Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja własnie też jestem a właściwie moje projekty u projektantki Pani Żebrowskiej i również polecam, zna się na rzeczy i potrafi doradzić co według niej warto zmienić żeby było bardziej komfortowo mieszkać, bo nie które zamysły projektanta odbiegają od rzeczywistości np. w moim projekcie wstawił komin palny w kotłowni 30 cm od drzwi wejściowych do kotłowni i teraz jak wstawić tam piec :evil: :evil: :evil:

 

Naszczęście pani Anna i to poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. w moim projekcie wstawił komin palny w kotłowni 30 cm od drzwi wejściowych do kotłowni i teraz jak wstawić tam piec :evil: :evil: :evil:

 

Naszczęście pani Anna i to poprawi.

 

Pewnie w części opisowej projektu był opis że projekt zakłada ogrzewanie np. gazem - i kocioł wiszący się upchnie.

Tak przynajmniej było u mnie i też musiałem przesuwać drzwi - chociaż takie zmiany można chyba bez projektanta.

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. w moim projekcie wstawił komin palny w kotłowni 30 cm od drzwi wejściowych do kotłowni i teraz jak wstawić tam piec :evil: :evil: :evil:

 

Naszczęście pani Anna i to poprawi.

 

Pewnie w części opisowej projektu był opis że projekt zakłada ogrzewanie np. gazem - i kocioł wiszący się upchnie.

Tak przynajmniej było u mnie i też musiałem przesuwać drzwi - chociaż takie zmiany można chyba bez projektanta.

 

 

Pzdr

 

Powiem szczerze, że części opisowej nie czytałem a jak oglądaliśmy z żoną projekt na necie to w kotłowni piec stał normalnie na podłodze zdala od rzwi i nie przeszkadzał. Dopiero jak przyszedł już projekt do domu zobaczyłem, że piec stoi w tym samaym miejscu ale wylot spalin wykonany jest z rury ok 1m długości i ma aż dwa kolana 90stopni do komina, więc palenie węglem bez szans. Owszem gazowy piec można by tak podpiąć bo nie ma sadzy itp, ale piec węglowy bez szans. No i konieczna była zmiana usytuowania komina jak wspominałem robi to pani Ania.

Co do drzwi ich położenie można zmieniać gdzie się chce bez projektanta chyba, że musisz zmienić ściany nośne ale na działowych to robisz co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny prac wykończeniowych niższe niż w ubiegłym roku

 

Za ułożenie mkw. płytek ceramicznych w woj. mazowieckim trzeba zapłacić 45 zł – o 10 proc. mniej niż w ubiegłym roku. Natomiast na Podlasiu usługa ta kosztuje 33 zł – 7 proc. mniej niż rok temu.

>> Trudna sytuacja na rynku budowlanym dobrze rokuje dla potencjalnych inwestorów. To jednak, za ile położymy tego lata mkw. glazury czy mkw. ocieplenia, okaże się za kilka tygodni po rozpoczęciu sezonu budowlanego. Analitycy twierdzą, iż cena ta będzie atrakcyjniejsze niż w roku ubiegłym.

>> Szacunkowo w sektorze budownictwa pracuje ok. 600 tys. osób. Biorąc pod uwagę sytuację deweloperów i ich decyzje o wstrzymywaniu inwestycji, można założyć, iż ok. 200 tys. osób pracujących do tej pory na ich zlecenie straci pracę.

>> Mniejszy popyt na wykonawców może w praktyce oznaczać, że to klient będzie wybierał fachowców, nie zaś odwrotnie. A ceny usług i robót budowlanych nie będą wygórowane...

 

Rzeczpospolita ostatnia aktualizacja 09-03-2009 00:52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów grupy otwockiej.

Śledze ten wątek od dłuższego czasu, ale mam pytanie o stropy, tzn. gdzie kupowaliście strop terrive wraz z bloczkami. Śledząc ten wątek jakoś nie zauważyłem namiarów na firmy sprzedające stropy. Nie każda hurtownia ma stropy w swojej ofercie.

Ja planuję budowę w Otwocku Jabłonnie na przełomie sierpnia i września.

Za ciekawe namiary z góry dziękuję.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów grupy otwockiej.

Śledze ten wątek od dłuższego czasu, ale mam pytanie o stropy, tzn. gdzie kupowaliście strop terrive wraz z bloczkami. Śledząc ten wątek jakoś nie zauważyłem namiarów na firmy sprzedające stropy. Nie każda hurtownia ma stropy w swojej ofercie.

Ja planuję budowę w Otwocku Jabłonnie na przełomie sierpnia i września.

Za ciekawe namiary z góry dziękuję.

Serdecznie pozdrawiam.

ja kupowałem strop w majdanie.gość ma produkcje u siebie.jak brałem do siebie to było najtaniej w okolicy namiary na gościa 602 344 170
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów grupy otwockiej.

Śledze ten wątek od dłuższego czasu, ale mam pytanie o stropy, tzn. gdzie kupowaliście strop terrive wraz z bloczkami. Śledząc ten wątek jakoś nie zauważyłem namiarów na firmy sprzedające stropy. Nie każda hurtownia ma stropy w swojej ofercie.

Ja planuję budowę w Otwocku Jabłonnie na przełomie sierpnia i września.

Za ciekawe namiary z góry dziękuję.

Serdecznie pozdrawiam.

 

 

A ja ci radzę zrób sobie strop MONOLITYCZNY, każdy kiero budowy Ci powie, że i lepszy i tańszy ja liczyłem u siebie to około 4 tysi mniej wyszło niż na Terivie. A najważniejsze nie pęka tzn. nie ma rys na suficie w trakcie użytkowania tak jak na belkach i można zrobić go cieńszym co daje większą ściane kolankową. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za podpowiedź i rady.

Ekipa, która realizuje mi ten budyneczek jest umówiona na taki rodzaj tego stropu, ale czemu nie pogadać z nimi o stropie monolitycznym.

Buduje domek parterowy bez poddasza użytkowego tak więc na ściance kolankowej nie koniecznie mi zależy.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poruszyliśmy temat stropów to mam pytanie dotyczące stropów z firmy Kratbet. Czy ktoś korzystał z ich oferty.

Wcześniej czytałem o betonie i fachowości tej firmy, ale może coś o stropach?

Bo widziałem na składach budowlanych ich stropy, stąd moje pytanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem strop z Kratbetu - terive z pustaków keramzytowych 3-komorowych. Tez ich polecam, zastanawiałem sie między nimi a gościem z Majdanu. Pewnie jak bym brał betonowy to od niego ale keramzytowy najlepszy zdecydowanie ma Kratbet. Wszytko terminowo i mozna sie potargowac.

W tamtym roku na jesien mieli jeszcze tez cement z ożarowa w bardzo dobrej cenie.

W ramach wiosennych porządków mam na zbyciu prowizorkę budowlana - w skrzynce licznik, 4 bezpieczniki, 2 gniazda 230, jedno 380 V. Stawianą na ziemi za 350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...