Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

Możesz opisać coś bliżej na czym polegały zbyt duże wymagania i w którym momencie została przerwana instalacja?

Na 8 czerwca jestem umówiony z LinkAir na instalację kanałów nawiewnych i wywiewnych.

 

Wkleje z innego wątku na ich temat:

 

Moi znajomi zamówili u nich instalacje z reku Bartosza. I wszystko było ładnie, Pan pieknie opowiadał a wykonastwo.... Ło matko...

1. Firma umawia się i nie przyjeżdża.

2. Firma przyjeżdza bez umowienie i strasznie dziwuje się że są świeżo zrobione wylewki w związku z czym nie będą robić.

3. Rury położone dość przypadkowo, na wszelkie poprawki trzeba było czekać 2 miesiące (budowa w Warszawie)

 

Ale najlepsza była końcówka: Zrobione są już sufity podwieszane (konstrukcja) i czekają na fachowaca z otwornica żeby zainstalował anemostaty. Miejsca pod anemostaty są oznaczone. Oczywiście firma nie przyjeżdża. Sufity trzeba kończyć. Po pomalawniu farbą znaczniki znikają a tu nagle zjawia sie Linkair z wielką wiartarą i zaczna robić dziury w dość przypadkowych miejscach. Dopiero potem się zapytał gdzie. Robi nastepne dziury już we właściwych miejscach. Na pytanie kiedy załatają podziurawiony sufit dostali kilka odpowiedzi:

1. Najpierw: Tak ,połatamy.

2. Potem: nie, nie będziemy tego robić bo nie jesteśmy budowlańcami.

3. Mają Państwo wysokie wymagania więc raczej nie nie będziemy kończyć u Państwa instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

więcej w nim nie znajdziesz... http://forum.muratordom.pl/help-potrzebny-fachowiec-od-rekuperacji-okolice-warszawy,t138640.htm

Najpierw ich polecałem bo wywarli na mnie niezłe wrażenie a teraz się wstydzę :evil:

Generalnie jest jedna zasada: płac dopiero po zrobieniu, nigdy wcześniej bo nie będziesz w stanie NIC wyegzekwować. Najagorzej że firma jest strasznie niesłowna i nieterminowa co może wstrzymywać nastepne etapy budowy. A sama firma "bartosz" też olała temat niesolidnego dystrybutora. Widecznie taki styl działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy do projektu budowlanego wymagany jest jakiś dokument od Zarządu Dróg o dostępie do drogi publicznej czy wystarczy mapa z wyrysem planu zagospodarowania?

 

Wystarczy mapa.

 

Sławek_k chyba się mylisz co do tej mapy ja właśnie dziś odebrałem pozwolenie PRAWOMOCNE z U.M Otwock i potrzebowałem do tego tzw. "pozwolenie na zjazd z drogi publicznej" u mnie było to z Gminy bo droga gminna nie powiatowa, a mapę tez przecież maiłem. Jak złożysz dokumenty to sami ci powiedzą czy musisz o coś takiego wystąpić, dla mnie musisz.

 

Możliwe ,że wymagają takiego dokumentu jeśli z mapy nie wynika jasno ,ze działka ma dostęp do drogi (albo urzędnik miał inne "widzimisie").

 

W moim przypadku wystarczyła mapa. Też mam działkę przy drodze gminnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zakładałeś rekuperację u siebie? Jeśli tak to kogo być polecał?

 

W wątku który podałeś jest namiar na jakiegoś p.Jarka. Korzystałeś z jego montażu? ( nie chciałem napisać "usług" :D )

 

Nie korzystałem. Wentylację zrobię sobie "temi ręcami" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz od kierownika.

 

Kierowników budowy z grubsza można podzielić na 3 kategorie:

 

a) Wpisuje to co ustalicie, na budowie nie pokazuje się wcale ,albo prawie wcale, bierze 1-1,5 tys. Podejmuje ryzyko podpisywania się w dzienniku tylko jeśli zna ekipę i inwestora i wie ,że na budowie nie będzie fuszerki

 

b) Najczęściej spotykany typ kierownika. Pojawia się na budowie 3 do 5 razy, tylko na newralgiczne momenty typu wylewanie fundamentów, stropu , więźba. Bierze 2-2,5tys.

 

c) Pojawia się na budowie kilka razy w tygodniu, sprawdza na bieżąco wykonywane prace, cały czas bardzo skrupulatnie sprawdza prace ekipy. Bierze 8-10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję sprawdzonych ekip do:

 

- ocieplenia elewacji styropianem (+ewentualne zdobienia w styropianie)

 

- tynki wewnętrzne tradycyjne (ekipa z którą na razie rozmawiałem zeszła z ceną do 26zl/m2 - sama robocizna)

 

- rekuperacji, gdyby pojawiły się jakieś kłopoty we współpracy z LinkAir

 

 

Mogę polecić:

- elektryk

- hydraulik

- alarmiarz (robi m.in ciekawe sterowanie przez komórkę + powiadamianie na komórkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej przerwie, za 2 tygodnie chcę ruszyć z budową w Otwocku-Świdrze.

