Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wola Karczewska - broń Panie Boże.

Mam już dosyć tego Pana, który zwodził mnie przez KILKA MIESIĘCY jak zawiazłem mu swoje drzewa do pocięcia. Na koniec przywiózł mniej niż powinien i z innego drzewa. Zawiozłem mu ładne zdrowe sosny, a przywiózł dechy częściowo zbutwiałe. Nie chcę mieć z tym gościem nigdy więcej do czynienia.

 

Tartak, w którym zamawiałem to :

Turze 15 gm. Poświętne

Artur Kalata

502 546 717

(025) 752 04 62

 

Trochę daleko, ale za transport liczą 150 za samochód.

Ceny:

kantówka i krokwie: 450/m^3 + 500 impregnacja

dechy (tylko calówki): 350/m^3 + 500 impregnacja - oczywiście zanurzeniowa.

 

pozdrawiam

arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzaliście ceny w Pagedzie w Koniku Nowym.

Nie pamiętam teraz (cztery lata temu) cen, ale jakościowo drewno było dobre - nie mieliśmy zastrzeżeń.

Dodatkowo jak dobrze trafisz i zagadasz to moze ci polecą tartak.

Nam przy ogrodzeniu drewnianym opłacało się pojechać na Mazury po sztachetki o połowę tańsze niż tam - polecił nam to pracownik Pagedu.

Pozdrowienia dla sąsiadów - daleko, ale ten sam powiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie

 

Co tu tak cicho?

 

Chciałem się pochwalić, że u mnie powoli kończy się sezon budowlany.

Obecnie panowie deskują i kładą papę.

 

Jeśli ktoś z okolicy byłby zainteresowany (może Ty Emil, bo jesteśmy prawie sąsiadami), to mogę tanio odsprzedać rzeczy, które mi się już nie przydadzą, a są to:

- płyty do szalowania ław fundamentowych (bardzo wygodne , bo mają akurat 30 cm wysokości, czyli tyle ile zazwyczaj ława)

- stemle drewniane

- paleta Porothermu 30

 

Pozdrawiam

 

Ps. A może byśmy zrobili jakieś spotkanko naszego KLUBU ? Sądzę, że w okresie zimowym, każdy ma trochę więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteśmy na tym samym etapie. U mnie jutro powinni juz dokończyć papowanie. W przyszłym tygodniu będą jeszcze kończyć ścianki działowe, poprawiać niedoróbki i zrobią prowizoryczne ogrodzenie.

Co do spotkanka - nie ma sprawy. Zaproponuj czas i miejsce i jakoś się dopasujemy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odwrotnie- nie zapadam w sen zimowy :) , trochę się ruszyło- mam nareszcie warunki, kupiłem projekt i startuję do następnego etapu- zdobycia pozwolenia na budowe, będę chciał się wyrobić w grudniu, bo od 1 stycznia kompetencje przechodzą do starostwa, a tam to dopiero mogę sobie poczekać. Spotkanie - jak najchętniej.

pozdrowienia

gal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

I ja zyje chociaz zaczne dopiero jak lody puszcza

 

Spotkanie przy jakims piwku jak najbardziej wskazane

 

Pewne w Otwocku, bo to gdzies w srodku no i w koncu grupa Otwocka.

 

Co do terminu to moze jakos w srodku tygodnia wieczorem, bo w weekent to czesto sie wyjezdza itp.

Co wy na to?

EMil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ze spotkaniem?

Ja nie znalazłem jakiegoś ciekawego miejsca w Otwocku. Znalazłem jakąś knajpkę, ale nie wchodziłem do środka więc nie wiem czy jest godna polecenia (wygląda kiepsko). Czy ktoś coś znalazł? Może coś w pobliskim Józefowie? To chyba bogatsze miasteczko od Otwocka, więc może są tam jakieś ciekawsze miejsca. Na pewno możemy spotkac się w Warszawie, np. w Lolku na Polu Mokotowskim (tam podobno spotykała się Grupa Warszawska).

Sądzę, że jeśli się nie sprężymy i nie zmobilizujemy to ciężko będzie spotkać się w tym roku, bo za 2 tygodnie święta.

