Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kochana grupo otwocka, a właściwie wszyscy, którzy już się pobudowali lub sie już budują. Jak długo czekaliście na odpowiedź w sprawie wniosku pozwolenia na budowę? Czy nasze kochane Starostwo pobiło jakiś rekord czasowy?

:)

 

 

Cała procedura trwała jakieś 3 miesiące- pod koniec lipca złożyliśmy wniosek o PnB.. a decyzje wydali w połowie września. Gdyby nie konieczność uzupełnienia wniosku i sezon urlopowy to trwałoby to krócej.

 

Pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię drogich forumowiczów, czy lepiej położyć samą dachówkę z folią paroizolacyjną, czy raczej pełne deskowanie z papą i dopiero na to dachówkę? Jesli pełne deskowanie to lepsza będzie papa, czy membrana? Może są jacyś właściciele takich rozwiązań na forum i mogą się podzielić własnymi doświadczeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię drogich forumowiczów, czy lepiej położyć samą dachówkę z folią paroizolacyjną, czy raczej pełne deskowanie z papą i dopiero na to dachówkę? Jesli pełne deskowanie to lepsza będzie papa, czy membrana? Może są jacyś właściciele takich rozwiązań na forum i mogą się podzielić własnymi doświadczeniami.

Pocztaj forum tam wszystko jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę otwocką!

Jakie są wasze doświadczenia z projektami indywidualnymi ? ( dom jednorodzinny ok. 180- 200m) . Spotkałem się z opinią , że projekty gotowe są bardziej dopracowane i zawierają dokładne projekty instalacji. Ile może kosztować taki projekt w powiecie otwockim :) ? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę otwocką!

Jakie są wasze doświadczenia z projektami indywidualnymi ? ( dom jednorodzinny ok. 180- 200m) . Spotkałem się z opinią , że projekty gotowe są bardziej dopracowane i zawierają dokładne projekty instalacji. Ile może kosztować taki projekt w powiecie otwockim :) ? Pozdrawiam!

 

Moi znajomi robili projekt na zamówienie i wyniósł ich 4500 zł. Dom 140 (chyba). Architekt z powiatu otwockiego, jedni za dobudowę (rozbudowę domu) do istniejącego piętra, poddasza , zapłacili 3000 (projekt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę otwocką. Dostałam po miesiącu odpowiedź ze starostwa w sprawie wniosku o pozwolenie na budowę. Oczywiście do poprawki. Czy ktoś z was zawieszał postepowanie w sprawie wniosku .... , słyszałam, że tak mozna, bo wtedy nie zaczyna się od początku całego procesu i w dalszym ciągu urząd ma 65 dni na odpowiedź.

Lepsza wiadomość, po 3 miesiącach mam prąd na działce.

 

Pozdrawiam wszystkich:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę otwocką. Dostałam po miesiącu odpowiedź ze starostwa w sprawie wniosku o pozwolenie na budowę. Oczywiście do poprawki. Czy ktoś z was zawieszał postepowanie w sprawie wniosku .... , słyszałam, że tak mozna, bo wtedy nie zaczyna się od początku całego procesu i w dalszym ciągu urząd ma 65 dni na odpowiedź.

Lepsza wiadomość, po 3 miesiącach mam prąd na działce.

 

Pozdrawiam wszystkich:wiggle:

 

Mi zawieszali z urzędu bo wymagali uzupełnień co do których sami mieli świadomość, że się czepiają.

A ja czekam na prąd od 1,5 roku. buuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zawieszali z urzędu bo wymagali uzupełnień co do których sami mieli świadomość, że się czepiają.

A ja czekam na prąd od 1,5 roku. buuuuu

 

Uprzejma pani z wydziału architektury obiecała, że jak poprawię wniosek, to już nic ode mnie nie bedzie chciała, trzymam ją za słowo.

A co do prądu u Ciebie, to fakt strasznie długo.

 

Teresa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejma pani z wydziału architektury obiecała, że jak poprawię wniosek, to już nic ode mnie nie bedzie chciała, trzymam ją za słowo.

A co do prądu u Ciebie, to fakt strasznie długo.

 

Teresa

 

Jakże ja Ci zazdroszczę uprzejmej Pani ze starostwa :)

Ja wciąż mam drgawki na samą myśl, że muszę się tam udać poi pozwolenie na ogrodzenie, POŚ/szambo. Już mi słabo...

 

Co do prądu - najgorsze, że nie wiem czy ten prąd w podanym terminie mi zrobią! Sąsiadowi podawali 3 terminy!!!! Stara infrastruktura i trzeba budować od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterkula

Witajcie

 

Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś firmę, z której korzystał, instalującą wentylację mechaniczną (rekuperację) ?

Znalazłem w Otwocku taki adres: http://www.piotronik.pl/ ale nie mogę znaleźć żadnych opinii na temat tej firmy.

Ktoś z niej korzystał lub z jakiejś innej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam budowę w Pogorzeli szukam firmy do tynków cementowo-wapiennych możecie kogoś polecić?

 

Część sąsiad. Wal śmiało do Staszka 507-569-003. Chłopaki gdzieś z okolic Rzeszowa ale u nas w Dąbrówce chyba 10 domków robili. Mogą być problemy z terminami, ale naprawdę warto. I ceny tez były ok. Powiedz, że dzwonisz z polecenia od Łukasza z Dąbrówki albo wszystkich od nas ze wsi to może i coś na cenie ugrasz. U mnie z piaskiem kwarcowym robili, z resztą najtańszy u nas na składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...