Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

galeonik

Pompę i beton brałem z Warszawy z Zabranieckiej - firma Thomas beton i płaciłem chyba 139 PLN za B15 + 350 pompa.

Lanie jest krótkie - strop to było z pół godziny, fundamenty trochę dłużej - może godzinę, ale w całkowitych ciemnościach. Poza tym ławy jest trudniej lać niż strop, bo łatwiej taki beton wylać poza szalunek.

 

powodzenia

ps. jak chcesz to mogę poszukać tel. do tego handlowca z betoniarni, ale to dopiero jutro

też słyszałem że beton z Zabranieckiej jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Emil,

pozdrowienia od sąsiada z Józefowa :D

namiary wysłałem Ci na priva.

A pogoda rzeczywiście piękna....

Od dwóch tygodni palę gałęzie w przyszła sobotę też - jeśli nie będzie padało...

Jak ziemia rozmarznie stawiam ogrodzenie - i wioooo.

Pozdrawiam wszystkich obudzonych z zimowego snu :D

Gal.

hejka!

własnie rozglądam się za siatką (ostatnio stal strasznie drożeje) - gdzie Ty kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey MLK !!!

A w Józefowie na 3 Maja kupię :D . Tak naprawdę to potrzebują niewiele - jakieś 30m. W zeszłym roku mieli tam promocję i sprzedawali po 7 złotych za metr, teraz na pewno drożej. Oczywiście mówię o tej najtańszej , najcieńszej na ogrodzenie budowlane. Oszczędzam na słupkach; wkopię słupki "z wycinki" i bramie - z desek muszą wytrzymać tylko do końca stanu surowego- potem będziemy stawiali kawałek ogrodzenia docelowego. Wymyśliliśmy płot na podmurówce. Czasami przed sezonem ogródkowym można trafić tanią siatkę powlekaną pcv w marketach budowlanych typu OBI,ale uwaga: bywa bardzo miękka i nadaje się na ogrodzenia "międzysąsiedzkie".

Jak tam Wasze sprawy -coś drgło?

Pozdrowenia

galeonik

ps. a stal faktycznie drożeje dwa tygodnie temu kupowałem stal budowlaną w Bodexie w Falenicy, dzisiaj rozmawiałem z Emilem- dostał znacznie wyższe ceny niż ja. Sprzedawca mówił mi że chodzi o wyrównanie cen z unią, ale jak zaczną tak wszędzie wyrównywać ceny to my tego możemy nie przeżyć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do dyskusji, u mnie lałem fundamenty bez pompy. Przedłużki do rury spustowej w betoniarce mają do ok 3m więc nie było problemu nic się nie zapadło chociaż u mnie podobnie jak u was piasek (Józefów). Pozdrawiam

Cześć Japan, miód lejesz na moją skołataną kieszeń :D

A skąd brałeś beton, bo z tego co wiem betoniarnia w Falenicy do najtańszych nie należy.

gal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galeonik

odpowiadając jeszcze na Twoje wcześniejsze pytanie to teraz te wylewki na grunt robimy z betonu kręconego na budowie. Jest trochę roboty, ale z pompą jest niemożliwe, więc już nie kombinuję.

 

japan

jak tam sprawa przyłącza gazowego? Czy coś już załatwiłeś? W jaki sposób chcesz zmusić PGNiG do zrobienia projektu przyłącza? I skąd wiesz, że teraz mają taki obowiązek?

Trochę pytań jest, ale .... może znajdziesz czas i odpowiesz

 

pozdrowienia dla całek grupy, która w oczach rośnie w siłę

:) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję namiary na beton tel. kom 603172216 ja w zeszłym roku od niego brałem kompleksowo, beton, bloczki, terive, Miał dobre ceny i co ważne jakość. Trochę wybrzydzał na odległość (mieszka w Wiązownie) firma jest w kierunku na Lublin (nie pamiętam miejscowości) ale próbuj się dogadać. Myślę, że warto. Informacje co do gazu to z forum i od sąsiada , którego szwagier pracuje w gazowni. Obecnie zamawiam wykonanie dachówki i podłączenie prądu (taki priorytet) więc gaz zszedł na dalszy plan, ale myślę , że za miesiąc się wezmę. Ten dzień taki krótki :cry: .Pozdrawiam krajanów i sympatyków grupy :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

japan

jakbyś mógł się dowiedzieć od szwagra sąsiada co dokładnie trzeba zrobić, jakie dokumenrty złożyć w sparwei tego gazu to byłbym wdzięczny. Słyszałem, że od momentu podpisania umowy podłączenitrwa około 9 miesięcy, a ja chciałbym w tym roku się jednak wprowadzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D wybaczcie mi, już tak na marginesie, żeby było bardziej towarzysko, to dodam, że urodziłam się w Józefowie, spędziłam tam pół życia, potem osiadłam w Warszawie, no i brak mi ciągle przestrzeni i czystego powietrza. Ale... kto się urodził w bloku, to nie wie, jak się ciężko w nim mieszka... :wink: :) :D

Tak więc serdecznie pozdrawiam całą grupę ...

Niech się mury pną do góry ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:

Piątka, bardzo mi przyjemnie że na forum jest coraz więcej fanów Józefowa. Co prawda tambylcy narzekają na bloki, od których Józefów też już nie jest wolny, ale może nie będzie tak źle :D Gdyby jeszcze tam był jaki bankomat....

