Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej. Czy możecie mnie pocieszyć? Ile trwa załatwianie pozwolenia na budowę w starostwie w Otwocku? Mój architekt dowiedział się od znajomego, że trwa to pół roku! Bez pozwolenią nie mamy kredytu, a bez kredytu nie zaczniemy budować. Koło zamknięte :-(

Możemy pocieszyć :-)

Od momentu złożenia dokumentów do odbioru 2,5 miesiąca. Niedawno odebrałam. Plus uprawomocnienie ok. 3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy możecie mnie pocieszyć? Ile trwa załatwianie pozwolenia na budowę w starostwie w Otwocku? Mój architekt dowiedział się od znajomego, że trwa to pół roku! Bez pozwolenią nie mamy kredytu, a bez kredytu nie zaczniemy budować. Koło zamknięte :-(

 

Musisz sprecyzować bardziej pytanie, ponieważ , jeśli chodzi Ci tylko o pozwolenie w starostwie tam na Komunardów to mają czas w ciągu 30 dni wydać Ci decyzję (oczywiście nie musi byc to zgoda ). Ponieważ w zeszłym roku wprowadzili te przepisy że zgłaszał budowę i jeśli urząd nie odpowie w terminie traktowane jest to jak wydanie zgody (jednak zawsze odpowiadają). Do tego musi upłynąć termin uprawomocnienia niezależny od nikogo, a raczej od wszystkich Poczty Polskiej, twoich sąsiadów gdzie będziesz budował. A jeśli myślisz o wszystkich dokumentach jakie potrzeba złożyć do pozwolenia to rzeczywiście te pół roku może trwać. Wszędzie ta sama procedura wniosek, pisma do sąsiadów o zgodę itd, a urzędów trochę jest, elektrownia, gazownia, woda, ochrona środowiska. Wiem, że można trochę przyspieszyć jeśli budynek stoi od sąsiadów o ileś metrów (nie wiem ile) ja mam odsunięty o ponad 10m od granicy i nie musieli wysyłać do nich zawiadomienia o pozwoleniu, tym samym przyspieszyło to uprawomocnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dokładnie jak pisze lukaskw...

pod warunkiem, że masz komplet dokumentów...

najdłużej czeka się w gminie (jaka gmina?) na WZ i ewentualnie na zmiany oraz na warunki przyłączenia gazu (jeżeli o takowym myślisz)

czy masz odrolnioną działkę? to kolejne co najmniej 4 tyg...

Mnie kompletowanie dokumentów, by złożyć je w starostwie o PnB zajęło rzeczywiście pół roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprecyzować bardziej pytanie, ponieważ , jeśli chodzi Ci tylko o pozwolenie w starostwie tam na Komunardów to mają czas w ciągu 30 dni wydać Ci decyzję (oczywiście nie musi byc to zgoda ). Ponieważ w zeszłym roku wprowadzili te przepisy że zgłaszał budowę i jeśli urząd nie odpowie w terminie traktowane jest to jak wydanie zgody (jednak zawsze odpowiadają).

 

Chodzi mi właśnie o czas od złożenia kompletnych dokumentów na pozwolenie na budowę do momentu wydania przez nich decyzji.

Ponieważ przy mojej działce w Bolesławowie nie ma ani wodociągu ani gazociągu czekają mnie tylko uzgodnienia z elektrownią.

Ale niestety działka leży na obszarze Natura 2000. Mam nadzieję, że to wszystko nie spowoduje jakichś strasznych opóźnień w wydawaniu decyzji. Dzwoniłam do starostwa i pytałam jakie dokumenty należy złożyć do pozwolenia na budowę. Pani powiedziała tylko o projektach zagospodarowania i budowlanym oraz o uzgodnieniu z elektrownią. Ciekawa jestem czy rzeczywiście to im wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dokładnie jak pisze lukaskw...

pod warunkiem, że masz komplet dokumentów...

najdłużej czeka się w gminie (jaka gmina?) na WZ i ewentualnie na zmiany oraz na warunki przyłączenia gazu (jeżeli o takowym myślisz)

czy masz odrolnioną działkę? to kolejne co najmniej 4 tyg...

Mnie kompletowanie dokumentów, by złożyć je w starostwie o PnB zajęło rzeczywiście pół roku...

 

Czekam właśnie już tylko na uprawomocnienie WZ. Gmina Wiązowna. A na warunki czekaliśmy 1,5 roku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Ponownie

 

Popychamy sprawy papierkowe, walczymy z urzędami i pozyskiwaniem środków. Jak wiecie łatwo nie jest. Domek przeprojektowany, dwa dni temu złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę. Ale jest nadzieja, że na wiosną ruszymy. Dom szkieletowy, więc teraz trzeba podziałać by go na czymś postawić. AdamieC dzięki za wykonawcę -prowadzimy z nim negocjacje. Drodzy inwestorzy, czy zechcielibyście podesłać namiary na: Kier-buda, Kogoś, kto szybko i niezdzierający usunął by humus. A tak na marginesie, gdzie zaopatrywaliście się w piach i stal? Strasznie ostatnio podrożało. :mad:

 

pozdrawiamy Monika i Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy inwestorzy, czy zechcielibyście podesłać namiary na: Kier-buda, Kogoś, kto szybko i niezdzierający usunął by humus. A tak na marginesie, gdzie zaopatrywaliście się w piach i stal? Strasznie ostatnio podrożało. :mad:

 

pozdrawiamy Monika i Witek

 

Monika i Witek, podpinam się do pytania o namiary na zdjęcie humusu i inne roboty ziemne. Ten piach i stal też by mnie interesowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie humusu wszędzie będzie kosztowało tyle samo. Stawki koparek są bardzo wyrównane.

 

Stal (pręty , druty itp) najlepiej brać tam gdzie bierze się wszystkie materiały. Kupując wszystko u jednego dostawcy można uzyskać niezłe rabaty na materiały.

Duże , nietypowe elementy stalowe (m.in. kilkunastometrowy gruby heb) brałem z firmy Stal-Bud w Mińsku-Mazowieckim. Za elementy za które w Warszawie składy wołały około 4,5tys , tam kupiłem razem z transportem za 3,6tys (w 2008r).

 

 

Jestem teraz na etapie zakupu i montażu kominka. Przymierzam się do Sparke VARM F L 330 S. Czy ktoś może polecić mi dobrą firmę od kominków?

Mile widziany byłby też kontakt do jakiegoś taniego składu kamienia (przy kominku będzie kamień Black Galaxy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławku

 

No to pozostaje jeszcze Kier bud i piach. Sorka, że wałkuję ten sam temat ale przekopałem forum i wiele namiarów jest już nieaktualnych lub nie sposób się dodzwonić. Może ktoś z was ma świeższe namiary. Dzięki

 

Witek

 

Ja piach brałam z piaskarni tel 509313311

piaskarnia wawer

 

Bardzo miły pan. Jeszcze pytanie o jaki piach chodzi - ten namiar to na piach siany wislak do mieszania z cementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy możecie mnie pocieszyć? Ile trwa załatwianie pozwolenia na budowę w starostwie w Otwocku? Mój architekt dowiedział się od znajomego, że trwa to pół roku! Bez pozwolenią nie mamy kredytu, a bez kredytu nie zaczniemy budować. Koło zamknięte :-(

My zakończylismy juz papierki czekaliśmy ok2,5 m-ca i nawt dogadałam się z Pania w sprawie dziennika i odbierała razem z prawomocnym pozwoleniem. Też czas nas gonił,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...