Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

Ile płaciliście elektrykowi za "punkt" ?

I jak z pomiarami gniazdek, było to w cenie, czy trzeba dopłacać za papiery?

 

Hejka,

 

ja umówiłam się z elektrykiem na wycenę z całości. Nie za punkt. Bo jak zaczęłam się orientować to jeden elektryk liczył sobie gniazdka 4 w ciągu za 4 punkty a inny liczył sobie za 1 punkt wiec zupełnie nieobiektywne wyceny były.

Przedstawiałam co chcę, co potrzebuję, i prosiłam o ogólną wycenę za całość - łącznie z dokumentami pomiarowymi.

Najlepiej wypadł u mnie Pan Rafał Adamczyk - 502 640 580

 

Przystępna cena, szybko i co najważniejsze nie robił instalacji na kablach cienkich i z marketu bo poprosiłam o przedstawianie faktur za przewody i o informację gdzie je kupuje.

Znajomym zrobił instalację jakiś pseudo elektryk bez uprawnień a po 2 latach na ścianach już po tynkach zrobiły się ciemno szare pasy od kabli w słabej izolacji i aż rozgrzewały ściny w miejscach przechodzenia

Albo u tych samych znajomych okazało się że przekrój kabla wsadził w ścianę za cienki i non stop wyskakiwały bezpieczniki jak jednocześnie włączała czajnik i kuchenkę.

Więc lepeij dobrze sprawdzić bo później odkuwać nie za fajnie.

 

Ja już mieszkam 2 lata i działa wszystko bez zarzutów.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Mam do sprzedania przyczepkę kempingową - tabbert 4800 (dł/szer)6,35[m] / 2,08[m], 4-5 osobowa - dzielnie służyła podczas budowy domu. Przegląd skończył się rok temu, ważne OC. Dla zainteresowanych mogę wysłać zdjęcia na priva, lokalizacja Sulejówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przeglądając forum właśnie ten gostek przewija się najczęściej (elektryk) i najważniejsze, że zbiera "plusy" :)

 

Hejka,

 

ja umówiłam się z elektrykiem na wycenę z całości. Nie za punkt. Bo jak zaczęłam się orientować to jeden elektryk liczył sobie gniazdka 4 w ciągu za 4 punkty a inny liczył sobie za 1 punkt wiec zupełnie nieobiektywne wyceny były.

Przedstawiałam co chcę, co potrzebuję, i prosiłam o ogólną wycenę za całość - łącznie z dokumentami pomiarowymi.

Najlepiej wypadł u mnie Pan Rafał Adamczyk - 502 640 580

 

Przystępna cena, szybko i co najważniejsze nie robił instalacji na kablach cienkich i z marketu bo poprosiłam o przedstawianie faktur za przewody i o informację gdzie je kupuje.

Znajomym zrobił instalację jakiś pseudo elektryk bez uprawnień a po 2 latach na ścianach już po tynkach zrobiły się ciemno szare pasy od kabli w słabej izolacji i aż rozgrzewały ściny w miejscach przechodzenia

Albo u tych samych znajomych okazało się że przekrój kabla wsadził w ścianę za cienki i non stop wyskakiwały bezpieczniki jak jednocześnie włączała czajnik i kuchenkę.

Więc lepeij dobrze sprawdzić bo później odkuwać nie za fajnie.

 

Ja już mieszkam 2 lata i działa wszystko bez zarzutów.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

ja umówiłam się z elektrykiem na wycenę z całości. Nie za punkt. Bo jak zaczęłam się orientować to jeden elektryk liczył sobie gniazdka 4 w ciągu za 4 punkty a inny liczył sobie za 1 punkt wiec zupełnie nieobiektywne wyceny były.

Przedstawiałam co chcę, co potrzebuję, i prosiłam o ogólną wycenę za całość - łącznie z dokumentami pomiarowymi.

Najlepiej wypadł u mnie Pan Rafał Adamczyk - 502 640 580

 

Przystępna cena, szybko i co najważniejsze nie robił instalacji na kablach cienkich i z marketu bo poprosiłam o przedstawianie faktur za przewody i o informację gdzie je kupuje.

Znajomym zrobił instalację jakiś pseudo elektryk bez uprawnień a po 2 latach na ścianach już po tynkach zrobiły się ciemno szare pasy od kabli w słabej izolacji i aż rozgrzewały ściny w miejscach przechodzenia

Albo u tych samych znajomych okazało się że przekrój kabla wsadził w ścianę za cienki i non stop wyskakiwały bezpieczniki jak jednocześnie włączała czajnik i kuchenkę.

Więc lepeij dobrze sprawdzić bo później odkuwać nie za fajnie.

 

Ja już mieszkam 2 lata i działa wszystko bez zarzutów.

