Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

I jeszcze z innej beczki.

 

Gdzie należy zgłosić rozpoczęcie budowy ogrodzenia i gdzie można uzyskać informacje nt. jak powinno ono przebiegać. Wiem, wiem mam to w warunkach, ale chciałem jednak cosik spytać osobiście.

Czy są jakieś dodatkowe wymagania dotyczące np. odległości od granicy działi bramy, furtki itp. (chociaż nie wiem jakie tp. :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

W sprawie ogrodzenia.

Wawrzynowcy zgłaszają to w swoim urzędzie, przy żagańskiej. Mają tam specjalny druczek. Od ulicy potrzebny jest projekt takowego (ja mam dołączony do planu zagospodarowania terenu). W wawerskim jest też druczek, na którym wymagany jest podpis projektanta, jego oświadczenie, ze jest tym, za kogo się podaje i przynależy gdzie trzeba. Chyba nie zmyślam zbyt dużo (piszę z pamięci, bo u mnie na razie prowizorka). Mnie to w każdym razie trochę zaskoczyło, że to aż tak poważnie. Potrzebują też mapki, na której zaznaczysz to ogrodzenie. Chyba z grubsza wszystko. Co do bram, furtek i śmietników - odległości od sąsiada, są jakieś normy, ale tu znajomością ich popisywal się architekt :oops: :oops: , także nie wiem. W urzędzie wszystko wyjaśnią, a i tak najpierw po druczki musisz się udać. Na skróty, niestety nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arzesz,

ja miałam w pozwoleniu na dom tez ogrodzenie, wiem że w Świdrze nie może był pełne( czytaj bez prześwitów) bo to niezgodne z miejscowym planem czy cos w tym stylu.

Dwa lata temu jak rodzice w Józefowie zgłaszali to tatuś puścił byka i wpisał za wysokie - i był kołowrotek z odkręcaniem, jest jakiś wymiar od ulicy-wysokość no i trzeba było podać ilość ażuru w ażurze :o ( jak cukru w cukrze) ale to architekt uzupełnił.

Trzeba uważać na byki bo się czepiają, najlepiej podpytać na Komunardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dowiadywałam się na Komunardów w sprawie ogrodzenia.

Bierze się stamtąd stosowny druczek (inny niż na zgłoszenie przyłączy) i wypełniony zwraca do starostwa z załączonym szkicem ogrodzenia w planie i rysunkiem widoku tego ogrodzenia z podanymi wymiarami. Wysokość ogrodzenia bez pozwolenia na budowę nie może przekraczać 2,20m a część nieprześwitująca nie więcej niz 0,6m (to akurat wynika z prawa budowlanego). Rysunki mozna sporządzić samemu - nie musi być projektant z uprawnieniami. A z gminy trzeba mieć informację odnośnie akceptacji przebiegu ogrodzenia w planie (dotyczy to oczywiście części przylegającej do drogi). Ja mam akurat wypis z planu z naniesionymi liniami rozgraniczającymi i to wystarcza.

Załącza się też oświadczenie o własności czy tez innym prawie dysponowania nieruchomością na cele budowlane - takie jak do pozwolenia na budowę.

Takie zebrałam info z architektury otwockiej. Ciekawe, że w Wawrze zyczą sobie projektu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana grupo. Czy macie namiary na jakas firme z okolic (jedynych slusznych :p ), ktora wywozi smieci z budowy? Chodzi o folie, i inne swinstwa, ale nie gruz. Jak to wyglada technicznie? Jak bylo u was?

Pozdrawiam

 

Jeszcze inna metoda pozbycia się różnorodnego świństwa to wrzucenie go w taras jeśli jest on w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do smieci. Proponuje zadzwonic do Rethamnna (terz remondis) oraz firmy blysk. Z tego co sie orientowalem, to w zaleznosci od tego co to jest to badziej oplaca sie w jednej lub drugiej firmie. W remondis ciekawie podchodza do sprawy folii - na przyklad nikt nie potrafil powiedziec czy membrana dachowa to smiec normalny, czy takiza który trzeba dodatkowo placic (odpad niestandardowy)

 

 

Mam pytanie do grupy. Ile u Was poszlo przewodu w sumie 3x2,5 i 3x1,5 na oswitlenie i gniazdka w domu.

U mnie wychodzi 1300m i zaczynam sie zastannawiac czy to mozliwe.

mam okolo 100 punktow (gniazdko lub wlacznik) ale dom jest parterowy, wiec sa spore odleglosci

emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie do grupy. Ile u Was poszlo przewodu w sumie 3x2,5 i 3x1,5 na oswitlenie i gniazdka w domu.