Jeszcze jestem nieco zielony w tematach budowlanych, więc proszę o wyrozumiałość... Na razie mam pytanie: ile płaciliście za prowizoryczne podciągnięcie prądu (cena za wszystko)? Ja muszę pociągnąć prąd ok. 20m, 1 słup. Elektryk zażyczył sobie 1800 pln. Chyba trochę dużo?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz od kierownika.

 

Kierowników budowy z grubsza można podzielić na 3 kategorie:

 

a) Wpisuje to co ustalicie, na budowie nie pokazuje się wcale ,albo prawie wcale, bierze 1-1,5 tys. Podejmuje ryzyko podpisywania się w dzienniku tylko jeśli zna ekipę i inwestora i wie ,że na budowie nie będzie fuszerki

 

b) Najczęściej spotykany typ kierownika. Pojawia się na budowie 3 do 5 razy, tylko na newralgiczne momenty typu wylewanie fundamentów, stropu , więźba. Bierze 2-2,5tys.

 

c) Pojawia się na budowie kilka razy w tygodniu, sprawdza na bieżąco wykonywane prace, cały czas bardzo skrupulatnie sprawdza prace ekipy. Bierze 8-10tys.

 

Te ceny to za całość roboty czy wynagrodzenie np. miesięczne?

 

Za całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej przerwie, za 2 tygodnie chcę ruszyć z budową w Otwocku-Świdrze.

Jeszcze jestem nieco zielony w tematach budowlanych, więc proszę o wyrozumiałość... Na razie mam pytanie: ile płaciliście za prowizoryczne podciągnięcie prądu (cena za wszystko)? Ja muszę pociągnąć prąd ok. 20m, 1 słup. Elektryk zażyczył sobie 1800 pln. Chyba trochę dużo?

 

Pozdrawiam

 

We wrześniu 2008 za dociągnięcie około 120m , słupy, dwie skrzynki itp. - 5700pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jeszcze kogoś do karton gipsów

 

Mam taką ekipę, wchodzą do mnie we wtorek. Robili wcześniej u mnie elewacje, podbitkę i jestem z nich zadowolony. Cena robocizny jaka mi zaaproponowali, to:

 

1) Izolacja termiczna poddasza /wełna 180 mm + 50 mm +folia paroizolacyjna/ - 10zł/m2

2) Zabudowa poddasza płytami gipsowymi /stelaż 5 cm + płyta gipsowa + gipsowanie + szlifowanie/ - 33zł/m2

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję sprawdzonych ekip do:

 

- ocieplenia elewacji styropianem (+ewentualne zdobienia w styropianie)

 

- tynki wewnętrzne tradycyjne (ekipa z którą na razie rozmawiałem zeszła z ceną do 26zl/m2 - sama robocizna)

 

- rekuperacji, gdyby pojawiły się jakieś kłopoty we współpracy z LinkAir

 

 

Mogę polecić:

- elektryk

- hydraulik

- alarmiarz (robi m.in ciekawe sterowanie przez komórkę + powiadamianie na komórkę)

 

 

Mogę Ci polecić moich tynkarzy z Ryk. Robili mi tynki tradycyjne w marcu, wyszło równo i ładnie. Mój kierownik miał tylko uwagi do tzw pływających rogów - nie zawsze we klesłych rogach wychodził kąt prosty. Tynkarze tłumaczyli sie tym, ze sciany tak były wyprowadzone przez murarzy. W kazdym razie opuścili mi troche cene. Uczciwi i solidni fachowcy.

Cena na dzisiaj dokładnie nie wiem bo ja umawiałem sie na cene jeszcze jesienia, ale cos koło 20 zł za robocizne z metra2.

Pan Marek 604 372 185. Powedz, ze telefon masz od Bartka z Wiązowny.

Zadzwoń lepiej szybko, bo wiem, ze z terminami u nich jest kiepsko.

 

Tez czekam na instalację kanałów przez link-air ;-)

 

Pytanko ode mnie - moze ktos zna sprawdzoną ekipe do zrobienia ogrodzenia z siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za namiary na forum i na pw.

W tym tygodniu podzwonię do polecanych ekip.

 

 

 

Pytanko ode mnie - moze ktos zna sprawdzoną ekipe do zrobienia ogrodzenia z siatki.

 

Dobrej ekipy nie znam ,ale mogę poradzić jak można zrobić takie ogrodzenie samemu (a właściwie to we dwie osoby). Wbrew pozorom jak juz się wie co i jak, to nie jest to specjalnie trudne.

 

 

jeszcze raz proszę o namiar na dobrego elektryka - dom w Józefowie

 

U mnie robił p. Rożkowski. Zrobił mi instalację elektryczną i telewizyjną (robi też komputerowe, ale taką to sobie akurat sam zrobię :D ) .

Rzeczowy , ma sporo ciekawych i dobrych pomysłów , przewidujący (kable tak prowadził ,żeby jak najmniej przeszkadzały w innych instalacjach i montażach).

tel. 0-501-801-766

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...