 

pozdrawiam i czekam na odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w Józefowie też raczej nic nie ma. (co prawdza obijałem się głownie w Urzędzie miejskim :cry: i ogólnie na prawo od torów), ale poza knajpką- cukiernią koło koscioła nic nie widziałem. Myślę że jednak spotkanie trzeba przełożyć na styczeń- faktycznie niewiele czasu. Jako mieszkający(jeszcze) w Warszawie - nieśmiało przychylam się do Lolka.

O ile zdążyłem się zorientować grupa warszawska skrzykiwała sie dość długo - więc wszystko jeszcze przed nami :wink: NB. jestem na etapie zdobywania pozwolenia na budowę. Emil, masz jeszcze namiary na przewoźny tartak? Zamiast jednego drzewa z projektu wyszły mi trzy i zaczynam się zastanawiać, czy jednak nie przetrzeć tego na miejscu od razu, zamiast przeznaczać na spalenie, lub czekać zmiłowania właściciela tartaku.

Pozdrawiam Was

Gal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

 

jakoś tu ucichło... a ja chciałem się dopisać!

 

Melduje się rodowity faleniczanin (ale z rodowymi korzeniami w Karczewie), mieszkający w Józefowie z działką w Miedzeszynie :)

 

planujemy zacząć budowę na wiosnę (mam nadzieję) - chyba wg projektu D24

czekamy teraz na warunki zabudowy

 

trochę przeraża mnie ile spraw jest do załatwienia i wyszukania...ale jak okiem sięgnąć wszędzie stoją domki, więc jak innym się udało, to czemu mi miałoby nie :)

teraz muszę powoli rozglądać się za:

ogrodzeniem

barakowozem

wybiciem studni

ekipą budowlaną

 

no i podjąć decyzję co do technologii - chodzi mi po głowie jednowarstwowy BK 40-42cm lub coś dwuwarstwowego: 30BK+styropian, 25-30 poroterm+sty, max+sty - tak aby osiągnąć coś niewiele powyżej 0.25

które będzie tańsze?

 

co do spotkania - całkiem sympatyczna jest pizzeria w Józefowie, albo "Babcia Hela" przy Nadwiślańskiej (przed skrętem w graniczną), Angelika w Falenicy (po drodze na korty tenisowe) ewentualnie Wiązowna: karczma rzymska (tam jeżdżę rowerkiem na piwko) lub stare/nowe mazowsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć MLK - normalka sen zimowy,święta....

Miło będzie mieć więcej Współbudujących na podobnym etapie ja tęz chcę zacząć wczesną wiosną- jak tylko się da.

Po głębokich przemyśleniach materiałowych też wróciłem do BK- Ytonga- tak jak mam w projekcie- grubośc 40. Pierwotnie myślałem o 3-warstwowym Maxie,ale po przeliczeniu zrezygnowałem. Dwuwarstwowe odrzuciłem na początku- mieszkałem w budynku ocieplanym styropianem który to (styropian,nie budynek :) ).po dwóch latach na wysokości parteru wyglądał paskudnie- dzieciaki bawiące się piłką robiły dziury w tynku, a następnie zwykły to co pod spodem wydłubywać.

Studnię będę robił chyba sam, może z sąsiadem.

Rozglądam się też za wykonawcą, ale szukam teraz na cały stan surowy i to takiego żebym mu nie musiał stawiać budy, baraku etc.

Załatwianie papierków warunków - trwało 6 miesięcy. teraz czekam już na pozwolenie na budowę - podobno mają mi to załatwić do końca roku. Uwaga od nowego roku zezwoleń udziela nie gmina czy UM, ale starostwo.

" Babcia Hela" w Józefowie - ciekawa nazwa- przyjemy lokal?

pozdrawiam

gal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MLK

Witajcie pozostali "Członkowie Klubu" :)

 

Co ze spotkaniem? Robimy w tym roku, czy przenosimy na styczeń?

Jeśli chodzi o lokal to sądzę, że któryś z tych, który wymienił MLK może się nadawać i nie ma sensu dalej szukać.

Teraz tylko decyzja: KIEDY?

 

Proponuję podać 3 terminy , a potem dograć jeden i się spotkać :)

 

Ja osobiście proponuję jednak w styczniu. Jeśli miałby to być weekend to 17 lub 18 stycznia.

 

pzdr.a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...