U mnie wychodzi 1300m i zaczynam sie zastannawiac czy to mozliwe.

mam okolo 100 punktow (gniazdko lub wlacznik) ale dom jest parterowy, wiec sa spore odleglosci

emil

U mnie chyba z 400 m . Te 1300 wydaje się naprawdę dużo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kable:

kupowałam :

w Otwocku za STOENEM za nową apteką, kolega się targował bo od nich jego firma bierze, na fakture ale dostałam conajmniej 30% rabat( dawno to było musze poszukaćr achunków),

drugie kable to w Otwocku taki mały sklep chyba przy Wawerskiej( też dobre rabaty )

a takie duperelki i jakies brakujące na metry to brałam w Bargo( ostatnio).

 

Emil dużo Ci tego wyszło nie wiem ile u mnie ale też było trochę i chyba z 250 punktów :o .

A teraz to wydaje mi się ,że na parterze to mam mało, za to kuchnia uzbrojona jak na wojnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Twój domek Martta :D

 

A u mnie jutro (to już JUTRO!!!) zaczynaja wiercic studnię. Nareszcie się cos na dobre zaczyna.

I tu prośba do tych co maja to za sobą: hydraulik radzi kupic na początek jakąś tanią pompkę głębinową, taką coby się zmieściła do rury średnicy 100mm, małej mocy na 230V. A dlatego tak, żeby nie było specjalnie kosztownie w wypadku nagłej zmiany własciela albo uszkodzenia w czasie prac budowlanych.

Ktoś wie gdzie takie cudo kupić? Kiedys byli Rosjanie co mieli wszystko, a teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jutro (to już JUTRO!!!) zaczynaja wiercic studnię. Nareszcie się cos na dobre zaczyna.

I tu prośba do tych co maja to za sobą: hydraulik radzi kupic na początek jakąś tanią pompkę głębinową, taką coby się zmieściła do rury średnicy 100mm, małej mocy na 230V. A dlatego tak, żeby nie było specjalnie kosztownie w wypadku nagłej zmiany własciela albo uszkodzenia w czasie prac budowlanych.

Ktoś wie gdzie takie cudo kupić? Kiedys byli Rosjanie co mieli wszystko, a teraz?

 

Takę prostą pompke można kupić np. na Wiązowskiej koszt coś koło 200 zł.

Pompka jest dokręcana do studni więc na noc należy ją zabrać pod pache coby nie kusiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takę prostą pompke można kupić np. na Wiązowskiej koszt coś koło 200 zł.

Pompka jest dokręcana do studni więc na noc należy ją zabrać pod pache coby nie kusiło

 

Wielkie dzięki, ale może coś bliżej (jeszcze nie znam zakamarków Józefowa :oops: ) - jaka firma i dokładniejszy adres, pliisss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chatte,

bliżej to sprawdź na Piaskowej tam jest jakiś nowy sklep hydrauliczny, jadąc od siebie Graniczną mijasz szkolę i za apteka skręcasz w prawo . po lewej stronie sklep był jeszcze niedawno, drugi to moze być na 3 maja,zaraz przy skrzyżowaniu z Graniczna( po lewej tymrazem) przeniesli tam hydraulikę z Piłsudskiego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takę prostą pompke można kupić np. na Wiązowskiej koszt coś koło 200 zł.

Pompka jest dokręcana do studni więc na noc należy ją zabrać pod pache coby nie kusiło

 

Wielkie dzięki, ale może coś bliżej (jeszcze nie znam zakamarków Józefowa :oops: ) - jaka firma i dokładniejszy adres, pliisss.

 

a w którym zakamarku "Józka" budujesz? ;)

 

jeśli Enzo chodziło o sklep "Leona zawodowca", to tel.: 7891199

jak tam trafić: jadą wzdłuż toów trzeba minąc Józefów, na rondzie skręcić w lewo na wiadunkt nad torami i za jakiś kawałek szukać po prawej stronie

 

ja swoją pompę (ale nie głębinową, tylko zwykłą) kupiłem 1.5 mies. temu za 150zł w sklepie przy rondzie Wał Miedzeszyński-Trakt Lubelski

 

czy ktos może mi powiedzieć ile kosztuje 1kWh prądu budowlanego??

dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zakamarek to Kolonia Błota. Licząc od Warszawy - to jakieś 500-600m do administracyjnej granicy z Warszawą.

 

Co do pompy - studniarz ma się rozejrzeć, może sam cos wytrzaśnie za jakies 220zł (ruska pompka - obejrzałam sobie i nawet nie sądziłam, że takie cuś się nada + linka nierdzewna z uchwytem + wąż ogrodowy).

A guuupia szukałam prawdziwej pompy głębinowej... 8)

Na taką docelową przyjdzie jeszcze czas.

Na razie jestem przerażona ile kasy wydałam, zanim wbita zostanie pierwsza łopata - razem z projektami wyjdzie jakieś 15k PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem przerażona ile kasy wydałam, zanim wbita zostanie pierwsza łopata - razem z projektami wyjdzie jakieś 15k PLN.

 

Taaaaaaaaaaaak a łyżka na to nie możliweeeeeeeee!!!!!!!!

Nie martw się będzie jeszcze weselej... :lol:

 

Mnie również rozbolała głowa :cry:

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...