Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

Pokrycie dachu - koszty - pierwsza wycena

 

Powierzchnia dachu 230 m2 + 4 okna dachowe w tym jedno w łazience.

 

Dachówka ceramiczna Roben miedź angabowana - koszt całkowity położenia dachu 31 000 do zapłaty (robocizna 7000 netto). VAT 7% ale nie na wszystko.

 

Wycena obejmuje pełne zrobienie dachu z obróbkami blacharskimi, rynnami itd.

 

Vivaldi - napisz proszę ile Tobie i za jaką dachówke zaśpiewali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ad. robót ziemnych:

umówiłam się z Panem (mężem Pani od hurtowni materiałów budowlanych) na cenę 8 zł/m3 wykopu bez odwozu - i raczej nic nie wywiozę, bo zdjęty humus poczeka sobie w hałdzie na rozścielenie po działce. Dobra cena czy za wysoka?

Za to będę musiała dokupić jakieś 100-120m3 piachu na zasypkę pod płytę posadzkową parteru. Macie rozeznanie jakie są akceptowalne ceny piachu w okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dana15 - ja jestem kobietą :lol: :lol: :lol: Ale i tak dzięki...

 

ups, przepraszam :)

widocznie wypowiadałaś się tak fachowo, że Cię pomyliłam :)

więc może rzeczywiście kobietom łatwiej to wszystko okiełznać? nie wiem.

Wiem na pewno, że jakbym budowała drugi dom, byłoby o wiele łatwiej i nikt by mi kitu nie wciskał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. robót ziemnych:

umówiłam się z Panem (mężem Pani od hurtowni materiałów budowlanych) na cenę 8 zł/m3 wykopu bez odwozu - i raczej nic nie wywiozę, bo zdjęty humus poczeka sobie w hałdzie na rozścielenie po działce. Dobra cena czy za wysoka?

Za to będę musiała dokupić jakieś 100-120m3 piachu na zasypkę pod płytę posadzkową parteru. Macie rozeznanie jakie są akceptowalne ceny piachu w okolicy?

 

zdaje mi się że znalazłem najtaniej z całej grupy: 165zł za samochód 9m3 piachu (całkiem ładny z glinką, nieźle się zagęszczał), p. Kadej z Traktu Lubelskiego 601801403, on ma też koparkę

uwaga na koparki: liczą sobie także za dojazd więc lepiej kogoś z bliska

miałem też ofertę za 100zł za kamaza piachu, ale jakoś wydała mi się podejrzanie tania

 

Bess -

najważniejsze zacząć, czyli przeżyć ten pierwszy dzień, ewentualnie kilka pierwszych dni :)

z mojego doświadczenia na początek:

-prąd,

-woda

-zaplecze socjalne (barak już masz), ekipa musi jeszcze zbić sobie WCet

-ekipa :)

-kierownik (zgłoszony w inspektoracie)

-pozwolenie na budowę :lol: (też trzeba zgłosić rozpoczęcie w inspektoracie na tydzień przed startem)

-upatrzonego geodetę do wyznaczenia domu (dałem 300zł)

-deski, jakieś paliki stemple itp - lepiej rozejrzeć się i kupić używane za np. 100zł/m3 niż nówki za 400 (najlepiej od kogoś co właśnie kończy budowę)

-koparka

 

zaraz po tym będą pewno robić zbrojenie ław, zalewać je, stawiać ścianki fundamentowe, więc rozejrzyj się gdzie w okolicy najtaniej (bez/z fakturą zależnie od potrzeb) dostaniesz stal, gruchę z betonem, bloczki fundamentowe, jakieś folie izolacyjne, styropian itp

oczywiście służę u kogo i za ile ww. kupowałem (generalnie na bierząco pisałem)

w międzyczasie rozglądaj się/negocjuj/zadatkuj/kup materiał na ściany zewnętrzne i wewnętrzne, drewno na dach, jakiś strop, pokrycie dachu .. i "już" masz stan surowy :lol: :lol: :lol: :lol:

 

oczywiście po drodze 1500 różniastych mniejszych i większych problemików, ale przeciez budowanie byłoby nudne bez nich :D

