo dziękuję..

ja też potrzebuję by utwardzić drogę,

bo jak są deszcze to trudno jest nam dojechać..

A już puścić małe dzieciaki rowerami w taką pogodę do szkoły trochę będę się bała..

a droga dość długa, piękna latem, obsadzona wiekowymi już klonami..Myślę też , że nasze budowanie pogłębi tylko koleiny błotne..

i chciałabym trochę zapobiec, najpierw utwardzając, by przyjeżdżający sprzęt wcisnął gruz.

Ale jeździ tą drogą też trochę sam. osobowych :wink:

Jeśli masz jakiś namiar to bardzo poproszę :D

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melioracja - to jest chyba ul Orla - w takim odnowionym budynku 1-piętrowym między bazarkiem rampa a bakiem pko sa.

 

odrolnienie- ul. Karczewska - niedaleko starej piekarni

 

dziękuje:), wniosek o odrolnienie złozyłam w kancelarii w starostwie na Górnej a melioracja jest teraz na ul. Świderskiej;), napisałam wrazie jakby ktoś szukał;), teraz pozostało mi czekać na decyzje i odrazu składam papiery o pozwolenie na budowe:).

 

Jak długo czekaliscie na pozwolenie na budowe, te 64 dni ustawowe czy może ktoś czekał krócej:)?

 

pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedługim czasie zamierzam sie budować w jabłonnie. Mam pytanie gdzie kupowaliście materiały budowlane? gdzie można uzyskać najlepsze rabaty.

serdecznie pozdrawiam

 

ja chyba nie umiem negocjować, praktycznie żadnych rabatów nam nie udzielono :cry:

ale starałam się szukać najtańszych ofert. i pytać znajomych, którzy są bardziej zaawansowani.

beton i bloczki zamawiałam u Redka, cegły przez allegro w Komerplaście, więźbe koło Pułtuska, - nie mam stałej hurtowni, w której mam jeden rabat.

Cegły i więźba jeszcze nie dojechały.

 

Drzewa wycinaliśmy sami - a właściwie wyrywaliśmy :o :D . Po wycięciu piłą kilku drzew w ziemi zostały karpy - wyciągnąć je to katorga. Potem już byliśmy mądrzejsi i odkopywaliśmy korzenie, a następnie staraliśmy sie rozbujać drzewo. Drzewo przewracając się wyrywało ze sobą korzenie. Wogóle większość prac wykonujemy sami :lol: Tylko ciężkie prace zlecamy ekipom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki literkas za pomoc.

Czyli trzeba pojeździć po składach i pogadać o ocenach i możliwościach upustu. Na razie znajomy zaoferował pomoc w materiałach na dach, tak więc juz to jest jakiś początek, miejmy nadzieję że dobry. Mam jeden punkt w Józefowie, tak więc muszę podjechać i pogadać. Tak więc do usłyszenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy wyciąć 16 sosen. Jeśli ktoś posiada namiary na fachowców to bardzo proszę o podanie kontaktu. Bardzo dziękuję.

 

Witam,

Po ekipe do wycinki poszedłem do leśniczego w Otwocku. PAnowie przyjechali zrobili robote i poszli. Pamiętaj aby od razu dogadać się z nimi aby:

1. po ścince oczyścili drzewa z gałęzi

2. galęzie to wbrew pozorom problem bo jest ich od cholery więc niech je gdzieś zutylizują - ognisko to kiepski pomysł

3. ekipa która ma wprawe od razu oceni które z pnii nadają się na deski i niech drzewo od razu potną na odpowiednie odcinki i ładnie ułorzą w jednym miejscu

4. nie wchodz w interes z cyklu "my zetniemy kasy nie chcemy bo drzewo bierzemy" dlatego, że jak Ci przygotują odpowiednio pnie to zamawiasz tartak na kółkach który przyjedzie i to potnie na dechy.

5. Jeśli nawet drzewo się nie nadaje bo są za cienkie czy krzywe jak świder to do kominka będą jak znalazł.

6. dobra ekipa potrafi oszacować ile m3 desek z pnii wyjdzie więc niech Ci powiedzą bo tartak może chcieć Cię zrobić w trąbe - a mnie chcieli a że wiedziałem to się nie dałem.

 

Ja tak zrobiłem i do zakończenia budowy kupiłem dodatkowo może z 10 desek. Oczywiście macie racje, że sosna to drzewo smoliste i jak się pali w kominku to to i tamto ale fajnie jest jak jest ciepło w tyłek z zime a na wiosne zamówisz kominiarza - przyjdzie i wyczyści a i tak dobrze jest to robić max. co 2 lata. Nie dajmy się zwariować. Jak ktoś ma inne zdanie to proszę o namiary i ja zabieram.

 

Co zrobić z karpami po drzewach?

Zamawiasz koparke która przyjedzie i wykopie karpy i problem z głowy. Ktoś tu pisał, że sam odkopywał :o :o :o - nooo jestem pełen uznania RESPECT!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

budujemy się w Wiązownej i szukam namiarów na ekipę/firmę do instalacji wod-kan i co!!!

zrobili mi wycenę z "partnera":

wod-kan, podłogówka ok 100m2, poddasze ok 100m2-grzejniki, piec gazowy buderus + zasobnik 120l wszystko z materiałami i robocizna 44 tysiące!!!!!!

myślałam że ze krzesła spadnę!!

samo wod-kan (materiały i robocizna ponad 8tys)

nie wiem, ale jak dla mnie to wydaje się duzo za dużo

ile wy zapłacilśscie za takie roboty???

Aga nie szalej bo jak prosisz o tak skonstruowaną wycenę to tną Cię równo z trawą a ja na ich miejscu zrobiłbym tak samo :lol: .

Na PW masz namiary na mojego hydro - polecam człoweka. Ja się z nim umówiłem tak: płaciłem mu za robocizne cena za "1 punkt" i od razu ustaliliśmy co to jest "punkt" bo można się zdziwić przy rozliczeniu. Materiały kupował on na moje konto w hurtowni w Wiązownie - miałem o tyle dobrze, że wówczas pracował tam mój szwagier więc pełna inwigilacja ale to było bez znaczenia bo gość jest porządny i dba o swoją opinie. Pojedz do hurtowi i negocjuj z ludzmi a jak nie to możesz ewentualnie z hydro pogadać czy nie lepiej pojechać na jego upustach jeśli takie ma. Chyba jesteś na początku budowy więc pamiętaj, że koszty tak naprawdę rozłorzą się na 2 lata a i koncepcja Ci się jeszcze zmieni.

Uszy do góry!!!!!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...