Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

w temacie ulgi remnotowej:

też mi taka przysługuje na mieszkanie w bloku - czy da się coś związanego z moimi obecnymi wydatkami na budowę domu podciągnąć pod ulgę na mieszkanie?? macie jakieś sugestie?

 

 

ps.

u mnie ekipa ostro wzięła się za "drewno" - strop mam już prawie gotowy, także spora część krokwi już jest na swoim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich, ja jeszcze nie buduję, ale chcę ogrodzić działkę w Józefowie i potrzebuję namiar (telefon) na dostawcę średniogrubego żwiru do zabetonowania słupków z okolicy Józefowa, uziemiony dzisiaj i jutro jestem a żwiru potrzebuję na poniedziałek - wtorek, telefony z książki tel. nie dały jakoś zadowalających rezultatów, pomóżcie, dzięki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, ja jeszcze nie buduję, ale chcę ogrodzić działkę w Józefowie i potrzebuję namiar (telefon) na dostawcę średniogrubego żwiru do zabetonowania słupków z okolicy Józefowa, uziemiony dzisiaj i jutro jestem a żwiru potrzebuję na poniedziałek - wtorek, telefony z książki tel. nie dały jakoś zadowalających rezultatów, pomóżcie, dzięki :)

 

Witaj w grupie,

niesteety namiaru na żwir to nie mam,

 

widuję często panów od żwiru przy Wale Miedzeszyńskim po lewej zaraz za shelem jadąc z Wwy, drugi stoi w Świdrze vis avis stacji BP Słomki( przy światłach)

może tam - ja nie brałam u nich cen też nie znam, może grupa coś poradzi,popytaj jeszcze po sąsiedzku w wawerskiej

Pozdrawiam

 

Dana wg mnie też po 21 dniach,

mlk może moga ci na składzie rachunek na coś innego wypisać - coś co pod ulgę pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum !!

Dlugo nie zagladalam na forum ale teraz zamierzam nadrobic zaleglosci i stac sie czynnym jego uczestnikiem :D

Oto kilka slow o mnie: Obecnie mieszkam z mezem w Falenicy. 3 lata temu mąż wybudował dom razem ze swoimi rodzicami w Józefowie. Wierzyl, ze mieszkanie dwupokoleniowe moze miec sens. Po slubie postanowilismy sie jednak usamodzielnic i zamieszkac w malym domku po jego dziadkach w Falenicy. Teraz nasza rodzina sie powieksza i podjelismy decyzje by wybudowac swoj wlasny dom :p

W porownaniu z wami ja dopiero raczkuje bowiem jestem na etapie fundamentwo. Buduje na Wiązwonej, pod W-wą. Poniewaz wielu z was jest na znacznie bardziej zaawansowanym etapie mam nadzieje, ze bede mogla liczyc na wasze rady i wskazowki.

Buduje domek o nazwie Emeryka, ktory mozna znalezc na tej stronie

 

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=465&CanBack=1

 

Oczywiscie wprowadzilismy sporo zmian, min dobudowalismy kotlownie kosztem tarasu za garazem.

Mam do was pytanko: orientujecie sie gdzie mozna tanio kupic stal, beton komorkowy i drewno?

Moze podacie mi jakies telefony i przyblizone ceny bym miala orientacje cenowa. W najblizszym czasie czekaja mnie zakupy tych materialow i nie chce by ktos " zrobil mnie w balona" na skladzie.

 

Pozdrawiam wszystkich

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Izo,

jeżeli chodzi o stal to po sąsiedzku wgrupie wawerskiej akurat Bess pisała coś o stali i namiarach na nią - podobno staniała :)

Beton komórkowy i drewno uderz do mlk,a on ma niskie ceny na beton a drewno to chtba jeszcze Vivaldi, po taniości gdzieś dorwał. :wink:

Fajny projekt, ja bym zrobiła dwie łazienki na górze , trzeba mieć własną przy dzieckach - moje to nurek i blokuje ruch na godziny :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Izo! Ucieszylem sie, ze dalas sie namowic na odwiedziny na naszej grupie! A korzysci sa od razu:

Stal (wiosna nie znalazlem nigdzie taniej): Konsorcjum stali Zielonka 781 91 31

Drewno (trakt Lubelski): Poldas 615 87 78

Trzymam kciuki za budowe!