 

ps.

pisze jak stary wyjadacz, a dopiero miesiąc buduje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie wczoraj podjechała pompa, gruszka była już w drodze .... i wszystko odwołane, bo strwierdzili że utoną w drodze dojazdowej :( :( :( - wieczorem ja tez zakopałem się :oops:

 

dziś końcówka ocieplania fundamentów i WRESZCIE zaczną się "czerwone mury" :)

 

musze czymś sensownym (aby było zdatne pod ciężarówki teraz i pod osobowe w przyszłości) utwardzić drogę dojazdową - czy ktoś ma jakieś sugestie?

może gdzieś obok was jest do wzięcia jakis gruz (ale bez śmieci, bo mnie współwłaściciele drogi dojazdowej powieszą i ukamieniują) z rozbiórki domu itp. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi handlowiec z Solidu również proponował 70+vat, zaś z Herosa 80+vat.

Ten z Herosa mówił, że Solid ma tylko jeden samochód na Otwock i to może być problem przy równoczesnym wzbudzeniu alarmu u dwóch użytkowników. Nie wiem jak jest z gwarancją, ale podejrzewam, że jak Ci coś ukradną to żadna firma nie pokryje kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo dachu - mój 240 m^2 + orynnowanie + 4 okna dachowe ma kosztować około 20 kPLN za materiały i ok. 5 kPLN za robociznę.

Ile zapłacę ostatecznie napiszę Wam pewnie w czerwcu.

Oczywiście biorę materiał i robociznę na 7% vatu.

 

mlk

Ja zrobiłem (wyżłobiłem w czasie wylewania betonu) w podłodze taką rynnę wzdłuż garażu ze spadkiem i na końcu rynnę poprzeczną. Muszę jeszcze tylko zrobić odprowadzenie na zewnątrz.

 

fripp hurtowni Pana Zakrzewskiego nie kojarzę - może napisz gdzie ona jest.

 

Bess

Dodam jedną poradę - zaopatrz się w conajmniej 2 halogeny, (najlepiej więcej). Jak jeszcze miałyby jakiś statyw to byłoby super. U mnie przy wylewaniu ław pompa przyjechała dopiero o ................. 22 i przy prowizorycznych żarówkach szykowanych na prędce - czyli praktycznie w szarości - były wylewane ławy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enzo, skad ty wytrzasnales takich tanich dekarzy? Ja za Robena zielonego (wiec roznica tylko w kolorze) 285 m2 mam wyceny pomiedzy 10 a 12 tys. A znalazl sie nawet facet (na forum sie oglasza!) co chcial 14. A dach prosty dwuspadowy + 3 lukarny. Czy ten twoj ma jakies wolne terminy? Jestem wstanie poczekac? Podzielisz sie namiarem? Oczywiscie ty masz pierwszenstwo :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bess

Dodam jedną poradę - zaopatrz się w conajmniej 2 halogeny, (najlepiej więcej). Jak jeszcze miałyby jakiś statyw to byłoby super. U mnie przy wylewaniu ław pompa przyjechała dopiero o ................. 22 i przy prowizorycznych żarówkach szykowanych na prędce - czyli praktycznie w szarości - były wylewane ławy.

 

Spytaj się wykonawcy czy on nie ma takowych. Mój miał i zdecydowanie pomagało - u mnie też wylewali po ciemku i łatwo nie było z takimi halogenami a co dopiero gdyby ich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enzo, skad ty wytrzasnales takich tanich dekarzy? Ja za Robena zielonego (wiec roznica tylko w kolorze) 285 m2 mam wyceny pomiedzy 10 a 12 tys. A znalazl sie nawet facet (na forum sie oglasza!) co chcial 14. A dach prosty dwuspadowy + 3 lukarny. Czy ten twoj ma jakies wolne terminy? Jestem wstanie poczekac? Podzielisz sie namiarem?

 

Wyrwałem ich z wykopalisk a jak sprawę oprzesz o barek to może coś w drodze wyjątku da się dla kolegi forumowicza zrobić....

 

A tak na poważnie odp. wyślę Ci na priva.

