Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

firmę dach kowalscy to mocno "testuje" :wink: grupa wawerska,,

ja z i innej beczki szukam fachowca ,który zainstaluje mi klimatyzator, może macie jakiś namiar :)

Pozdrawiam

 

p.s. jeżeli chodzi o moją przeprowadzkę to na razie przerzuciłam tylko troche swoich rzeczy od rodziców, a taka prawdziwa przeprowadzka to mi sie odwleka na razie na wrzesień :roll: ,

wstrzymajcie się jeszcze z tym" zazdroszczeniem ":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

martta przeprowadzaj się szybko, bo jest fajnie. U nas kasa się skończyła i tylko z zazdrością patrzę na zadbane ogródki i wykończone do końca domki. No cóż, przyjdzie nam mieszkać jakiś czas z żyrandolami najnowszej generacji (oprawka za 3PLN) bez nowych mebli (jakoś pusto w salonie) itd. Ale i tak jest fajnie, nawet w czasie burzy, jak nie ma prądu :)

Pozdrawiam i jakby ktoś miał ziemię do oddania, to polecam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana ja też już jestem w trakcie przeprowadzki (szafę z ubraniami mam już w mojej przyszłej sypialni - reszty nie potrzebuję :lol: )

Też przeraża mnie wrażenie pustki i braku przytulności pomieszczeń - to chyba kwestia oświetlenie i braku firanek.

Ale to się z czasem zmieni.

Pozdrowienia dla wszystkich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim znalazłem ekipę do budowy, będę budował dom 150m2 z poddaszem sciana 2w u-220+ steropian 12, strop żelbetowy schody wew. i zewnętrzne trzy kominy, więźba, deskowanie i papa. ustaliłem z murarzami cenę 23 000 zł. Co myślicie o tej cenie.

 

Bardzo prosze o namiary tanich składów budowlanych w okolicach Otwocka, lub na konkretny towar szukam pustaków u-220, stali zbrojeniowej desek i drewna na więźbę, no i studniarza. Trochę dużo ale będę wdzięczny

 

Jżeli ktoś chce to mogę dać namiary na sprawdzonego hydraulika.

 

Pozdrawiam! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć bm i ks

 

23k za robociznę domu 150m to może dużo nie jest, ale wydaje mi się, że można znaleźć taniej. Ja wprawdzie 2 lata temu płaciłem 15 (ale ekipy nie mogę polecić :-(( ) Dużo zależy od dachu czy skomplikowany czy nie.

Najlepiej niech się wypowiedzą panowie oraz panie co budują w tym roku.

 

pzdr/a/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam B.M. i ks :lol:

Co do ceny to wydaje sie racjonalna. Na forum padala wielokrotnie stawka 150 zl za m2 stanu surowego jako kwota OK. Czyli 150m x 150 zl = 22500 zl. Wiec raczej przyczepic sie nie mozna. Ale potargowac trzeba!

Ja polecam studniarza - Leona Zawodowca (znanego juz na naszej grupie) 789 -11-99. A pod jego skrzydlami jest jeszcze kilku hydraulikow (np. pan Sledz). Wiec mozna zalatwic kilka spraw kompleksowo.

Pozdrawiam i trzymam kciuki! Chyba jesienia trzeba zrobic jakies spotkanie bo wiele nowych twarzy sie pojawilo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji: czy ktos sie orientuje, pod jaka instytucje przynalezy Jozefow jesli chodzi o gaz ziemny? Gdzie sie zalatwia wszystkie formalnosci?

Pozdrowka

 

 

Józefów należy do Józefowa ( i Otwock też :) )

Formalności załatwiasz na Okrzei w Józefowie, kancelaria, mnie załatwiała p. Marzena R.

składasz pierwsze podanie o warunki czy jakoś tak,wyjaśnią Ci wszystko,

szukasz ekipy - tu mam nowy namiar służe( bynajmniej nie na dziadów co u mnie robili )

potrzebne Ci mapki, wstepna opinia kominiarska,projekty : instalacji wewnętrznej, możesz samemu zrobić projekt przyłacza potem Ci odliczą, występujesz w Starostwie o pozwolenie na budowę, jeżeli musisz kopać w drodze musisz miec kwitek z gminy ,tzw zgoda na zajecie pasa drogi.

 

Minimalny czas gazownia okresla na 8 miesięcy, u mnie się tak zeszło,

zanim sie uprawomocnią wszystkie pozwolenia, zanim nadzór odbierze... się schodzi.

Żeby nie latać, lepiej wziąc ekipę ,która załatwia sama wszystko,moje matołki sie do tego nie nadawały latałam sama,powodzenia.

wstępna decyzję dostałamw poniedzialek papiery złożyłam w piątek :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji: czy ktos sie orientuje, pod jaka instytucje przynalezy Jozefow jesli chodzi o gaz ziemny? Gdzie sie zalatwia wszystkie formalnosci?

Pozdrowka

Nie wiem czy masz wykonawcę, jeśli nie to zapytaj się w Gazowni. Dali mi pęczek namiarów i zostały tylko negocjacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...