Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

Witajcie,

truten- witaj w grupie- słupki możesz spróbować na 3 maja w Józefowie (aczkolwiek co do cen to problematyczne - ceny stali poszły w górę).Jakbyś jednak szukał kształtowników to chyba Bodex w Falenicy. Można tam podyskutować troszeczkę o upustach. Ja na ogrodzenie budowlane wykorzystałem "słupki" z wycinki + siatkę z Leroi (cena gdzieś wyżej)-ale tak jak zauważył Japan, to nadaje się tylko tymczasowo.

feniks3- naprawdę b. korzystnie u mnie adaptacja + plan zagospodarowania to było 1000 zł.

pozdrawiam

gal.

 

ps. uważam że ja też prawie liczę się do bloków w Józefowie bo jakbym się zamachnął beretem :D ...... do kiosku ruchu mam ok 4 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Emil, dzięki za namiary na panów K. :D

W międzyczasie mój Ojciec znalazł jeszcze jednego "kopacza" w Józefowie. Za wyrównanie działki -ok 600m2,wykarczowanie korzeni,usunięcie humusu, wykopy ( w tym piwnica 1,8 m głeb. 6x3),wywiezienie śmieci podał cenę 1600- za całość. Jak myślicie -cena do przeżycia?

 

Emil, oglądałem dwa dni temu Twój szkic,nie mogłem dopatrzyć się wymiarów (ja ślepy, rozdzielczość za niska), ale o ile pamiętam ściana nie powinna mieć nawisu większego niż 5 cm wychodzącego poza fundament.

gal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wszystkich serdecznie pozdrawiamy,

aż miło czytać jak sobie dzielnie działacie... :D

:wink:

 

szczególnie witam truten, może będziemy sąsiadami,

...kto wie ? :wink:

 

u nas zastój, opuściła nas pierwsza fala energii,

po tym jak usłyszeliśmy,

że nam wygasło pozwolenie na wzzit.

Podobno narazie w Wiązownie wszystko wstrzymane... :(

Ale papiery wkrótce złozymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo!

W sobotę odwiedziliśmy posiadłość Kingi i Arzesza - piękny widok! bardzo chcielibyśmy być na tym etapie, ale ciągle stoimy z warunkami zabudowy

Piątka: jesli nie macie jakiegoś sąsiada od tej samej drogi dojazdowej i Wiązowna ma nieaktualny plan zagospodarowania przestrzennego, to niestety macie marne szanse na wzzit .... :( - coś na ten temat wiem :evil:

 

Póki co to "bawimy" się z projektem, tu jest wersja prawie ostateczna:

http://foto.onet.pl/upload/14/78/_242122_n.jpg - chętnie posłucham Waszych uwag, uprasza się o konstruktywną krytykę ;)

 

Chcę też wybić studnię (ale przedtem muszę ustalić do końca gdzie na działce studia i oczyszczalnia będzie - jeśli obie się zmieszczą) - mam faceta za 60zł/m (jego materiały) - on doradził mi żeby kupić prosty hydrofor: "taki za 250zł z castoramy" i tu mam wątpliwości:

moja studnia będzie miała koło 12-15m głębokości (tak mają sąsiedzi), a hydrofory (nawet te znacznie droższe) mają głębokość zasysania ok. 8-9m (tylko mogą podnosić na 30-40m), więc trochę mi się to kłóci

proszę o poradę co kupić

 

Feniks3 - w biurze Muratora "śpiewają" za zagospodarowania działki 1500zł (nie pomyliłem się: jeden pięć i dwa zera!) - niech to starczy za cały komentarz

i jeszcze jedno: jesteśmy sąsiadami - mieszkam w bloku (bliżej Kopernika) obok!

 

Galeonik - w sobotę przejeżdżaliśmy obok Twojej działki (jeśli to ta na rogu Zielonej i Sienkiewicza) i jakoś żadnej siatki nie było

my chyba zdecydujemy się na ogrodzenie betonowe (tego chyba na złom nie ukradną) z trzech stron, a na razie starą siatkę od frontu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

lmk- siatka jest jescze- przynajmniej była wczoraj do 16 :D Może patrzycie po innej działce- na pewno- ja jestem schowany na zielonej w strone bloków :wink: . Z hydroforem mam podobne rozterki- wydaje mi się że nie ważne jest tu górne lustro wody. studnia bita np. na 15 m może brać wodę z 10 m. W sobotę rozmawiałem z moim sąsiadem, ma wkopany na działce krąg, tam wstawioną najtańsza pompę - woda na 10 m. Chodzi o ujęcie budowlane.Ja chcę tez po wykonaniu piwnicy kupić najtańszy hydrofor i od razu go tam wsadzić.

Emil - nie 05 cm a 5 cm ściany fundamentowej + 2 cm ścian nad ziemią- korekt? razem 7 cm nawisu na zewnątrz nie podpartego Nie za bardzo rozumiem dlaczego tak bo wydaje mi sie że ściana fundamentowa powinna stać naśrodku ławy a nie zwisać za nią. Te 5 cm o których wspominałem tyczyło sie sie raczej nawisu ściany nad ścianą fundamentową- u Ciebie jest 2 cm. Z drugiej strony ściana fundamentowa jest "trzymana" od zewnątrz przez grunt. Ogólnie jenak nie rozumiem koncepcji architekta. Sugeruję: dopytaj się o co twórcy chodziło w tym wypadku.

pozdr -gal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlk

dzięki za pochwałę domku. Jak tylko ruszycie też będziecie za chwilę przy tym etapie. Stan surowy osiąga się jakby to powiedział mój dyrektor "błyskiem ciupagi" :D

 

Jeśli chodzi o hydrofor to sądzę, że Wasz studniarz miał na myśli pompę a nie hydrofor. My do budowy używamy właśnie takiej pompy - koszt około 230 PLN. Mamy studnię 12 m głęboką, ale istotna jest wysokość lustra wody, która zazwyczasj jest sporo wyżej. Jeśli sąsiedzi nie używają głębinówki to Wy też nie będziecie musieli.

