Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No i trzymajcie za mnie kciuki od 12-14 :) Wiem, że to trudne :) Ale też wiem, że zawsze mogę na was liczyć. Będę miała kontrolę w tym czasie.

Pozdrawiam

 

Trzymam! Napisz koniecznie do czego się czepiają.

 

A ja zaliczyłam pierwszą wpadkę finansową :evil:

Pan od betonu, najpierw sympatycznie obnizył mi ceny (niższe niz rekomendowany tu na grupie PAZIO) a potem ... ordynarnie naciął mnie na ilości przywiezionego betonu :evil: :evil: :evil:

Wyliczyłam (w końcu to zwykłe prostopadłosciany) kubaturę ław na 23,36m3, zamówiłam 24m3 a ten hm, pan na siłę wmawial mi, że w 9-metrowej gruszce zmiesciło mu się 10,5m3 betonu :o

Wiem, że to możliwe ale nie da się tego dowieźć bez rozlania, zwłaszcza że mial do przejechania jakies 20km. W reultacie naciął mnie na jakies 2m3, niby nic ale chodzi o zasadę. A betonu i tak zabrakło - tak z pobieznego liczenia jakies 0,5m3. Zapłaciłam mu z komentarzem, że rozwiązujemy współpracę i obiecałam, ze zrobię "reklamę".

Tak to sprawdzilo mi się powiedzonko babci mojego męża, że "tanie mięso to psy jedzą".

Namiary na oszusta podam na priva - dodam tylko, że to okolica Kołbieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej wściekałam sie, że tak naprawdę nic mu nie mogę zrobić, bo takich detalicznych klientów jak ja to on zjada na sniadanie. Samochodzik też ma niezgorszy i nieźle wypasione brzuszysko - to pewno z tych oszukanych naiwniaczków.

Nauka kosztuje i własnie odebrałam pierwszą lekcję.

A ponieważ zabetonowane mam na razie tylko fundamenty, w rozmowie z nastepną betonarnią wyraźnie zastrzegłam, że pojemność pelnej gruszki bedę liczyła nominalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo takich detalicznych klientów jak ja to on zjada na sniadanie. Samochodzik też ma niezgorszy i nieźle wypasione brzuszysko - to pewno z tych oszukanych naiwniaczków.

..... w rozmowie z nastepną betonarnią wyraźnie zastrzegłam, że pojemność pelnej gruszki bedę liczyła nominalnie.

 

 

ostra babka z Ciebie 8) ,

teraz to normalnie strach się bać :D

to kiedy mogę wpaść cuś zobaczyć, wypadało by się pofatygować,zważywszy ,że codziennie obok przejeżdzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="martta

ostra babka z Ciebie 8) ,

teraz to normalnie strach się bać :D

to kiedy mogę wpaść cuś zobaczyć, wypadało by się pofatygować,zważywszy ,że codziennie obok przejeżdzam :)[/quote]

 

Ależ zapraszam, tyle że na razie mozna sobie obejrzec ładnie (do jakości betonu nie mam zastrzeżeń) wylane ławy. Stały sobie przez 5 dni do rozszalowania i chłopcy teraz tam muruja ściany fundamentowe z bloczków betonowych.

Bywam codziennie ok.17 coby pańskim okiem ich zdopingowac do pracy.

A łatwo poznać - bo takie kupy ziemi i piachu to na razie tylko u mnie.

Adres - Ks.Malinowskiego (prawdopodobnie będzie nr 3), druga działka za byłym osrodkiem dla dzieci głuchych.

 

A co do tego liczenia pełnych gruszek - też mnie mogą orżnąc przywożąc gruchy niepełne :evil: Jakby nie patrzył - zawsze d... z tyłu. Mój majster mawia, ze wszyscy oszukują, tylko jedni trochę mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pana wrzucaj ku przestrodze- bez nazwiska wymysl pseudo.
Pan ma może mercolka cupe i mieszka w Wiązownej?

 

Pan przyjechał do mnie chryslerem mini-vanem, też niezłe autko.

A firma jest w gmnie Kołbiel - Nowa Wieś.

 

Dana, jak już puszczą ci nerwy, daj znać jak cię urzędasy potraktowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa.

Napiszę pokrótce, jak było. Wszyscy nam wcześniej mówili, że skoro zaczęliśmy budować wg starego prawa budowlanego, to w całym procesie budowy też nas to obowiązuje. Więc czerwony kolor na projekcie i wystarczy. Teraz okazuje się, że PAN odbierał wg nowego prawa. Podobno kierownik budowy powinien o tym wiedzieć. No nic.

Przyczepił się, do usytuowania szamba, bo nie było w tym miejscu co w planie zagospodarowania działki. Potem przyczepił się do zmian, które zostały zrobione, ale zostały naniesione, np. brak balkonu (od razu zrezygnowaliśmy z jednego). Co do drugiego, mimo, że były zabezpieczenia, żeby nie można było na niego wychodzić, to zażyczył sobie barierek, no i musimy zrobić balustradę. No i projekt zamienny. Cały. Jeszcze jestem z nim umówiona na czwartek na telefon, to dokładnie mi powie, co trzeba.

Człowiek chce być uczciwy i zgłosić swoje zmiany, to dostaje po głowie. Czy naprawdę tak to wszystko musi wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz wiem dlaczego mój kierownik budowy i projektant w jednym jest szalenie ostrożny i radzi, żeby o wszystkie proponowane zmiany pisać do PINB z żądaniem interpretacji czy zmiany są istotne z punktu widzenia prawa budowlanego.

Aktualnie wystepuję z pismem odnosnie zmiany szerokości okien (zmiany kosmetyczne rzędu 10cm). Zobaczymy co odpiszą.

 

Dana nie łam się, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga! uwaga!

mam "dojście" do pieców DeDiethrich ze sporym rabatem i chcę kupic w tym roku żeby jeszcze skorzystać z ulgi remontowej

czy ktoś jeszcze chciałby kupić piec z tej firmy?? pewno dałoby się wynegocjować jeszcze więcej

podejrzewam, że pod koniec roku będzie szturm na zakupy rzeczy podchodzących pod ulgę, więc lepiej zainteresować się tematem przed jesienią

 

ps.

zrobiłem update mojej galerii - zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...