Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

mlk

to pewnie ja :)

byłem w sobotę na działce i walczylem z wylewkami w garażu - połowa zrobiona :D Jeszcze połowa garażu i mój kot nie będzie mógł się załatwiać w domu :lol:

Szkoda, że nie wpadliście - oprowadziłbym Was :wink:

 

Co do odwiedzania to w tą samą sobotę wracając chciałem zobaczyć działkę Emila. skręciłem więc w Jasną (ale wertepy porządne) i jechałem, jechałem, potem nagle zrobiła się Turystyczna i wyjechałem na Majową :cry:

Emil czy tam już coś jest? Czy to jest ogrodzone? Nie mogłem znaleźć.

 

galeonik

znaczy już rozpocząłeś sezon - BRAVO

A skąd masz prąd? Już udało Ci się załatwić w elektrowni czy od sąsiada :)

 

japan

I co z tym gazem? Załatwiłeś coś? Nie wiesz czy muszę przynieść im aktualną mapę do celów projektowych czy gazownia musi starać się o nią sama? A co z projektem instalacji gazowej wewnętrznej? Czy to też zrobi za mnie gazownia, czy to już muszę sam? I czy w ogóle muszę?

 

pozdrawiam

grupę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej ,

pozdrowienia z ulicy Zielonej.

LMK- sąsiedzi - do mnie nie zajrzeliście :wink: , inna sprawa że na razie nie ma co ogladać- trochę siatki o lekko przysupanuy ziemia smietnik. Niestety stwierdziłem że jeśli działka jest nie ogrodzona i bez nadzoru , sąsiedzi zwykli ja traktować jako bezpłatne wysypisko. Dzisiaj wyciągnąłem kilka dobrych metrów linoleum z pod ściółki.

Arzesz- Prąd mam budowlany z ZE w Otwocku- porządna skrzynka (niestety platik+ metalowy słup) Zainstalowane bardzo sprawnie i szybko, aczkolwiejk w dość dramatycznych okolicznościach.

Dzisiaj zacząłem stawiać szopę, już w zasadzie prawie gotowa konstrukcja, jutro kupię deski i obijam i mam się gdzie schować przed deszczem :D.

Kibelek trochę później. Teraz przede wszystkim muszę poszukać kogoś niedrogiego z koparką, spychaczem i ciężarówką do wywozu skarbów po sąsiadach :evil:

No to sezon rozpoczął się już naprawdę.....

powodzenia

galeoniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlk

to pewnie ja :)

byłem w sobotę na działce i walczylem z wylewkami w garażu - połowa zrobiona :D Jeszcze połowa garażu i mój kot nie będzie mógł się załatwiać w domu :lol:

Szkoda, że nie wpadliście - oprowadziłbym Was :wink:

czesc!

trochę spieszyliśmy się niestety

 

będziesz w następną sobotę koło południa? chętnie obejrzałbym Twoje, Emilowi też mogłibyśmy zrobić nalot :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,

pozdrowienia z ulicy Zielonej.

LMK- sąsiedzi - do mnie nie zajrzeliście :wink: , inna sprawa że na razie nie ma co ogladać- trochę siatki o lekko przysupanuy ziemia smietnik. Niestety stwierdziłem że jeśli działka jest nie ogrodzona i bez nadzoru , sąsiedzi zwykli ja traktować jako bezpłatne wysypisko. Dzisiaj wyciągnąłem kilka dobrych metrów linoleum z pod ściółki.

Arzesz- Prąd mam budowlany z ZE w Otwocku- porządna skrzynka (niestety platik+ metalowy słup) Zainstalowane bardzo sprawnie i szybko, aczkolwiejk w dość dramatycznych okolicznościach.

Dzisiaj zacząłem stawiać szopę, już w zasadzie prawie gotowa konstrukcja, jutro kupię deski i obijam i mam się gdzie schować przed deszczem :D.

