Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki, Emil za dobre słowo. Mnie się średnio podobają (jest parę pęknięć wzdłuż zbrojenia), ale ogólnie mogło być gorzej. W tym tygodniu zaczną mi stawiać ściany fundamentowe, więc za ok tydzień będę juz chyba mógło zasypać te upiorne doły.

Zagęszczarkę będę namierzał pod koniec tygodnia. Dam Ci cynk, jak coś znajdę.

Trzymaj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Właśnie pożegnałem się z ekipą na etapie ścian fundamentowych i szukam innej, która pojedzie z tym dalej do zakończenia stanu surowego otwartego. Budowa koło Otwocka, dom 155 m2 z poddaszem użytkowym. Jeśli możecie kogoś polecić, to będę wdzięczny za namiar.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Richardo,

Jestem ekstremalnie zainteresowany nową ekipą. Bardzo proszę o namiar na priv. Jeśli wstępnie dogadałbym się z nimi (tzn. byliby zainteresowani robotą od zaraz), to chętnie dowiedziałbym się o nich więcej od Ciebie.

Czekam niecierpliwie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Miałem krótką nieobecność na liście (zwłaszcza grupie Otwockeij, z którą się bardzo identyfikuję), ale rozumiecie urlopy, budowa...

 

Avzi mam już studnię - wiercił ten sam facet co u Ciebie. Rzeczywiście godny polecenia - 12m w 4 godziny:)

 

No i wychodzę już z ziemi - znaczy fundamenty :)

 

Avzi, czemu rozstałeś się z ekipą? Niesolidna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arzesz, nie będe im obrabiał wiadomo czego. Powiem tylko, że to uczciwe chłopy, niepijące, niekradnące itd., ale nie byłem przygotowany na renegocjacje warunków finansowych po każdym tygodniu ich pracy. Co kilka dni domagali się podwyżki i wypłacania kasy tygodniowo. Trzy razy poszedłem im na rękę, ale za czwartym już nie popuściłem i poszli sobie w cholerę. Najbardziej rozbrajające jest to, że nie wprowadzałem żadnych zmian - wszystko dokładnie wg projektu, który mieli na miesiąc przed początkiem roboty. Ręce opadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cieszy mnie fakt, że taka grupa (OTWOCKA) istnieje. Postanowiłem się do niej przyłączyć, choć reprezentuję rejon Starej Miłosny. Czy macie coś przeciwko.

 

Szukam kogoś, kto zechciałby wymienić rynny ocynkowe na plastikowe i zrobiłby to z sercem oraz zgodnie ze sztuką budowlaną.

 

Szukam też hydraulika, który podjąłby się pracy polegającej na wycięciu kilku poziomych rur CO i w to miejsce wstawiła plastikowe.

 

Szukam - również - nabywcy stacji uzdatnia wody, która sprawdziła się u mnie w 100%, teraz jest mi już nie potrzebna, bo mam wodę wodociągową. Natomiast Ci, którzy mają własną studnię, powinni o czymś takim pomyśleć. Badania wody w naszej szerokości warszawskiej dają bardzo różne wyniki, często nie pozwalają na stosowanie naszej wody nawet do celów gospodarczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem intencje założenia "grupy otwockiej". W przekonaniu, że tu właśnie najszybciej i najpewniej znajdę wsparcie w formie wskazania, polecenia wykonawcy lub ludzkiej porady. Dlatego też umieściłem to ogłoszenie. Proszę odebrać moją wiadomość w dobrym, pozytywnym tonie, który akcentuje mój status nowicjusza wśród stałych bywalców tego forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uczestników grupy otwockiej.

Jeszcze przed dwoma miesiącami nie myślałem że będę budował i do tego w TAKIEJ :D okolicy. Właśnie przed miesiącem staliśmy się właścicielami działki (niestety -dosyć zaniedbanej :cry: )w Józefowie przy ulicy Zielonej i wszystko potoczyło się szybko: aktualnie jestem na etapie zdobywania warunków zabudowy. Projekt wybraliśmy - chcemy stawiać typowy LK288 ca. 89 m3 z poddaszem mieszkalnym bez podpiwniczenia. W projekcie jest ytong, ale będziemy budować z maksa z ociepleniem. W tym roku na pewno nie zaczniemy, ale może się uda ogrodzić i odkrzewić działkę, aczkolwiek to może tez być trudne, bo do uzyskania zezwolenia wydział ochrony środowiska UM w Józefowie wymaga m.inn. pozwolenia na budowę, czytając posty i mając już parę kontaktów z urzędami wiem już że to trwa i trwa i trwa....:(. Mam pytanie:szukamy w okolicy kogoś kto mógłby pdjąć się oczyszczenia i wykarczowania działki. Czy przerabialiście taki temat i macie może jakieś namiary?

pozdrawiam

galeonik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Galeonik

Ja też musiałem pozbyć się kilku drzewek. Z tym pozwoleniem na budowę żeby uzyskać pozwolenie na wycinkę drzew to nie jest do końca tak. Kolejność jest taka: dostajesz WZiZT, wybierasz projekt, dostosowujesz go do WZiZT na mapce do celów projektowych, ksero takiej mapki składasz do wydziału ochrony środowiska i tam zaznaczasz, które drzewa są niezbędne do wycięcia i dopiero jak dostaniesz pozwolenie na wycięcie drzew - możesz złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wycinkę - to robiłem to sam z ojcem za pomocą piły elektrycznej (sosny były proste do wycięcia i nie zagrażały upadając nikomu). Karczowanie - najpierw ręcznie (od diabła kopania więc nie polecam), a potem przy pomocy koparki (wyrywa potężne karpy z dziecinną łatwością).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje :)

Teraz wszystko jasne. Na razie papiery, potem pilarz-albo siekierka-większe drzewa mi chyba nie będą przeszkadzać,ale krzaki muszę usunąć, a karczowanie przy okazji wykopów pod fundamenty.Musze tylko wszystko po wycięciu szybko ogrodzić , bo z historii działki wiem że sąsiedzi zwykli taktować ją jako bezpłatny śmietnik albo złomowisko :evil: . Powiedzcie jeszcze proszę, czy w okolicy można zamówić koparkę i ile taka przyjemność może kosztować.

galeonik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...