Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Poszukuję jakiegoś sprzedawcy, salonu wystawienniczego w okolicach Warszawa - Otwock kotłów jak w temacie.

Nie mam pojęcia jaki wybrać. Na razie typuję Ling duo Klimosza albo Fuzzy logic Kostrzewy (cholernie drogi).

Dlatego szukam kogoś, z kim można porozmawiać i ewentualnie kupić.

Dobrze jakby ten ktoś mógł ogólnie też wyjaśnić jak mam przygotować instalacje w domu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Potrzebny mi jest ostatni dokument do złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę i zaczynam budować w powiecie otowckim wg. projektu Calineczka 2 :lol: ale za nim to wszystko nastąpi -

może mi ktoś polecić projektanta zjazdu , działającego na terenie powiatu otwockiego, ewentualnie potwierdzić , że aktualna cena za sporządzenie takiego projektu równa się cenie projektu całego domu :o . Rozmawiałem dzisiaj z jednym z projektatnów - 1700,00 PLN . Zjazd na drogę powiatową - uzgodnienia już mam - potrzebny mi jest sam projekt ale cena ....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Potrzebny mi jest ostatni dokument do złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę i zaczynam budować w powiecie otowckim wg. projektu Calineczka 2 :lol: ale za nim to wszystko nastąpi -

może mi ktoś polecić projektanta zjazdu , działającego na terenie powiatu otwockiego, ewentualnie potwierdzić , że aktualna cena za sporządzenie takiego projektu równa się cenie projektu całego domu :o . Rozmawiałem dzisiaj z jednym z projektatnów - 1700,00 PLN . Zjazd na drogę powiatową - uzgodnienia już mam - potrzebny mi jest sam projekt ale cena ....

Pozdrawiam

 

Nie wiem o jaki projekt Ci chodzi ale jak ja starałem się o pozwolenie potrzebna była mi tylko zgoda na zjazd z drogi tyle, że GMINNEJ nie wiem jak to jest z POWIATOWĄ a zgodę taką bez żadnego projektu (sami zrobili projekt) otrzymałem z Urzędu Gminy, więc nie wiem dlaczego Ty masz na własny koszt to robić.

Tylko jak mówiłem u mnie droga była Gminna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Potrzebny mi jest ostatni dokument do złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę i zaczynam budować w powiecie otowckim wg. projektu Calineczka 2 :lol: ale za nim to wszystko nastąpi -

może mi ktoś polecić projektanta zjazdu , działającego na terenie powiatu otwockiego, ewentualnie potwierdzić , że aktualna cena za sporządzenie takiego projektu równa się cenie projektu całego domu :o . Rozmawiałem dzisiaj z jednym z projektatnów - 1700,00 PLN . Zjazd na drogę powiatową - uzgodnienia już mam - potrzebny mi jest sam projekt ale cena ....

Pozdrawiam

 

Nie wiem o jaki projekt Ci chodzi ale jak ja starałem się o pozwolenie potrzebna była mi tylko zgoda na zjazd z drogi tyle, że GMINNEJ nie wiem jak to jest z POWIATOWĄ a zgodę taką bez żadnego projektu (sami zrobili projekt) otrzymałem z Urzędu Gminy, więc nie wiem dlaczego Ty masz na własny koszt to robić.

Tylko jak mówiłem u mnie droga była Gminna.

 

Faktycznie trochę to pogmatwałem :-? ; do dokumentów w celu uzyskania pozowlenia na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego wystarczy tylko zgoda na zajazd ( w moim wypadku wydaje uzgodnienia Zarząd Dróg Powiatowych) ale żeby wybudować już sam zjazd trzeba złożyć wnisek o lokalizację zjazdu ( u mnie do ZDP) wraz z projektem zjazdu. Projekt taki powinien dostarczyć wnioskodawca ( tak jest u mnie) razem z opinią komunikacyjną Wydziału Komunikacji i Trasportu Inżynierii Ruchu :o , pozazdrościć Gminy. Dzisiaj zanlazłem projektanta , który obiecał wykonać projekt już za 800,00 PLN :) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak się sprawują grzejniki c.o. pionowe?

Stoję przed wyborem sposobu ogrzewania pomieszczenia z bardzo dużym oknem i mogę dać grzejniki pionowe bo bokach albo takie w kanale podłogowym pod oknem.

Proszę o opinie na temat w/w sposobów grzania.

 

Pozdrawiam!

 

Moim zdaniem jak możesz to wal w podłogę ciepło idzie do góry więc pionowe chyba będą mniej efektywne a ponadto oszpecą okno, ale to już Twój wybór dla mnie przemawia podłoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak się sprawują grzejniki c.o. pionowe?

Stoję przed wyborem sposobu ogrzewania pomieszczenia z bardzo dużym oknem i mogę dać grzejniki pionowe bo bokach albo takie w kanale podłogowym pod oknem.

Proszę o opinie na temat w/w sposobów grzania.

 

Pozdrawiam!

 

Moim zdaniem jak możesz to wal w podłogę ciepło idzie do góry więc pionowe chyba będą mniej efektywne a ponadto oszpecą okno, ale to już Twój wybór dla mnie przemawia podłoga

 

Grzejniki w podłodze są ładne, ale dużo mniej efektywne od tych wiszących.

Mam na myśli grzejniki kanałowe grawitacyjne.

Porównaj poszczególnie wielkości grzejników przy tej samej mocy.