Polecam

 

Ja także mieszkam juz od 7 lat i wszystkie instalacje działają. Popieram, nie umawiajcie się przy instalacjach elektr czy hydr na żadne mityczne punkty, tylko poproście o wycenę całości, nawet ogólną. Wyceny wg punktów rodzą niepotrzebne scysje pomiędzy wykonawcą i inwestore,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Faktycznie, dzięki za sugestie. Za waszymi radami - czekam na wycenę :)

A kto u Was robił hydraulikę, c.o. ? Możecie kogoś polecić?

 

Hejka:)

 

u mnie robił pan Andrzej Zdunek tel. 607 580 087.

Jestem bardzo zadowolona z jego prac. Wpadł ze swoją ekipą i wszystko szybko i sprawnie zrobił.

Jeśli chodzi o wycenę, to nauczona doświadczeniem, również poprosiłam o wycenę od całości. Wytłumaczyłam co potrzebuję i poprosiłam o całość.

Może najtańszy nie był ale zrobił mega fajnie. Rurki idące w podłodze położone równiutko, i co mnie zdziwiło w otulinach - wszystkie. Napewno dodatkowa izolacja - co później okazało się, że u znajomych budujących domy u hydraulików nie praktykowane - niestety.

W szafkach hydraulicznych wszystko opisane i równiutko wchodzą rurki do szafek - nie ma pajęczyn z rurek tak samo i przy piecu.

Pan Andrzej pomógł dobrać mi piec do m2 domu i kubatury.

 

Naprawdę polecam z czystym sumieniem.

 

Pozdrawiam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmę ziemię np. z wykopów pod fundamenty, ważne, żeby przepuszczalną, bo na działce mam glinę - bez gruzu, bez śmieci na podwyższenie terenu, działka w Kopkach gm. Wiązowna.

tel. 500 231 892

 

Jeśli chodzi o ziemię. Kupiłam ostatnio ziemię z MAR KOPu z Halinowa na podniesienie terenu. Miała być bez gruzu itd. Ziemia KOSZMAR KOSZMAR KOSZMAR miliony szkieł, kamieni i z dodatkiem jakiegoś cementu lub innego g...... Pan zapewniał super ziemię a ja wygrzebałam już z niej wiadro szkieł.

Pan który przywiózł rozkłada ręce i twierdzi że rentgena w oczach nie ma i nie wie co jest w środku ziemi.

 

Tak ku przestrodze !!!

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mieszkam juz od 7 lat i wszystkie instalacje działają. Popieram, nie umawiajcie się przy instalacjach elektr czy hydr na żadne mityczne punkty, tylko poproście o wycenę całości, nawet ogólną. Wyceny wg punktów rodzą niepotrzebne scysje pomiędzy wykonawcą i inwestore,.

 

Jedna z ofert do mojego domku, przynajmniej powinno wyglądać to tak, nie wiem czy się nie rozsypie z excelka:

 

Kosztorys ofertowy na wykonanie instalacji elektrycznej, domofonowej, telefonicznej i telewizyjnej: m/szt zł

 

1.****** Zasilanie ziemne od licznika do rozdzielni głównej YKY 4 X 10 – 1 m - 45 zł 20 45 900 zł

Uziom własny 1 200 200 zł

2.****** Wykonanie punktu 1 fazowego – 1 szt - ………. zł 150 50 7 500 zł

3.****** Wykonanie instalacji 3 fazowej (np. hydrofor, kuchnia, gniazdo 3 fazowe) – 1 m - ………. zł 50 25 1 250 zł

4.****** Wykonanie kompletu instalacji domofonowej - ………. zł 1 450 450 zł

5.****** Wykonanie instalacji telefon-komputer - 1 szt - ………. zł 5 50 250 zł

Zasilanie ziemne 3 parowe - 1 m - ………. zł - zł

6.****** Wykonanie punktu instalacji TV SAT w RL 1 szt - ………. zł 5 80 400 zł

7.****** Wykonanie punktu 1 fazowego długiego bezpośrednio z rozdzielni np. zasilanie bramy, ogrodowe, pralki, zmywarki - 1 szt - ………. zł 5 120 600 zł

8.****** Rozdzielnia 72 mod + montaż - ………. zł 1 600 600 zł

9.****** Ochronniki komplet - ………. zł 1 650 650 zł

10.** Wyłącznik główny - ………. zł 1 180 180 zł

11.** Wyłączniki różnicowo-prądowe – 1 szt ………. zł 5 220 1 100 zł

12.** Zabezpieczenia 3 fazowe – 1 szt ………. zł 3 110 330 zł

13.** Zabezpieczenia 1 fazowe – 1 szt ………. zł 3 35 105 zł

14.** Instalacja głośnikowa wg potrzeb – 1 m ………. zł - zł

15.** …………. - zł

16.** …………. - zł

RAZEM 14 515 zł

 

100 punktów 12 015 zł

150 punktów 14 515 zł

rozsypało się ale (ilość sztuk/ metrów, cena jednostkowa, razem zł)