Japan: dzięki za namiary na beton, na pewno sprawdzę. W zasadzie z zasadniczych materiałow to została mi ta sprawa.

Arzesz: dodzwoniłem się do Thomas Beton (to jest ul. Matuszewska14) ceny mają chyba zachęcające (emil: wydaje się że taniej niż w Karczewie) no i pompa tańsza:200 zł /h + dojazd(też 1 h) ale da się negocjować. Dla zainteresowanych - namiar: 0606-707-747.

ceny netto loco budowa w J. :b10-135 b15-144 .

Betoniarnia w Karczewie ul. Wyszynskiego 6 tel. 779-43-33

b 15-150 b20 170 b10 135 (ale nie wiem czy brutto czy netto) pompa i dojazd za bardzo nie było wiadomo, ale podobno od 200zł.

pozdrawiam

gal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim,

ciesze sie, ze u Was do przodu, u mnie troche pod gorke.

nie wyrobilem sie z pradem i paroma innymi rzeczami no i murarz powiedzial, ze zaczyna na innej budowie, a do mnie przyjdzie za pare tygodni.

na czasie mi bardzo nie zalezy, ale boje sie, ze jak bedzie na dwoch budowach to sie jakos wszystko rozjedzie.

 

p.s. niech ktos mi powie ilw wazy pret fi12 o dlugosci 1m.

acha i powiedzcie ile mniej wiecej kg pretow poszlo u Was na budowe ( mi sie cos nie zgadza w kosztorusie)

pozdrawiam

emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszło dużo, ale miałem lany strop.

Fi 10 i fi 12 - razem prawie 2 tony

fi 6 - około 230 kg

 

Jeśli mogę coś zasugerować to nie kupujcie stali w Trans-Budzie. Ten facet ma transport gratis, ale ma swój przelicznik co do masy stali oczywiście większy. Tłumaczy to tym, że dostaje w paczce tyle i dzieli to na ilość prętów > stąd bierze masę pręta. Jak raz u niego brałem to policzyłem , że byłem stratny kilkaset złotych.

Dlatego później brałem z Marcela (przy rondzie w Józefowie) - tam doliczają transport, ale normalnie ważą.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam wszystkim,

widzę, że ruszyliście pełną parą. My zbieramy się trochę w żółwim tempie, ale mam nadzieję, że pójdzie nam nieźle. Czy możecie mi polecić jakąś hurtownię okien lub producenta w okolicy? A może nie warto brać z okolicy?

Pozdrawiam i życzę miłego i owocnego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey MLK !!!

A w Józefowie na 3 Maja kupię :D . Tak naprawdę to potrzebują niewiele - jakieś 30m. W zeszłym roku mieli tam promocję i sprzedawali po 7 złotych za metr, teraz na pewno drożej. Oczywiście mówię o tej najtańszej , najcieńszej na ogrodzenie budowlane. Oszczędzam na słupkach; wkopię słupki "z wycinki" i bramie - z desek muszą wytrzymać tylko do końca stanu surowego- potem będziemy stawiali kawałek ogrodzenia docelowego. Wymyśliliśmy płot na podmurówce. Czasami przed sezonem ogródkowym można trafić tanią siatkę powlekaną pcv w marketach budowlanych typu OBI,ale uwaga: bywa bardzo miękka i nadaje się na ogrodzenia "międzysąsiedzkie".

Jak tam Wasze sprawy -coś drgło?

Pozdrowenia

galeonik

ps. a stal faktycznie drożeje dwa tygodnie temu kupowałem stal budowlaną w Bodexie w Falenicy, dzisiaj rozmawiałem z Emilem- dostał znacznie wyższe ceny niż ja. Sprzedawca mówił mi że chodzi o wyrównanie cen z unią, ale jak zaczną tak wszędzie wyrównywać ceny to my tego możemy nie przeżyć :evil:

czesc

stal drożeje szaleńczo, ale jest to tendencja światowa, bo Chiny b. dużo kupują (pod kątem olimpiady) tu są szczegóły: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33203,1949853.html

my potrzebujemy siatki koło 130m więc będzie to trochę kosztować :( ale przynajmniej działka nabierze kształtu :)

poza tym bawimy się z projektem - pochwaliłbym się, ale chyba nie można tu załączać plików

pogoda się robi superowa - chyba w weekend rowerami zwiedzimy place budów grupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dana

ja chyba jutro podpiszę umowę z firmą Linda - okna 5-kom. Veka, okucia Winkhaus autopilot.

Jakość do ceny dla mnie ok. Siedzibę mają w Łodzi, a na Bartyckiej przedstawiciela.

 

W przyszłym tygodniu mam zamiar podpisać także umowę kupna armatury grzewczej (kocioł z zasonikiem Viessman oraz grzejniki). Niestety wszystko drożeje i trzeba się spieszyć. Już firmy grzewcze zapowiedziały podwyżki od 1 kwietnia, więc został mi tydzień.

 

pozdrawiam grupę otwocką :)

choć zauważyłem, że więcej tu ludzi z Józefowa he he :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na działce rozmawiałem z sąsiadem na temat przyłącza gazu. Obowiązuje prawo, które obliguje ich do wykonania wszystkiego począwszy od projektu (mówił, że zakład zawsze pragnie się z tego wymigać) ale stanowcze postawienie sprawy odnosi skutek. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...