Moc grzejnika kanałowego można „zwiększyć’ montując grzejniki z wentylatorem, ale przy tym rozwiązaniu kurz, który zbiera się w kanale będzie systematycznie wydmuchiwany do pomieszczenia.

Osobiście zamieniałem jeden grzejnik wiszący na kanałowy, w miejscu gdzie walczyłem o miejsce, ale kanał jest głęboki, około 50 cm oraz rozprowadzona jest podłogówka.

W salonie chciałem zamienić jeden grzejnik naścienny na kanałowy, ale po porównaniu mocy małego grzejnika ściennego z rozmiarami ewentualnego kanałowego – odpuściłem. Koszty kanałowego też są wyższe niż ściennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

A ja mam śliczną działeczkę NAD Świdrem. Też potrzebuję kierownika budowy, szukam ekipy do sso, tanich materiałów - i jak wszyscy, czytam dziesiątki postów, szukając najlepszych rozwiązań. Myślę o fundamentach w tym roku bo na wiosnę wody gruntowe są wyżej i trudniej robić fundamenty, a na wiosnę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, jak pieknie;)

Ja nie mam jeszcze kierownika budowy, szukam, choc na razie malo intensywnie. Szukam tez ekipy murarzy do wykonania podpiwniczenia. I podobnie jak Ty - materialow na owo podpiwniczenie oraz zrodla niedrogiego betonu na fundamenty. Jeszcze jestem malo biegla w tym wszystkim, niestety ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Potrzebny mi jest ostatni dokument do złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę i zaczynam budować w powiecie otowckim wg. projektu Calineczka 2 :lol: ale za nim to wszystko nastąpi -

może mi ktoś polecić projektanta zjazdu , działającego na terenie powiatu otwockiego, ewentualnie potwierdzić , że aktualna cena za sporządzenie takiego projektu równa się cenie projektu całego domu :o . Rozmawiałem dzisiaj z jednym z projektatnów - 1700,00 PLN . Zjazd na drogę powiatową - uzgodnienia już mam - potrzebny mi jest sam projekt ale cena ....

Pozdrawiam

Witam podaję namiar na firme ,,Complot " z Józefowa ul.Kormoranów 34 tel 22 789 11 79 p.Kucharczyk .Ja za projekt zjazdu z drogi gminnej w Otwocku zapłaciłem 700 PLN ale to było w 2006 r .dodam tylko ,że za te pieniądze otrzymałem kompletny projekt , wszystkie uzgodnienia ,opinie komunikacyjną ,wszystko co powinno być w takiej dokumentacji , ja tylko zaniosłem projekt do starostwa i otrzymałem pozwolenie na budowę Pozdrawiam . :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów , buduje sie w Woli Karczewskiej, szukam porządnych ekip do wykończeń, elektryka, hydraulika, tynki a także ocieplenie i struktura, jesli kogoś polecacie prosze o namiary ;-)

 

P.S. UWAGA NA TARTAK W DYZINOWE!!!!!! opóźniają sie z cięcem więźby, biora zaliczki, nie dotrzymują terminów, u mnie termin przeciągneli ponad miesiąc, ale są tacy co i dwa miesiące czekają na drzewo i ani widu ani słychu!!!! nierzetelni, nie dotrzymują słowa, brak odpowiednich sprzętów do transportu, a ponadto właścicel mi zagroził, że jesli nie zapłacę mu przed przywiezieniem drzewa (a umowa podpisana i zaliczka 2000 tyś.!!!), nie dostarczy więźby na budowę!!!! ostrzegam i NIE POLECAM, nie ja pierwsza się na nich naciełam!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Moniki. TARTAK W DYZINIE to OSZUŚCI!

Mi również obiecali więźbę, zapłaciłam zaliczkę, a teraz się okazało że więźby nie ma! Fakt-cenę mieli zaporową –niższą niż na składach. Teraz wiem dlaczego. Żeby nałapać głupich klientów. Ale teraz żałuję strasznie. Powiedziano mi, że nie wiadomo kiedy będzie. A kiedy chciałam by mi oddali zaliczkę powiedzieli że proszę pokazać umowę, że nam ją Pani dała. Zero kultury, żadne przepraszam, tylko słowa „jak coś ci się nie podoba to idź do sądu”!!! Skandal, takich ludzi przy całej budowie nie spotkałam. :evil:

Uważajcie, żeby się nie naciąć tak jak my. Teraz jeżdżę i na gwałt szukam więźby.

 

Info dla Sławe: Kierownik budowy wziął 3 tyś zł, w ramach tego: prowadzenie dziennika i 10 wizyt na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, również próbowałam z nimi rozmawiać, ale bezskutecznie, chamstwo i prostactwo, cena owszem trochę niższa, ale ja myślałam, że dlatego, że dopiero zaczynają, myślę zrobią dobre wrażenie, wyrobią dobrą opinie to i ceny podnosią, ale jak sie okazuję oszuści i nic poza tym, nie zalezy im na kliencie, ale w taki sposób daleko nie zajadą, mam nadzieję, dlatego postaram się przestrzeć wszystkich innych, którzy do nich trafią!!!

 

za to polecam skład drewna w chyba to ostrówiec, drożej, ale pewnie i bez obaw, po prawwej stronie przed skrętem na jatne, fachowo, szybko, zamówiłam i drewno w ciągu kilku godzin było na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...