Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

1. projekt i wykonanie robi gazownia

2. ekipa inwestora robi projekt, gazownia wykonanie

3. ekipa inwestora robi wszystko, a gazownia tylko akceptuje

 

Obstawałbym za rozwiązaniem nr 1. Z doświadczenia już wiem (zakładałem w zeszłym roku gaz u ojca), że ta taka sama cholera jak energetyka.

Opcja 1 - wszystko zrobią, wszystko załatwią a Ty masz wszystko gdzieś. Pomijam tu akpekt kosztów ale czasem zarto dołożyć parę złotych niż się szarpać. Ale to już moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich

 

Czy ktoś z Was robił przyłącze gazowe i/lub projekt przy pomocy firmy - tzn. nie w całości przez gazownię? Czy możecie polecić jakąś firmę?

 

Cześć!

 

znajomi bardzo polecali tą firmę:

"STD Nasiłowski" Stanisław Nasiłowski

Zielonka, ul. Poniatowskiego 63 h

tel. 7718360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomi bardzo polecali tą firmę:

"STD Nasiłowski" Stanisław Nasiłowski

Zielonka, ul. Poniatowskiego 63 h

tel. 7718360

 

mlk - wielkie dzieki za namiar na ekipe od wykonywania przyłączy gazowych. Czy ktoś jeszcze może kogoś polecić?

 

Potrzebuję też projektanta do przyłacza energetycznego oraz ekipę do projektu i/lub wykonania przyłącza wody.

 

Dzięki ludzie, że pomagacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj zrobiłem sobie małą przejażdżkę rowerem po okolicy.

Na czuja trafiłem do martty - pamiętałem mniej więcej gdzie masz działkę i poznałem po zdjęciu :lol: Fajny domenio. No to mamy dość blisko do siebie.

 

Byłem też u Emila - chciałem obejrzeć szlichty, ale nikogo nie było. :(

 

Na końcu zajrzałem do galeonika (pamiętacie go jeszcze :) ) ale tam też nikogo nie było i w zasadzie nic się nie zmieniło od zeszłego roku.

 

Tak naprawdę celem mojej wycieczki było znalezienie początkujących budów coby może ktoś się chciał pozbyć trochę ziemi. Niestety takowych nie znalazłem. Znalazłem natomiast gościa w Józefowie, który dziś przywiezie mi "po fajrancie" piasek na podwyżwszenie terenu. 150pln za IVECO. Może znacie taniej, bo to raczej nie wystarczy? A będę też potrzebował czarnoziemu.

 

Wcześniej w drodze do Otwocka odwiedziłem mlk-niestety bez gospodarza, ale przyanjmniej obejrzałem domek z bliska. Piękny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w drodze do Otwocka odwiedziłem mlk-niestety bez gospodarza, ale przyanjmniej obejrzałem domek z bliska. Piękny :lol:

 

poprosze o konstruktywną krytykę a nie o komplementy :)

 

spory kawał zrobiłeś rowerem - skąd startowałeś?

 

też czasami lukam na dom Galeonika, ale ostatnio widziałem go w zeszłym roku :( ktoś może dzwonił do mniego do domu?

 

Michcio-

dawno Cię nie było tu!

co u Ciebie?? na jakim etapie jesteś??

jak oceniasz drewno z Domanic? ja nie jestem zadowolony, szczególnie z łat i kontrłat!

 

ja dziś rozliczam się i żegnam z dekarzami ... co oznacza koniec prac (poza sprzątaniem) na ten rok - będzie mi brakowało budowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w drodze do Otwocka odwiedziłem mlk-niestety bez gospodarza, ale przyanjmniej obejrzałem domek z bliska. Piękny :lol:

 

poprosze o konstruktywną krytykę a nie o komplementy :)

 

 

Proszę bardzo: widzę, że goście nie są mile widziani. W drodze dojazdowej panowie wykopali rów po obu stronach, tak, że ledwo moje Tico przejechało!!! :evil:

:p Będziecie tam jakiś szlaban stawiać czy co? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w drodze do Otwocka odwiedziłem mlk-niestety bez gospodarza, ale przyanjmniej obejrzałem domek z bliska. Piękny :lol:

 

poprosze o konstruktywną krytykę a nie o komplementy :)

 

 

Proszę bardzo: widzę, że goście nie są mile widziani. W drodze dojazdowej panowie wykopali rów po obu stronach, tak, że ledwo moje Tico przejechało!!! :evil:

:p Będziecie tam jakiś szlaban stawiać czy co? :roll:

razem z sąsiadami wstawimy bramę w drodze doajzdowej - powstanie coś na kształt zamkniętego osiedla :)

next please!

 

ps.

będę dzis koło 19stej - zapraszam!! masz swój udział, bo porotherm kupiłem tam gdzie mi podpowiedziałeś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Arzesz za Solid płace 70zl netto czyli 85,40 z VAT,

 

Jeżeli szukacie ziemi do ogrodu, ja brałam od Pana "żiemia" ( tak sobie sprytnie zapisałam i nawet nie wiem jak go zwał ) tel.0605 419 696

płaciłam 90zł za Stara ( przy minimum 10 wywrotkach ) w zeszłym roku woził do sąsiadów i sa bardzo zadowoleni trawka rośnie jak szalona :D

 

Mam jeszcze namiar p.Andrzej iglak Falenica: 0502 21 34 58

ale droższy za samochód Renault chciał 400zł ( to dwa razy drożej )

 

 

Arzesz zapraszam częsciej, myśle ,że pod koniec lipca to będzę już siedzieć na działce, ruszyliśmy z zaległymi podłogami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w sprawie Domanic nadmienie że łat i kontrłat jeszcze nie oceniłem bo leżą i podsychają przed robieniem dachu, więźbę przywieźli w terminie im a nie mnie wygodnym - 4 dni opóźnienia - tłumacząc to awarią samochodu, jakośc krokwi dobra choc mokre więc powietrzyły się na dachu przed odeskowaniem,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w sprawie Domanic nadmienie że łat i kontrłat jeszcze nie oceniłem bo leżą i podsychają przed robieniem dachu, więźbę przywieźli w terminie im a nie mnie wygodnym - 4 dni opóźnienia - tłumacząc to awarią samochodu, jakośc krokwi dobra choc mokre więc powietrzyły się na dachu przed odeskowaniem,

M.

 

moje też tak leżały i zamiast schnąć to gniły mimo że były ślicznie "pozielenione" (impregnowane) przez nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuję budowę swojego domu. W związku z tym, poszukuję sprawdzonego majstra/majstrów z pomocnikami do wykonania stanu surowego otwartego w 2006 roku.

 

lokalizacja: Warszawa - Wawer

 

termin: do uzgodnienia w 2006 roku

 

projekt: w trakcie przygotowania, dom niepodpiwniczony, prosta bryła, parterowy z poddaszem użytkowym na planie prostąkąta (ok. 14mx9m), ok. 120m2 na parterze, brak stropu nad salonem (antresola)

 

mury: ściany fundamentowe wylewane, ściany zewnętrzne z pustaków z betonu komórkowego (jednowarstwowe)

 

dach: prosty, dwuspadowy kryty dachówką

 

Pomożecie? :)

 

Detale, oferty i pytania proszę kierować na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...