 

Miłego dnia moi PARAFIANIE :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enzo, skad ty wytrzasnales takich tanich dekarzy? Ja za Robena zielonego (wiec roznica tylko w kolorze) 285 m2 mam wyceny pomiedzy 10 a 12 tys. A znalazl sie nawet facet (na forum sie oglasza!) co chcial 14. A dach prosty dwuspadowy + 3 lukarny. Czy ten twoj ma jakies wolne terminy? Jestem wstanie poczekac? Podzielisz sie namiarem?

 

Wyrwałem ich z wykopalisk a jak sprawę oprzesz o barek to może coś w drodze wyjątku da się dla kolegi forumowicza zrobić....

 

A tak na poważnie odp. wyślę Ci na priva.

 

Miłego dnia moi PARAFIANIE :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi : robić będzie ten Pan którego Ci podałem, u mnie :

około 10-11 tyś. wychodzi ceramika (na razie - jeszcze sprawdzam) + cały materiał (łaty i kontrłaty przywożą z więźbą),

robota 18 za metr + 10 zł za obróbkę - liczę koło 5tyś. (200m dwuspadowy, bez lukarn), rozważam jednak okna dachowe i one robią cenę, może się jednak okazać że dojdę do 20 tyś.

napiszcie gdzie oglądaliście Robena, nie znam ich oferty

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi : robić będzie ten Pan którego Ci podałem, u mnie :

około 10-11 tyś. wychodzi ceramika (na razie - jeszcze sprawdzam) + cały materiał (łaty i kontrłaty przywożą z więźbą),

robota 18 za metr + 10 zł za obróbkę - liczę koło 5tyś. (200m dwuspadowy, bez lukarn), rozważam jednak okna dachowe i one robią cenę, może się jednak okazać że dojdę do 20 tyś.

napiszcie gdzie oglądaliście Robena, nie znam ich oferty

M.

 

michcio nie wiem co masz na myśli pisząc, że okna dachowe robią cenę, ale jeśli chodzi o robociznę to jest koszt rzędu 200PLN/okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arzesz u mnie sąsiedzi mieli Sheltera i pozmieniali na Solid,

może po mojej stronie torów szybciej kursuje Solid, ty masz do Sheltera rzut beretem, w każdym badz razie Solid u nas obsługuje 5 domów, robotnicy donosili,ze wciagu dnia też przejezdzaja.

Najlepiej spytać handlowca ile tych samochodów mają.

 

Drodzy forumowicze, oddam w dobre ręce betonowy słup z lampą, służył na czas budowy teraz przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martta, pisalas kiedys o zalozeniu alarmu prowizorcznego. Jakie trzeba spelnic warunki? Domyslam sie, ze musza byc sciany i dach :wink: A co z oknami? Kiedys widzialem dom w stanie surowym z otworami okiennymi zafoliowanymi i byl monitorowany. Jak to wygladalo u ciebie?

Michcio, Roben ladnie sie prezentuje na Nadwislanskiej w Dachluxie....

Arzesz, same okna polaciowe tez sporo kosztuja, wiec rozumiem rozterki Michcia....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwory były pozabijane deskami i uszczelnione folią i jeszcze jakimś " badziewiem" żeby nie fruwało założone były czyjki zewnetrzne i kilka wewnetrznych przy drzwiach.

Pozprzedni właściciel miał tez alarm puszczony w siatce -cienki przewód miedziany, praktycznie niewidzoczny, jak cos sie działo z siatką to uaktywniał alarm, ( wczesniej mu ukradli siatkę i słupki- pierwszej nocy po założeniu :evil: ) - prowizorka zdała egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martta, dziekuje za wyczerpujacy opis. To straszne, ze nawet siatka sie nie moze uchowac. :x Korzystajac z okazji: wrzucilem info na dzial ogloszen, ale moze tu tez bedzie ktos potrzebujacy. Mianowicie od najblizszej soboty beda moje steple do kupienia. 240 szt. dl. ok. 3 m. W razie zainteresowania - piszcie na priva.

A grupa faktycznie nabrala tempa. I w praktyce i w teorii. Przypomnial mi sie marazm zimowy - jeden post na tydzien :-?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...