Tak na marginesie mala sugestia. Moze warto byloby polaczyc (oczywiscie za obopolna zgoda) nasza grupe z grupa wawerska? Wielu z was jest aktywnych na obu a odleglosci miedzy nami niewielkie... Co o tym sadzicie?

Taka grupa otwocko-wawerska (kolejnosc nazw wg alfabetu :wink: )

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile powitanie :D

 

Witaj Vivaldi, jak widzisz szybko Cie posluchalam i przylaczylam sie do waszej grupy. Szkoda, ze jestescie rozbici na dwa obozy: grupe otwocka i wawerska bo trzeba wedrowac od jednej do drugiej ...

 

Zastanawialam sie nad zrobieniem 2 lazienek ale zawsze marzylam o duzej lazience i boje sie, ze jak podziele to bede miala 2 male :cry:

 

Wiem, ze jesli zostanie jedna to zrobimy dodatkowe wejscie do niej, bezposrednio z sypialni. Na dole robimy lazienke w pomieszczeniu gospodarczym obok sieni i tam bedzie prysznic wiec moze uda nam sie dzieci tam wygodnic :D , kuchnie zas powiekszylam o wc na parterze.

 

Ps dzieki za namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to ja, "ojciec założyciel" :wink: 8) :D grupy nieśmiałej sąsiedzkiej. Dziękuję w imieniu za zaproszenie, myślę jednak, że obecna sytuacja jest optymalnym rozwiązaniem, podglądamy się wzajemnie :oops: 8) a w naszej wawerskiej jesteśmy tacy....bardziej kameralni, choć powoli nas przybywa :lol:

A spacerki dobrze robią na kondycję :wink:

Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Izo ponownie,

Rozpatrywałam sobie okoliczne hurtownie, żeby w miarę tanio i szybko dowozili materiały, ale cosik nie bardzo chcieli negocjować obnizkę cen w przypadku zaopatrywania całości budowy.

No i zadzwonił do mnie handlowiec z firmy MAŃK z Płochocińskiej (Białołęka). Wstępną ofertę dał taką sobie ale i tak część materiałów była tańsza. Po dalszych rozmowach jeszcze opuścił trochę z cen (a wiadomo, każde 5gr na cegle czy pustaku robi swoje przy ilościach idących w tysiące sztuk), no i mam za sobą pierwsze zakupy. Przywożą na miejsce w ramach oferowanych cen. Zobaczymy co będzie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza - stal z Zielonki rzeczywiście najtaniej wychodzi, ale trzeba zapłacić więcej za transport, bo 150 zł i wtedy Hamex wypada korzystniej. Poza tym warto pojechać do hurtowni na Zwoleńską znając ceny z Hamexu. Pan może zaproponować jeszcze lepsze ceny.

Drewno - zgadza się, drewno z Traktu Lubelskiego w atrakcyjnych cenach. Opłaca się tam kupować deski do szalunków oraz łaty i kontrłaty. Mają impregnację zanurzeniową. Ja na więźbę kupiłam drewno w innym miejscu, bo zależało mi na impregnacji ciśnieniowej. Płaciłam 780 zł za m3.

 

Zgadzam się z fripp-em, aby zostać przy obu osobnych grupach i poskakać sobie po tym forum, popodglądać się :oops: . Nie, żebym była niereformowalna, tylko taki jakiś sentyment mam do tej naszej kameralnej grupki, bo to tu stawiałam swoje pierwsze forumowe kroczki. Poza tym jest nas tam więcej raczkujących, zaczynających budowę lub będących na jej początku, także i problemy inne. Bo Wy to "weterani" :wink: w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nasze problemy są dla Was mniej atrakcyjne. Wy już macie z głowy brudne prace, teraz tylko upiększanie domów. Ach, pozazdrościć Wam tylko tej wykończeniówki. Także podglądam regularnie, ale coż ja mam się wypowiadać w tak poważnych sprawach jak instalacja alarmów, czy wybór terakoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Izo, tu jak widzisz, zawsze znajdziesz poradę. Ludzie są sympatyczni i dzielą się swoimi namiarami. Co dobre, to trzeba podawać dalej i promować.

Bess nie wiem, co się wczoraj działo, jak zobaczyłam tą ilość na forum, to myślałam, że mam zwidy :)

Chatte gratuluję dużych zakupów :)

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...