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D mlk- projekt jest piękny ! :D :D :D

troszkę przypomniał mi inny bungalow- Telmę z Archipelagu,

na który kiedyś zwróciłam uwagę, ale mi zapadł w sercu.

Podobny układ , tam też fajnie był wygospodarowany szeroko

korytarz na pokój w części prywatnej. Mianowicie utworzono z niego kameralną bawialnię , czy pokój rodzinny . To pozwala dzieciom

rozłożyć się razem ze wszystkim w pieleszach, nie "naruszając wyglądu salonu gościnnego" :wink: :wink: Jednocześnie powierzchnia komunikacji jest wykorzystana.

bo jak masz małe dzieci, to pewnie wiesz, że pójdą z zabawkami, kredkami za Tobą wszędzie...i trudno jest być bez serca, za to mieć wszędzie na błysk ...

ale to takie tam, sama nie wiem po co piszę ... :wink:

 

Cieszę się widząc ładne projekty...i życzymy powodzenia w realizacji ! :D

 

A co do nas to sąsiad jest jakieś 70 m po lewej przed naszą działką.

Po naszej stronie drogi będziemy pierwsi . Trzymajcie kciuki ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zabitą studnię na 18 m i bez problemu ciągnąłem małą pompą z hydroforem membranowym( kupiłem ją w Mlądzu i nie wiem ile metrów mam lustro wody).

Mlk jak jest z oczyszczalnią? Ja mam małą działkę i nie spełniam warunków odległościowych robiłeś rozeznanie? Jak to wygląda u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zabitą studnię na 18 m i bez problemu ciągnąłem małą pompą z hydroforem membranowym( kupiłem ją w Mlądzu i nie wiem ile metrów mam lustro wody).

Mlk jak jest z oczyszczalnią? Ja mam małą działkę i nie spełniam warunków odległościowych robiłeś rozeznanie? Jak to wygląda u Ciebie?

cześć!

z rozeznania (znajomi mają POŚ z http://www.nevexpol.com.pl) wynika że moja działka jest za mała na oczyszczalnię bez "naginania" wymogów prawnych

 

ale inni, na nie większych działkach (moja ma 36x31 netto), jakoś zakładają oczyszczalnie

 

wymogi to:

- studnia 30m od drenarzu i 15 od osadnika gnilnego

- studia 7.5m od granic działki

 

wybaczcie pytanie laika - czym różni się pompa od hydroforu i studnia od abisynki?

 

galeonik - wczoraj chyba znajeźliśmy Waszą działkę: siatka i szopa stały :) Będziesz mieszkał naprawdę b. blisko nas

 

Piątka - dzięki za miłą opinię o projekcie, sęk w tym że na razie nie mogę budować go :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrofor to pompa wodna ze zbiornikiem ciśnieniowym w którym gromadzi sie woda pod ciśnieniem poduszki powietrznej. Pozwala to na rzadszą pracę pompy podczas poboru wody- pompa nie włacza się przy każdym napełnieniu szklanki. Kiedyś był obowiązujący zbiornik o poj 500-1000l, teraz, ponieważ pompy mogą pracować dłużej - i być częściej załaczane -zbiornik jest mniejszy nawet 20- 50 l.

abisynka- to rodzaj studni, a w zasadzie sposobu jej wykonania, kiedyś były to studnie wkręcane za pomocą świdra zamocowanego na filtrze, teraz się je wbija. Jest to po prostu rura 1,1/4 - 1,5" wbita "na siłe" w ziemie na głębokość do kilkunastu metrów z filtrem na końcu (ze stali ocynkowanej, mosiądzu, lub kwasówki) bez rury osłonowej. Na drugim końcu rury mozna zainstalować pompę ręczną, elektryczną lub właśnie hydrofor :)

pozdr. gal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smacznego jajeczka, miłej atmosfery przy świątecznym stole, i oczywiście mokrego dyngusa :D

życzą Wam

Ewa i Paweł

 

Emil, nie wiem gdzie będziesz kupował dachówkę ( ja zrezygnowałem z dachówki na rzecz blachy :cry-ceny) -wydaje mi się jednak że przy rondzie w J. są dosyć elastyczni. Tamże więźba i montaż.

Richardo, Arzesz, ile macie tych stempli i jakiej długości (no i po ile). Pod koniec kwietnia/ w początku maja może będę zainteresowany jakby wam co zostało.

gal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w czasie goracych przygotowan przedswiatecznych.

Calkiem niedawno napisalem swoj pierwszy post na forum "otwockim" nie liczac chyba na to ze zostanie zauwazony a tu....mila niespodzianka.

Gal...dzieki za namiary na sklady bud. Po swietach biore sie za szukanie elementow ogrodzenia .

Piatka mam nadzieje ze zostaniemy dobrymi sasiadami :) My zamierzamy zbudowac domek w Wiazownej Koscielnej przy ul. Kackiej z checia dowiem sie gdzie Ty budujesz. Jestem ciekaw jak oceniasz prace naszej gminy...bo ja jak na razie mam alergie...

Mam zamiar kupic przyczepke samochodowa, uzywana w rozsadnej cenie wiec jesli ktos chciaby sprzedac ....:)

Pozdrowionka dla wszystkich i zyczenia swiateczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...