Kibelek trochę później. Teraz przede wszystkim muszę poszukać kogoś niedrogiego z koparką, spychaczem i ciężarówką do wywozu skarbów po sąsiadach :evil:

No to sezon rozpoczął się już naprawdę.....

powodzenia

galeoniki

czesc!

kilka razy przechodziliśmy obok miejsca, które uznaliśmy za Twoją posiadłość, teraz jak postawisz szopę to będzie już co podziwiać ;)

sam ją budujesz??? może ja teżbym postawił u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, :wink:

ale naprawdę w porównaniu z Wami to idę dopiero do zerówki.

W zasadzie chyba każdy z nas jest na innym etapie budowy.

Dana zbliżasz się szybko ku finałowi.

Pewnie wkrótce się przeprowadzisz.

Dopiero możemy wystąpić o WZZiT itd.

 

Słuchajcie chłopaki , o niektórych szczegółach lepiej na

ogólnym forum nie pisać. Józefów jest zbyt mały,

a naszego znajomego w zeszłym roku nieźle okradli ...

:wink:

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Piątka może to zabrzmi zbyt egoistycznie, ale buduję dom dla siebie (oczywiście z mężem), a dzieci na razie nie doceniają tego, że będzie dom. Może potem to nastąpi. Ale właśnie dlatego budujemy raczej mały dom, bo często bywa tak, że dzieci wyfruwają, a rodzice na starność zostają sami z dużym domem do ogrzania :) Ale oczywiście jak dzieci będą chciały z nami mieszkać , znajdzie się miejsce dla wszystkich. Przeróbki są przewidziane, np. z pomieszczenia gospodarczego można zrobić piękny pokój ok. 20 m2

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje sie prosto z placu budowy.

Nalot w sobote mile widziany. Ja sam z checia obejrzalbym Wasze domy (sczegolnie te w stanie surowym) - bo to najlepsza nauka.

Na mojej dzialce wlasnie sosny zamieniajasie w deski i krokwie.

MLK - Jesli skreciles w jasna i dojechales do Tyrystycznej - to WLASNIE NA ROGU jest moja dzialka. Teraz stoi na niej zielony barakowoz.

Aha, jakby sie komus chcialo poczytac to zaczalem pisac dziennik - jest troche np. o tym jak walczylem z energetyka. Tytul "Nasz Dom Parterowy"

Pozdrawiam wszystkich.

P.S. Czy ktos mial do czynienia ze studniarzem/hydraulikiem z Jozefowa, ktory ma sklep jak sie jedzie na wiazowne. Mily czlowiek i bardzo gadatliwy. Robi wszystko - studnie, kanalice, co, cwu

Pozdrowienia

emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Budowniczowie :D

witaj Piątka, miło mieć coraz więcej sąsiadów :D

Emil, kto ci tnie drzewo? dogadałeś się w Józefowie? Ten studniarz na Wiązownę, to daleko od ronda i po której stronie. Jechałem tam wczoraj ale niczego nie zauważyłem.Rozmawiałem w sklepie hydraulicznym , przy drodze na Warszawę.

Ceny: rura ocynk 1,1/4" -13,50/mb, filtr mosiężny do abisynki ok 140 zł... nie wykonuje sam studni, ale mówił że aktualna cena to ok 30 zł /mb.

Oczywiście w sobotę będziemy na działce... chętnych do obejrzenia szopy zapraszamy (jestem bardzo dumny z naszych dokonań :wink: ) i pozdrawiamy.

gal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeonik ,

Tnie drzewo trak gdzies spod Garwolina, cena za deski w kant 40/m3.

Ten facet o ktorym mowilem, ma sklep ze 2 km od ronda po prawej stronie jadąc na wiązowne.

Te 30/m studni to tanio, ten facet chce 60 ( ale z materialami i filtrem)

Emil

czesc!

to arzesz szukał Twojej działki, ale dzięki za instrukcje - też chętnie zajrzę :)

 

ja też rozglądałem się za studnią i dostałem cenę 60zł/m z materiałami wykonawcy - ten sam facet robił moim sąsiadom w zeszłym roku za 50 ale teraz cena stali (więc i rur) podskoczyła dwukrotnie...

 

jesli to nie tajemnica, to ile dałeś za barakowóz?

 

gratuluję decyzji o dzienniku budowy! <- jesli to nie primaAprilis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...