Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

Witam wszystkich?

My remontujemy się w Glinie, a raczej jesteśmy na początku drogi już nieźle przerażeni.

Mam ogromną prośbę, czy mógłby ktoś polecić mi geodetę.

 

Ja też mam dobrego geodetę z Otwocka, obok ul. Górnej, ceny, jak się orientowałam - konkurencyjne. Tel. 788-30-69.

 

Bu czym jesteście tak przerażeni?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dana,

ja juz muszę oddawać dom do użytku( tez kredyt mnie ściga :evil: )

jak przecwiczę temat to dam Ci znać.

Dobrze że mamy taką ładną pogodę jutro w pełnym uzbrojeniu tj : grabie , łopaty i rękawice no i worki oczywiście melduję się na działce w celach porzadkowych :wink: .

Dana, jak u Ciebie postep prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, u mnie szambo jeszcze nie jest podłączone, wszystko rozgrzebane, pokoje się malują na ładne kolorki, w środę ma zjechać jeszcze pan od wykończenia sufitu w górnym holu z panem glazurnikiem, glazurnik dokończy kotłownię i myślałam, żeby zrobił mi kuchnię, ale jakoś nie mam przemyślanej do końca kuchni. W środę też przyjedzie wujek, który zawiesi nam drzwi (muszę kupić klamki), i może zrobi połączenie prądem domu ze skrzynką (nie znam się zupełnie). Jutro ma być pan od kuchni na ostatnią przymiarkę, ale policzyłam wszystkie wydatki i brakuje mi właśnie kasy na kuchnię. Do odbioru budynku musi być kuchnia, więc muszę jeszcze przemyśleć sprawę. Dowiadywałam się o odbiór, więc potrzebny jest papier od kominiarza, elektryka, gazownika (u nas nie ma), projekt z naniesionymi poprawkami, dziennik budowy, musi być kuchnia, łazienki z białym montażem, schody z barierkami, piec z grzejnikami i kanalizacja czynna :) Chyba wszystko. Będę temat przerabiała bliżej w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam :)

PS. Pierwsze "zielone" wychodzą z ziemi. Ale fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też rozbabrane, mam wszystko wymalowane na biało, na kuchnię kaski nie ma, schodów nie ma.

Kuchnia- chce wstawić kuchenkę stojącą gazową i szafkę wraz ze zlewem i podobno wystrczy do odbioru, mam kominiarza, mam prąd nie mam gazu bo nie podłaczony , szambo dziala i łazienka jedna gotowa :)

Podobno schody tez można ominąć.

Musze teraz ostro pokombinować bo bank mnie zaraz zacznie scigać.

Nie mam jeszcze ułożonej podłogi w salonie i w w jadalni :( .

Hol rozbabrany bo zle się podliczyłam z płytkami i będą po 10 kwietnia :o

No i drzwi po 15stym wstawiają :)

Wykończeniówka jest wykańczająca.

Jak ja zazdroszczę tym co zaczynają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, co jeszcze musisz zrobić, żeby Ci kredyt rozliczyli czy zaliczyli?

 

Jeżeli chodzi o schody przy odbiorze domu, to czytałam na forum, że komuś się czepiali, że nie ma barierek, więc zrobił z desek, tymczasowe i było ok. Chodzi o bezpieczeńśtwo, więc trzeba zabezpieczyć tak, żeby było bezpiecznie. Kuchnia rzeczywiście tak starczy i ja też chyba tak to rozwiążę. Przeprowadzkę planujemy dopiero na lipiec, więc jeszcze będzie czas, żeby zrobić kuchnię. Niedługo też będziemy kładli parkiet w salonie. Już nie mogę się doczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie :lol:

To prawda, ja tez, jak czytam posty o wykanczaniu - to juz sie boje. A budowanie stanu surowego to sama przyjemnosc. Przynajmniej na razie. Odpukac.

Informacja dla Michcia (i innych zainteresowanych): na Zwolenskiej biora za instalacje centralnego odkurzacza 250 zl za punkt. A punkt to miejsce do ktorego wpina sie rure oraz miejsce na jednastke centralna. Generalnie wyglada to tak, ze robi sie 9m okregi (tyle ma rura) i wtedy wiadomo ile trzeba gnaizd. U mnie wyszly 3 na dole i dwa na gorze. Czyli razem koszt wynosi 1250 z robocizna. Jak na wydatki ogolne to kropla w morzu potrzeb. Ja w to wchodze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzień porządkowy....

ale się brudzi na budowie :o

zamówiłam pana z koparką na wywóz gruzu, jak zaczełam się podliczać ile będzie tego towaru do wywiezienia to mało nie padłam :o :evil:

co najmniej cztery transporty a już na jesieni wywiozłam z pięć ciężarówek.

Jutro jeszcze chcę coś pokombinować w domku, na razie pograbiłam przed ogrodzeniem i przed wejściem.

Mówię WAM

normalnie KRAJOBRAZ PO BITWIE

już nie mogę się doczekać kiedy będę miała ogródek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najmniej cztery transporty a już na jesieni wywiozłam z pięć ciężarówek.

już nie mogę się doczekać kiedy będę miała ogródek.

 

Ojeja, Marta, gdzie Ty tego wszystkiego tyle nazbierałaś :)

 

Ja też nie mogę doczekać się ogródka, ale jeszcze trochę muszę sobie odpuścić, chociaż chciałabym posadzić chociaż dwa drzewa, żeby potem powiesić na czymś hamak :)

 

A swoją drogą, kto powiedział, że wykańczanie nie jest przyjemne? Każdy etap budowy jest w jakiś sposób fajny, chociaż czasem przerażają nas niektóre rzeczy, ale myślę, że bardziej z niewiedzy, albo po prostu dlatego, że robimy to pierwszy raz :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana,

nazbierało się bo teren był nierówny i kiedys tam było boisko potem miejscowi wyrzucali trawe i tym podobne po porządkach u siebie w ogródku, jeden transport to ziemia sprzed ogrodzenia. Mam trochę gruzu bo wyburzaliśmy sciankę.

Sama jestem w szoku :o że tyle tego.

Wykanczanie jest przyjemne tylko,że zaczynam się gubić tyle tego.

zbierają się duperele( oświetlenie, kontakcik,spłuczka) i rozmienia się to na drobne nie stracza czasu by to ogarnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...