Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

O wyborze okien połaciowych zdecydowało przede wszystkim to, jak wyglądają u znajomych i rodziny po kilku latach od zamontowania. Po rekonesansie zdecydowalismy się na VELUX-a. Drewno na oknach FAKRO zniszczyło się niemiłosiernie przez 6 lat, u konkurencji jak nowe. Trochę zmartwiła mnie informacja o pękającym plastiku w VELUX-ach, u nas na razie nic się nie dzieje.

Prawdopodobnie chodzi o lakierowanie drewna. Zwróc uwagę na róznice w opisach samych Velux-ów

 

Velux GGL

"Okno obrotowe z naturalnej sosny klejonej warstwowo, trzykrotnie pokrywane impregnatem i lakierem"

 

Velux GZL/GZLB

Okno obrotowe wykonane z drewna sosnowego klejonego warstwowo, impregnowanego, lakierowanego (Okna do poddaszy z wykończeniem standardowym są impregnowane ciśnieniowo i pokryte jedną warstwą bezbarwnego lakieru wodnego).

Podobnie jest z oknami Fakro. Teraz pytanie które typy porównywałaś ?

 

Opinie o Veluxach łazienkowych słyszałem od sprzedawcy, któremu zgłaszano z tego powodu reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Kochani, ile czekaliście na przyłącze prądu w Otwocku? Jaki jest jego koszt?

Pozdrawiam serdecznie :)

 

Ja czekałem dokładnie 11 miesięcy

Koszt to zawsze około 1500zł płacone w Energetyce Otwock tzw. za przyłącze chyba, że masz domek a raczej działkę bo prąd ciągną do granicy znacznie oddaloną (nie wiem ile jest dla energetyki to "znacznie" ) od linii już istniejącej to będziesz musiała pokryć koszt zrobienia linii. Ja do działki mam prywatna drogę 130m i zrobili mi linie podziemną za darmo.

 

Dobra rada jak będziesz w Otwocku w energetyce to słuchaj co oni mówią, bo możesz czekać na prąd i pięć lat bo jak tłumaczył pracownik "terminy przyłącza to około 1,5 roku od podpisania umowy, nie od wpłacenia tej kwoty za przyłącze a ludzie zapominają o podpisaniu umowy, która jest sporządzana kilka dni po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie. Po II. przed wykonaniem przyłącza muszą zgłosić to do budżetu na dany rok i dopiero jak będzie zgoda, to zrobią przyłącze. W praktyce wygląda to tak, że jak złożysz teraz dokumenty i podpiszesz umowę to zgłoszą do budżetu na 2011r. chyba, że zaszły jakieś zmiany i ustalają wydatki np. co 6 miesięcy choć nie sądzę a wtedy przyłącze dopiero zrobią w 2011r. miesiąca nikt ci nie określi.

Związane jest to z tym, że Ty płacisz te 1500zł za przyłącze a wykonanie Twojej linii będzie ich kosztowało powiedzmy 5000zł i takich klientów jak Ty jest w Otwocku 100-u, więc muszą mieć kaskę na takie wydatki. Dlatego terminy są tak odległe.

Moja rada goń szybko do Otwocka z papierami bo jeszcze może nie było u nich zakończenia roku obrachunkowego i planu budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się to są nasze Polskie realia tzw. usprawniania biurokracji przez pana Tus...a :evil: :evil: :evil:

Bo jeśli nie byłaś jeszcze w energetyce to z wiedz, że aby złożyć podanie o przyłącze musisz mieć milion innych dokumentów dotyczących budowy tego co pamiętam warunki zabudowy, akt notarialny, wypis z rejestru gruntów itd.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyborze okien połaciowych zdecydowało przede wszystkim to, jak wyglądają u znajomych i rodziny po kilku latach od zamontowania. Po rekonesansie zdecydowalismy się na VELUX-a. Drewno na oknach FAKRO zniszczyło się niemiłosiernie przez 6 lat, u konkurencji jak nowe. Trochę zmartwiła mnie informacja o pękającym plastiku w VELUX-ach, u nas na razie nic się nie dzieje.