 

różnica 2500 zł przy 100 lub 150 punktach więc koleżeństwo forumowe ma rację, same punkty nic nie dają a jeszcze trzeba wziąć pod uwagę jak się te punkty liczy bo tu dopiero jest możliwość fantazjowania przez elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z ofert do mojego domku, przynajmniej powinno wyglądać to tak, nie wiem czy się nie rozsypie z excelka:

 

Kosztorys ofertowy na wykonanie instalacji elektrycznej, domofonowej, telefonicznej i telewizyjnej: m/szt zł

 

1.****** Zasilanie ziemne od licznika do rozdzielni głównej YKY 4 X 10 – 1 m - 45 zł 20 45 900 zł

Uziom własny 1 200 200 zł

2.****** Wykonanie punktu 1 fazowego – 1 szt - ………. zł 150 50 7 500 zł

3.****** Wykonanie instalacji 3 fazowej (np. hydrofor, kuchnia, gniazdo 3 fazowe) – 1 m - ………. zł 50 25 1 250 zł

4.****** Wykonanie kompletu instalacji domofonowej - ………. zł 1 450 450 zł

5.****** Wykonanie instalacji telefon-komputer - 1 szt - ………. zł 5 50 250 zł

Zasilanie ziemne 3 parowe - 1 m - ………. zł - zł

6.****** Wykonanie punktu instalacji TV SAT w RL 1 szt - ………. zł 5 80 400 zł

7.****** Wykonanie punktu 1 fazowego długiego bezpośrednio z rozdzielni np. zasilanie bramy, ogrodowe, pralki, zmywarki - 1 szt - ………. zł 5 120 600 zł

8.****** Rozdzielnia 72 mod + montaż - ………. zł 1 600 600 zł

9.****** Ochronniki komplet - ………. zł 1 650 650 zł

10.** Wyłącznik główny - ………. zł 1 180 180 zł

11.** Wyłączniki różnicowo-prądowe – 1 szt ………. zł 5 220 1 100 zł

12.** Zabezpieczenia 3 fazowe – 1 szt ………. zł 3 110 330 zł

13.** Zabezpieczenia 1 fazowe – 1 szt ………. zł 3 35 105 zł

14.** Instalacja głośnikowa wg potrzeb – 1 m ………. zł - zł

15.** …………. - zł

16.** …………. - zł

RAZEM 14 515 zł

 

100 punktów 12 015 zł

150 punktów 14 515 zł

rozsypało się ale (ilość sztuk/ metrów, cena jednostkowa, razem zł)

 

różnica 2500 zł przy 100 lub 150 punktach więc koleżeństwo forumowe ma rację, same punkty nic nie dają a jeszcze trzeba wziąć pod uwagę jak się te punkty liczy bo tu dopiero jest możliwość fantazjowania przez elektryka.

 

U mnie robił Rafał Adamczyk 502 640 580 i jakoś tak ogólniej dostałam wycenę. Bardziej przejżyście i czytelnie. Wycena wycenie nie równa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam do sprzedania płytkę GRES PASTORELLI ALABASTRO - bardzo ładna płytka 45x45 za pół ceny 40zł za m2

płytka włoska. Mam ok 20 m2. Niestety mój wykonawca kupił 2razy za dużo chyba z myślą że pod moją nieobecność wyniesie odemnie z domu do swojego. Ja przyłapałam wcześniej i pogoniłam. Na swoim tarasie położyłam ale zostało drugie tyle.

Płytka naprawdę prezentuje się bardzo dobrze. Jest bardzo twarda i trwała. Nie widać na niej brudu a to jest wg mnie największa jej zaleta.

Może komuś się spodoba. Polecam.

Monika

 

Odbiór osobisty - OKUNIEW

tel. 502 361 976 - Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt projektowi nierówny, ale ile płaciliście za projekty przyłączy wod-kan. gaz ? Bo jak mi gościu który będzie projektował krzyknie tak to nawet nie wiem, czy drogo, czy cena przyzwoita :)

 

Wydaje mi się, że najlepiej poprosić o wycenę tego samego projektu kilku wykonawców i porównać ceny, użyte materiały, czas wykonania.

:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam rozdzielnie budowlaną.

Hermetyczna skrzynka wyposażona w licznik, przyłącze na siłę (wtyczka 32A), wyłącznik główny, różnicówka i 2 bezpieczniki - gniazdka i siła.

Siła wyjściowa 16A - do tego przejściówka - 16 do 32.

 

http://temp.hostname.pl/rozdzielnia/IMAG0786.jpg

http://temp.hostname.pl/rozdzielnia/IMAG0787.jpg

http://temp.hostname.pl/rozdzielnia/IMAG0788.jpg

http://temp.hostname.pl/rozdzielnia/IMAG0789.jpg

 

Wiadomości na priv.

Odbiór Warszawa -Wawer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...