Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa otwocka


cleebz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Chłopaki, nie martwicie się, będzie lepiej :)

Jak nie to szambo, to inne... (pytaliście u "mojego" szambiarza"?), może bez fa i hurtem byłoby korzystniej. Ja brałam fakturę, bo odliczałam to sobie jeszcze w tamtym roku.

A Wisła.... no cóż... można było to przewidzieć :)

Pozdrawiam i życzę lepszych dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby hurt był tańszy to można i mnie wliczyć w poszukiwania szamba;)

Już o szambie myślę od miesiąca, ale muszę na wylewki poczekać bo tam gdzie jest u mnie zaplanowane szambo stoi obecnie wielka góra piachu;)

 

edit: a wylewki chcę we wrześniu....na razie na klęcząco zgrzewam papę na podłodze parteru;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.salexpol.pilickanet.pl/oferta.html

 

To jest adres tej firmy, o której pisał arzesz. Ceny są bez vat-u. Vat 7%. 450 zł transport lub gdy więcej osób, ale nie więcej niż 3 cena 500 zł dzielona na 2 lub 3 osoby, w zależności od zamówień. Zamówienie trzeba złożyć ok 2 tyg wcześniej. Cena obejmuje również rozładunek, zamontowanie, doklejenie płyt wierzchnich. Płyty najazdowe 100 zł za jedną. To są informacje z przed chwili. Ale być może Wy już to wszystko wiecie. A teraz proponuję wysłać delegację do Radomia na szczególne negocjacjie cenowe. Bo skoro nas tak dużo, to może coś jeszcze wywalczymy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się piszę na współpracę. Zależy mi na szybkich decyzjach, bo chciałbym te szambo w przeciągu 2-3 tygodni zamontować. Myślcie ludzie przez weekend i w poniedziałek jakieś konkrety proszę.

 

przed ostateczną decyzją o zakupie stopuje mnie jedno:

gdzie tak naprawdę powinno być umieszczone szambo??

jakie są zasady/przepisy/reguły?

dzięki za oświecenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rozporzadzeniu ministra infrastruktury z dnia 7 kwietnia 2004 r., zmieniajacym rozporzadzenie w sprawie warunkow technicznych, jakim powinny odpowiadac budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 109, poz. 1156) jest napisane:

"§ 36. 1. Odległość pokryw i wylotów wentylacji ze zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe, dołów ustępów nieskanalizowanych o liczbie miejsc nie większej niż 4 i podobnych urządzeń sanitarno-gospodarczych o pojemności do 10 m3 powinna wynosić co najmniej:

1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz do magazynów produktów spożywczych - 15 m,

2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 7,5 m.

 

2. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej odległości urządzeń sanitarno-gospodarczych, o których mowa w ust. 1, powinny wynosić co najmniej:

1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi - 5 m, przy czym nie dotyczy to dołów ustępowych w zabudowie jednorodzinnej,

2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 2 m."

 

A poza tym nie masz w pozwoleniu na budowę już opisanego szamba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...