Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć.

Potrzebuję namiary do dobrych kierbudów (Bami do Twoich już dzwoniłam :-) dzięki jeszcze raz), koparkowych (wykopanie karp, wykopy pod fundamanty). Z góry dzięki.

 

Jak kopara to tylko do Pana Tomka Szyperskiego z Wiązowny: tel. 601 812 215. Ma taką wielką koparę która obraca się wokół własnej osi i pracuje nią błyskawicznie. Miałam porównanie z inną, mniejszą i gorszym koparkowym - Tomek wymiata. Nawet moi Górale stwierdzili, że "bardzo szykowna ta koparka" :-). Pan Tomek ma też świetny piach i inne żwiry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam Rurę PEX/AL/PE 16 firmy WAVIN.

Nowa. Oryginalnie zapakowana. Pozostałość po wykonanej instalacji hydraulicznej.

Zastosowanie:

-ogrzewanie podłogowe

-centralne ogrzewanie

-ciepła i zimna woda

Długość:

200 m - 460 PLN

100m - 235 PLN

50m - 125 PLN

Odbiór osobisty Glina k. Celestynowa, tel. 600 979 407

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedługo zacznę budowę domku w Wiązownie Kościelnej na ul. Spokojnej. W chwili obecnej jeszcze jestem za granicą, ale zaczyna mi się rysować projekt. Potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań - czy w ul. Spokojnej jest gazociąg i czy nie ma problemu się do niego podłączyć? Jak wyglądają prace nad kanalizacją - czy projektować jeszcze szambo czy jest szansa że będzie? Potrzebne mi są również namiary na geodetę w okolicy, najlepiej takiego, który nie wymagałby osobistych odwiedzin - jest to możliwe? To na razie tyle. Do Polski wracam we wrześniu i marzy mi się "ruszyć z kopyta" ale w sumie to pewnie zostanie w sferze marzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedługo zacznę budowę domku w Wiązownie Kościelnej na ul. Spokojnej. W chwili obecnej jeszcze jestem za granicą, ale zaczyna mi się rysować projekt. Potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań - czy w ul. Spokojnej jest gazociąg i czy nie ma problemu się do niego podłączyć? Jak wyglądają prace nad kanalizacją - czy projektować jeszcze szambo czy jest szansa że będzie? Potrzebne mi są również namiary na geodetę w okolicy, najlepiej takiego, który nie wymagałby osobistych odwiedzin - jest to możliwe? To na razie tyle. Do Polski wracam we wrześniu i marzy mi się "ruszyć z kopyta" ale w sumie to pewnie zostanie w sferze marzeń...

 

meVa,

jeżeli chodzi o geodetę, to p. Dorota Mandziak powinna ogarnąć temat tel. 600 073 866. W pozostałych tematach raczej nie pomogę. Jeżeli rysuje Ci się projekt, to wnioskuję, że masz już warunki zabudowy, bo na to w Wiązownie gminie czeka się baaardzo długo. Nie chciałabym Cię zniechęcać, ale akurat w tej gminie i w starostwie Otwock nie istnieje coś takiego jak "ruszyć z kopyta" - ale trzymam kciuki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meVa,

jeżeli chodzi o geodetę, to p. Dorota Mandziak powinna ogarnąć temat tel. 600 073 866. W pozostałych tematach raczej nie pomogę. Jeżeli rysuje Ci się projekt, to wnioskuję, że masz już warunki zabudowy, bo na to w Wiązownie gminie czeka się baaardzo długo. Nie chciałabym Cię zniechęcać, ale akurat w tej gminie i w starostwie Otwock nie istnieje coś takiego jak "ruszyć z kopyta" - ale trzymam kciuki :-)

 