Prawdopodobnie chodzi o lakierowanie drewna. Zwróc uwagę na róznice w opisach samych Velux-ów

 

Velux GGL

"Okno obrotowe z naturalnej sosny klejonej warstwowo, trzykrotnie pokrywane impregnatem i lakierem"

 

 

 

Velux GZL/GZLB

Okno obrotowe wykonane z drewna sosnowego klejonego warstwowo, impregnowanego, lakierowanego (Okna do poddaszy z wykończeniem standardowym są impregnowane ciśnieniowo i pokryte jedną warstwą bezbarwnego lakieru wodnego).

Podobnie jest z oknami Fakro. Teraz pytanie które typy porównywałaś ?

 

Opinie o Veluxach łazienkowych słyszałem od sprzedawcy, któremu zgłaszano z tego powodu reklamacje.

 

Sprawdziłam co kupiłam i mi ulżyło - na fakturze jest GGL i GGU, czyli chyba dobrze. Pisząc powyższą opinię nie miałam świadomości, że producenci chcą wypuszczać takie buble, jak te, które oglądałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam co kupiłam i mi ulżyło - na fakturze jest GGL i GGU, czyli chyba dobrze. Pisząc powyższą opinię nie miałam świadomości, że producenci chcą wypuszczać takie buble, jak te, które oglądałam.

 

Są różne segmenty rynku, a producenci się do tego dostosowują. Dlatego trzeba zwracać uwagę na to czy porównujemy produkty z tego samego segmentu. Grunt że jesteś zadowolona, a to jest najważniejsze.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki.

Czy ktoś mógłby polecić mi solidnego kierownika budowy. Nie interesuje mnie figurant, jednego już mieliśmy i konsekwencje jego zaniechań właśnie ponosimy. Chcielibyśmy kogoś, kto wobec wykonawców jest wymagający i bezkompromisowy, do którego można się dodzwonić i umówic na wizytę na budowie lub przez telefon poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję dobrej ekipy do pokrycia dachu dachówką ceramiczną z obróbka blacharską rynnami itp.

Znacie to dajcie namiar.

Pozdrawiam!

I ja przyłącze się do pytania.

I jeszcze może ktoś z Was brał ekipę ze składu dachówki w Michalinie zaraz za rondem po lewej stronie jadąc do Wawy razem z materiałem. Jak oceniacie ten skład jeśli chodzi o wykonanie, jakość materiału i ewentualne usługi gwarancyjne.

 

jeśli macie na myśli Dach Kowalscy to można poczytać o mojej przygodzie z nimi w wątku na Wymianie doświadczeń. W dwóch słowach: dach przecieka, kałuża w salonie, a reklamacji nie uznają bo jest śnieg na dachu - jak se Pani śnieg zdejmie to nie będzie kapało !! Że też sama na to nie wpadłam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję dostawcy szamba betonowego. Interesuje mnie całość tj. wykonanie wykopu, dostawa i montaż.

Ewentualnie mogą to być osobne firmy do wykonania wykopu i druga z dostawą i montażem zbiorników.

 

Znacie, polecacie - dajcie namiar :)

umnie montowal pan z sulejowka 10m3 4000pln zmontazem i atestem podaje nr 886637876 227838918
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już ekipę znalazłem. Kryła dachy na dwóch budowach mojego kierownika budowy. On ich polecił. Ich prace widziałem - podobało mi się. W dodatku cenowo też mi się podobają. :lol:

 

Słuchaj a możesz podesłać ich namiary może ja bym się skusił?

Jak możesz to powiedz też gdzie robili co Ci się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem już na tym szczęśliwym etapie, kiedy pilnie szukam drzwi wewnętrznych (polskone lub porównywalne) okolice józefowa, otwocka, wiązowny, kołbieli, dębego itp

pomóżcie, proszę, bo zależy mi na solidnym montażu a nie chcę wydać fortuny a Wy jesteście fachową kopalnią wiedzy wszelakiej,

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, poszukuję ekipy do wykończenia dość dużego domu, 250m2 użytkowej, ocieplenia dachu ale nie płyta k-g tylko boazeria - 200m2, glazura/terakota ok. 200m2, panele/klepka - 100m2, schody na piętro i poddasze.

proszę o namiary na niepijących fachowców - możliwe zakwaterowanie, okolice otwocka

669150335

dzwi wewnętrzne lite drewniane, ościeżnica regulowana z montażem 1200 zł. jeśli jesteś zaintereosowany mogę dać namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...