Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

Witam,

Rozpoczynam budowę w przyszłym tygodniu w Otwocku.

Proszę o przyjęcie do Szanownego Grona

Na razie będę głównie korzystał z doświadczeń forumowiczów, ale mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości będę służył własnym doświadczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

Przymierzam się do zakupu okien. Wybrałam Oknoplast Kraków. Na ich stronach znalazłam namiary na przedstawiciela z Otwocka, firmę TOMAS. Czy ktoś korzystał z usług tej firmy?

 

Pozdrawiam

Phili

 

ja kupiłam okna z Oknoplastu w Dach Kowalscy z Michalina :) , przy okazji dogadałam się z nimi i zakupiłam u nich dach, więźbę, bramę garażową i drzwi :wink: , dzięki temu dostałam dobre ceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robicie / zrobiliście dach, czy z deskowaniem? czy bez tylko specjalna folia? jeśli z deskowaniem to czy jeszcze papa pod blachodachówkę?

proszę o rady

 

Podepnę się chętnie pod pytanie - i dodam jeszcze 2 elementy: czy ktoś deskował płytą OSB i jak wyszło ; i czy papa powinna być Waszym zdaniem nacięta w kalenicy pod gąsiorami (wetylacja) - bo też różne opinie krążą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia wynika, że:

1) deskowanie i papa tak w sytuacji kiedy chce się zostawić budynek na zimę bez przykrycia. Wtedy pod takim zestawem można mieszkać kilka sezonów, a pokrycie docelowe zrobic dopiero później.

2) jeżeli pkrycie dachu następujce w jednym sezonie budowlanym to śmiało można poprzestać na folii. Jest tańsza i w zupełności wystarczająca. W domu moich rodziców folia jest od 10 lat pod blachą i nic sie z nią nie dzieje. Dodam że nie jest to żadna membrana lecze folia z gatunku tańszych.

 

U siebie też dałem jedynie folię. Z przykryciem dachu moi fachowcy wyrobili sie do końca grudnia i nie było problemu. Moim zdaniem jest to najbardziej racjonalne rozwiazanie w sytuacji w której w jednym sezonie robisz docelowe przykrycie dachu.

Znajac powierzchnie dachu można sobie przeliczyć koszt folii kontra papa i deski potem samemu zastanowić sie czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za kontakt. Niestety, maja bardzo odlegle terminy.

 

pozdrawiam,

 

Justyna

 

Witam,

 

Buduję dom w miejscowości Majdan gm. Wiązowna. Pilnie poszukuję dobrej i sprawdzonej ekipy od tynków wewnętrznych. Czy ktos mógłby taką ekipę polecić?

 

Dziękuję za pomoc,

 

Justyna

 

 

Są goście z Garwolina ale nie wiem czy zmieszczą się z terminem :

tel. 667-501-989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem całkowicie nowy na forum więc i pytanie jak od nowicjusza;)

Zamierzam kupić projekt domu APIS 3. Widzę że projekt jest w miarę popularny. Chciałbym również zobaczyć wykonany projekt na włsne oczy. Jak rónież podyskutować z budowniczymi. Czy jest w grupie ktoś kto powyższy projekt buduje lub zbudował?

Proszę o kontakt

 

Liseczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do sprzedania:

1. stemple budowlane sosnowe ok. 130 szt. dł. 2,93m-2,97m. Używane tylko raz! Cena: 4 zł/szt.

2. 50 szt. (1 paleta) bloczka keramzyt.-.bet. do stropu Teriva. Cena: 3 zł/szt.

Lokalizacja: Wiązowna

Odbiór we własnym zakresie.

tel. 0 608 058 488

Pozdrawiam serdecznie,

Paweł Nowocień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...