Dzięki za info, mam plan zagospodarowania na działkę, chciałabym we wrześniu zgromadzić wszystkie potrzebne papierki i czekać sobie spokojnie na pozwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedługo zacznę budowę domku w Wiązownie Kościelnej na ul. Spokojnej. W chwili obecnej jeszcze jestem za granicą, ale zaczyna mi się rysować projekt. Potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań - czy w ul. Spokojnej jest gazociąg i czy nie ma problemu się do niego podłączyć? Jak wyglądają prace nad kanalizacją - czy projektować jeszcze szambo czy jest szansa że będzie? Potrzebne mi są również namiary na geodetę w okolicy, najlepiej takiego, który nie wymagałby osobistych odwiedzin - jest to możliwe? To na razie tyle. Do Polski wracam we wrześniu i marzy mi się "ruszyć z kopyta" ale w sumie to pewnie zostanie w sferze marzeń...

Wysłałem odpowiedz prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale jak się policzy koszt wynajmu (nawet ten najtańszy) to taniej kupić i odsprzedać.

 

Wiem, też o tym myślałam ale nie bardzo wyobrażam sobie samodzielne opróżnianie tego przybytku. Firmy wynajmujące po prostu wymieniają taki wkład na czysty, zabierają pełny. Porównując koszty brałam też pod uwagę problemy wynikające z użytkowania. Dlatego wybrałam wynajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, też o tym myślałam ale nie bardzo wyobrażam sobie samodzielne opróżnianie tego przybytku. Firmy wynajmujące po prostu wymieniają taki wkład na czysty, zabierają pełny. Porównując koszty brałam też pod uwagę problemy wynikające z użytkowania. Dlatego wybrałam wynajem.

 

Są drewniane wc-ty z dziurą w podłodze, wtedy wszystko wpada do wykopanego w ziemi dołu :) Sens jest taki jak by chodzić w krzaki, tylko z wc-tem ładniej to wygląda.

Na koniec jak przyjdzie firma od zagospodarowania zieleni będą mieli super nawóz pod trawniki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są drewniane wc-ty z dziurą w podłodze, wtedy wszystko wpada do wykopanego w ziemi dołu :) Sens jest taki jak by chodzić w krzaki, tylko z wc-tem ładniej to wygląda.

Na koniec jak przyjdzie firma od zagospodarowania zieleni będą mieli super nawóz pod trawniki :D

 

Tu się nie zgodzę. To trzeba wywieźć! Nie wolno nawozić ziemi ludzkimi odchodami!!!

Ale nam się temat zrobił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są drewniane wc-ty z dziurą w podłodze, wtedy wszystko wpada do wykopanego w ziemi dołu Sens jest taki jak by chodzić w krzaki, tylko z wc-tem ładniej to wygląda.

Na koniec jak przyjdzie firma od zagospodarowania zieleni będą mieli super nawóz pod trawniki

 

Tu się nie zgodzę. To trzeba wywieźć! Nie wolno nawozić ziemi ludzkimi odchodami!!!

Ale nam się temat zrobił :-)

 

Zgadzam się z bami. Ja nie chcę dziury w ziemi. Mamy taki niestety przy domu, dziadek nie pozwala usunąć. Po prostu poczytałam, że taki wc może opróżniać "szambiara". Umyć kibelek to i ja mogę, taniej wyjdzie. Myślę, że będzie można rzadziej niż raz na miesiąc opróżniać, do tego można kupić jakieś środki chemiczne p/smrodkowe. Podczas zimy nie będzie używany, bo na budowie nikogo nie będzie. Zależy czy Wykonawca podtrzyma zdanie, że odkupi to ode mnie - bo propozycja wyszła od niego, jak zaczęłam jęczeć jaki ten wynajem drogi :D. Ale w razie czego może ktoś z FM odkupi :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę adk, że perfekcyjnie przygotowujesz się do rozpoczęcia budowy, tak jest najlepiej, bo najwięcej kasy leci właśnie z takiego doraźnego działania, bo coś potrzebne na wczoraj. Ja z powodu braku czasu zawsze oszacowuję proporcje cena-korzyść. Natomiast przy drogich rzeczach typu beton, pustaki, piach czy izolacje robię kilka wycen i negocjuję do upadłego :-)

Kibelek odpuściłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...