Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

Witajcie :)

Jak miło poczytać wasze posty. Teraz, przynajmniej w czasie wakacji będę zaglądać tu rzadziej, bo na wsi netu niet :) Ale może to i dobrze, chociaż brakowało mi was już. Wprowadziliśmy się 1 lipca, ale jeszcze nie mam kuchni podłączonej i "jedziemy" na grillowanym :)

Pozdrawiam was serdecznie i życzę wielu radości z waszych budów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dana, a jak z odbiorem budynku?

 

Moi murarze gonią jak szaleni, nie nadążam z dostawami.

Mieli wpadkę, dość powazną z mojego punktu widzenia: wymysliłam sobie fragment elewacji przy drzwiach frontowych oblicowany klinkierem. Ponieważ ściany zewnetrzne są trójwarstwowe i będą otynkowane, sądziłam w swojej naiwności, że pomyslą o tym tynku i klinkier zostanie wysuniety poza lico pozostałych ścian o grubość tynku. Nic z tego. Bardzo ładnie :evil: zlicowali jedna cegłę z drugą co przyprawiło mnie o furię i kazałam rozebrac tylko co wymurowany klinkier. Na szczęscie nie ma tego dużo, straty to "tylko" dodatkowa paleta klinkieru, ale jeszcze do konca rozliczen z wykonawcą daleko... Najwyżej z tego zacementowanego klinkieru wymuruję sobie grilla (drogi będzie - nie ma co!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow

Człowiek wraca po tygodniowym pobycie nad jeziorkiem, zagląda na forum a tu tyle nowych wątków. Aż nie wiadomo od czego zacząć :-)

Muszę przyznać, że brakowało mi forum i leżąc na pomoście zastanawiałam się jakie tematy są tu poruszane...:-)

Po powrocie czekało na mnie tyle spraw do załatwienia, że nie mialam czasu od poniedziałku by dołączyć do was.

Okazało się, że mamy więcej problemów i zmartwień z nowa działką niż się tego spodziewałam.

Za 2 tyg wchodzi ekipa a my jeszcze nic nie przygotowaliśmy.

Studniarze cały dzień męczyli się w upale by wywiercić studnie i okazało się, że z wodą kiepsko . Na 1,2 m znaleźli wodę ale od 3 m jest ponad 30 m gliny wiec założyli mi filtr na 3 m :-( Pompa po 30 min zaczęła łapać pechęrzyki powietrza więc hydrofor odpada i zostaje nam ręczna :-(

Sąsiedzi maja wodę i ładny piasecze, nawet Ci przez siatkę a nam się trafiły pokłady gliny :-)

Cały dzień byłam przybita.

Dziś robią prowizorkę i mam nadzieje, że tym razem wszystko się uda z prądem...

Pozdrawiam Was

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zaraz ruszamy z praca to chcialabym zalozyc swoj album, w ktorym bede mogla uwiecznic poszczegolne etapy pracy. Jest jeden problem... nie wiem jak to zrobic :-(

 

Ps wczoraj dowiedzielismy się, ze w tym roku byla powodz i zalala nasza okolice. Woda stala na ponad pol metra bo jakis duren otworzyl tame by nie zalalo miasta. Po tej nowinie nie moglam spac i pol nocy rozwazalismy mozliwosc sprzedania dzialki. Szkoda nam tylko czasu jaki bysmy stracili wiec pozostaje nam podniesc teren. Ciekawa jestem ile potrzeba wywrotek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, a skąd wiadomo że to 30m gliny w podłożu? Może to tylko 30cm - przez taką warstwę sie przewiercą...

U mnie było podobnie - studnia była wiercona dwukrotnie, za pierwszym razem nawiercili złoże żwirowe z dosyć sporymi kamulcami, potem warstwa gliny. W drugim miejscu bylo podobnie ale tam im sie udało. U zadnego z najblizszych sąsiadów nie było w studni nic poza piaskiem.

A wiercili ręcznie? Może spróbuj znaleźć kogoś kto robi studnie mechanicznie.

