Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

:D Witaj miła sąsiadko.. Wczytałam się w Twoje wcześniejsze listy, widziałam Twój domek i bardzo gratuluję. Piękny, zgrabny i prosty. Gratuluję, sporo prac już wykonaliście. Uff, a mój dopiero w głowie. I w zasadzie projekt nr1 jest wybrany ,ale jeszcze czekam na odpowiedź z drugiego biura w sprawie ( prostszego) 2 projektu, który wymaga trochę zmian.chyba nie chce im się robić..

nas jest piątka plus +. i szukaliśmy niedrogiego domu o zwartej bryle , z dwuspadowym dachem, ale o 6-7 pokojach.. I coś znależć jest trudno...

Życzę słonka w dzisiejszych wojażach, my się wybieramy jutro..

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że Ci się podoba nasz domek. Jest rzeczywiście bardzo prosty. A po zmianach ma na górze 4 pokoje. Zrezygnowaliśmy też z garażu na rzecz pomieszczenia gospodarczego, z którego też przyszłościowo można zrobić pokój. Na razie będzie tam pralnia i spiżarnia.

Życzę powodzenia w dalszych pracach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.

Dana15 - pozdrawiam,

Mialem dzialke w Goraszce - fajne miejsce , no i jestem tam teraz czestym gosciem . Mam przyjaciol, ktorzy sie tam pobudowali 2 lata temu i teraz czesto urzadzaja grille etc.

Jakbys slyszala w okolicy jakies spiewy to moze to my ;)

Szukam ( na razie dla przyjaciela) jakiegos dobrego kominkarza z okolic Otwocka. Taki, ktoryby poradzil na razie co do komina, no a potem co do kominka

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowaliśmy działkę w Góraszce, wydawało się to tak daleko od Warszawy i prawie na końcu świata.... a teraz.... widzę, że tylu ludzi ciągnie w tamtą stronę, i nawet niezła grupka forumowiczów by się uzbierała. Wspaniale :) Emil będę wytężać słuch, z której strony te śpiewy będą dobiegać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Emil,

pozdrowienia od sąsiada z Józefowa :D

namiary wysłałem Ci na priva.

A pogoda rzeczywiście piękna....

Od dwóch tygodni palę gałęzie w przyszła sobotę też - jeśli nie będzie padało...

Jak ziemia rozmarznie stawiam ogrodzenie - i wioooo.

Pozdrawiam wszystkich obudzonych z zimowego snu :D

Gal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Właśnie przyczłapałem się do pracy po 1,5 tygodniowej chorobie.

 

Witaj Piątka

Jeśli chodzi o dojazd z Góraszki do Wawy to polecam Lubelską. Mój kolega jeździ codziennie z Mińska i mówi, że ok, bo trasa dość szybka. A z własnego doświadczenia wiem, że na wale to zawsze się stoi.

 

Poieważ byłem chory to nic nie działałem na działce, ale w weekend ojciec z wujkiem i znajomym robili wylewki na gruncie (bo do tej pory miałem piach w środku). W najbliższy weekend zamierzam dalej robić te wylewki, tylko coś chyba pogoda chce mi pokrzyżować plany, bo podobno ma padać.

Na chorobie miałem trochę wolnego więc postanowiłem zainteresować się tematem okien i ogrzewania (kocioł z zasobnikiem i grzejniki). Chyba zdecydują się na VEKE kolor zewnętrzny dąb bagienny, kocioł viessmana vitopend 100 z zasobnikem 100l, a grzejniki jeszcze nie wiem jakie.

 

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Arzesz,

zdrówka zycze rekonwalescentowi :D

Robisz wylewki, to mam parę pytań.Beton kręcicie na budowie, czy kupujecie - jaki B7,5 czy B10. Ostatnio trochę podłamałem się ceną pompy do betonu -280 za h + 1 h na dojazd :( - z falenicy pompa z wysięgnikiem 16 m. Nie wiem czy przy robotach betoniarskich do poziomu 0 jest w zasadzie pompa potrzebna, czy nie można lać od raz u z gruchy do szalunków, lub taczkami? A może jednak kręcić na budowie???? Nie chce mi się wierzyć, aczkolwiek nie mam doswiadczenia, że można wyrobić się z zalewaniem fundamentu w jedną godzinę. 5 minut i następne 280.... Wiem że pompy nie uniknę przy stropie, ale przy fundamentach i podłodze ?

Doświadczeni- poradzcie

gal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galeonik

Ja fundamenty lałem pompą. Moim zdaniem bez jest trudno, gdyż:

- jak grucha podjedzie do wykopu to może Ci się opsunąć ziemia

- trzeba by szybko przerzucać beton żeby nie wyleciał poza szalunki

- rozwożenie taczkami jest czasochłonne, a wątpię by kierowca gruchy chciał tak długo czekać

Ja płaciłem za pompę 350, ale nie było mowy o dojeździe i laniu, tylko o samym laniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galeonik

Pompę i beton brałem z Warszawy z Zabranieckiej - firma Thomas beton i płaciłem chyba 139 PLN za B15 + 350 pompa.

Lanie jest krótkie - strop to było z pół godziny, fundamenty trochę dłużej - może godzinę, ale w całkowitych ciemnościach. Poza tym ławy jest trudniej lać niż strop, bo łatwiej taki beton wylać poza szalunek.

 

powodzenia

ps. jak chcesz to mogę poszukać tel. do tego handlowca z betoniarni, ale to dopiero jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...