A podnoszenie terenu moim zdaniem jest lekko ryzykowne, gdyby się okazało, że woda z waszej działki spływa na sąsiedni grunt. Trzebaby ją zebrać do jakiegoś zbiornika lub odprowadzić do kanalizacji, a nie wiem czy warunki terenowe na to pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze usilowali wiercic w glinie ale powiedzieli, ze nie ma sensu bo wyglada na to, ze jest jej gruba wartstwa. Porozmawiali z sasiadem, ktory jest 3 dzialki dalej i u niego tez woda byla na 3 m a potem na 30m wiec zrobil glebsza studnie. Moj najblizszy sasiad ma sliczny, zolty piasek wiec chyba mialam pecha z gruntem. Nie chce wchodzic w koszty i robic studnie glebinowa na 30-40 m bo woda jest kiepska i bedzie trzeba podlaczyc sie do wodociagu. Teraz potrzebujemy jedynie na budowe wode i potem do podlewania ogrodka :-)

Co do podnoszenia terenu to sasiad, ktory jest na moich tylach podniosl dom o ponad 1,5 m i nawiozl wokol niego ziemi. Inni tez tak robia bo wystraszyli sie tegorocznej powodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem grupo,

no wreszcie i u mnie się coś ruszyło poza paierkami :D. Na razie głównie prace destrukcyjne. Wycinka i wykop. Taka była piekna działka, a teraz krajobraz prawie księżycowy. Chłopaki szalują ławy i może w sobotę beton będziem lać. Żeby tylko wyjść z ziemi :-? .

pozdrawiam

sławekk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po urlopie,

 

Dana, gratulacje....

ale odzywaj się częściej :p

no i fotki poprosimy bo nie mogę się doczekać.........

 

Nie martw się. W Michałówku i Izabeli też cisza, więc może za radą Dany przygarniecie mnie do klubu.

 

Moira zapraszamy serdecznie :D

 

u mnie troszke sie ruszyło, na górze kładą się parkiety, na dole wylane są schody do ogródka, i bierzemy się za podbitkę i tynki zewnetrzne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem, ale jakos ostatnio wszystkie maile szly na priva. Izagrab moze potwierdzic. Poza tym wlasnie analizuje wyceny inastalacji elektrycznej i hydraulicznej. I mam coraz wiekszy metlik w glowie. A na marginesie: ile zaplaciliscie za ww instalacje? W sumie, czyli robota + materialy? Chodzi mi o elektro, co i hydro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihihi :D Vivaldi- potwierdzam :D

My rozwazamy mozliwosc zalozenia pompy ciepla ogrzewajacej dom i drugiej na wode ale koszt instalacji ok 60 tys zl troche mnie powalil z nog i zaczynam sie zastanawiac czy to ma sens.

Chcemy zbudowac cieply dom i nie oszczedzac na murach wiec moze jednak zdecydujemy sie na prad lub gaz.

Czy orientujecie sie moze jak to jest z piecem i instalacja pod gaz ze zbiornika. Mozna go potem podlaczyc do gazu ziemnego? Podobno jest szansa, ze za 2-3 lata bedziemy mieli gaz ziemny i nie wiemy teraz co robic. Nie ma sensu kupowac drogiego pieca by za 2 lata go zmieniac :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po urlopie,

 

Dana, gratulacje....

ale odzywaj się częściej :p

no i fotki poprosimy bo nie mogę się doczekać.........

 

 

Dzięki martta mieszka się fajnie, na każdym kroku widać ile jeszcze jest do zrobienia, ale po mału jakoś wyjdziemy na prostą. Spisałam sobie ostatnio namiar na pana ziemię od Ciebie, musimy coś z tym zrobić, piach się strasznie nosi do domu, więc zrobiliśmy sobie ścieżki z desek :) Goście też chodzą po tych ścieżkach :) Ciągle czuję się zmęczona i niewyspana, ale cóż to jest wobec mieszkania w swoim własnym domu na swojej własnej ziemi :) (no, pod hipoteką :oops: )

 

W Michałówku i Izabeli też cisza, więc może za radą Dany przygarniecie mnie do klubu.

 

Witaj Moira w grupie otwockiej :)

 

Pozdrawiam wszystkich, wkrótce postaram się zamieścić jakieś fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polecaniem murarzy,to dość trudna sprawa, sporadycznie się zdarza, że ludzie z czystym sumieniem mogą kogoś polecić i dlatego chyba brak odzewu na Twój post :roll: . A przy okazji muszę sie pochwalić i ja. Wylewki zrobiono ekipa ok (Chyba Dana ją polecała).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chetnie na rowerek ale obawiam sie, ze w moim stanie nie jest to wskazane i mocno spowolnilabym tempo :-)

W koncu cos ruszylo na mojej budowie. Geodeta wytyczyl dom a ekipa po weekendzie zaczyna robic fundamenty. Mam nadzieje, ze praca pojdzie im sprawnie i dokladnie bo narazie to tylko wydatki przyspieszyly :-(

Czy macie jakis namiar na gruche i tania stal oraz styropian do fundamentow?

Ile placiliscie za m3 betonu B20?

Pozdrawiam wszystkich 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...