Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa warszawska


strix

Recommended Posts

witajcie,

rybka, w tej okolicy są same urzednicze szambonurki z zamiłowania. Nie ma przebacz, lepsze szambo o wątpliwym korzystnym wpływie na otoczenie (achh, te letnie wieczory), nawet dziurawe jest dla urzędnika lepsze niż oczyszczalnia.

ja jeszcze nie buduję, ale robiłem rozpoznanie i ... na tym się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też chciałem mieć oczyszczalnie ale warunki glebowe (glina i wiosną woda na 50 centymetrze) wybiły mi ją z głowy - koszt wykonania "nasypu" dla oczyszczalni (ok. 1.5m na ok. 150 m2) spowodował, że buduję szambo. Teoretycznie kiedyś mogę postawić oczyszczalnię "trzcinową" ale na razie odpuściłem sobie ten temat....

 

Za rok po wybudowaniu domu zaczynam operację udrożnienie rowu melioracyjnego (który notabene ma 9 właścicieli i jest zdjęty z ewidencji) - mam nadzieję że przed emeryturą zdąże go udrożnić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluszek, Jagna

No właśnie, zgadłyście... bo to przecież Wasz najbliższy sąsiad (który nota bene na innym wątku narzeka, że taki samotny na tej mapie...).

 

rybka, Twoja gmina niestety jest znana z niezbyt ludzkiego podejścia do petenta. A w naszej (Leszno) panuje chyba paniczny strach przed niewiedzą i podjęciem decyzji na nowe... !

Jeden z moioch sąsiadów po prostu wybudował oczyszczalnię i już, wydaje mi się, że bez pozwolenia (jeszcze nie puytałem a w gminie twierdzą, że powzowleń nie wydają :) ). Jak w zasadzie nie popieram bezprawia to w tym przypadku chyba jestem w stanie przymknąć oko, bo w sumie lepsza dobra oczyszczalnia niż dziurawe szambo...

 

Ja mam taki pomysł, że zacznę z szambem a potem wykorzystam go jako osadnik gnilny do oczyszczalni. W zasadzie (na moje rozeznanie) można z każdego szamba zrobić osadnik i wykorzystać do oczyszczalni. Jedynym problemem może być pojemność szmba, która dla szamba dobrze jak jest duża a dla oczyzsczalni za duża nie powinna być (tak rozumiem wszystkie "przepisy" na oczyszczalnię). W takij sytuacji może warto kupić takie szambo, którego komorę można potem zmniejszyć ? Tak ja zamierzam zrobić. Szambo prostokątne betonowe dwókomorowe. Po włączeniu oczyszcalni jedna komora będzie nieczynna i chciałbym ją użyć jako zbiornik na deszczówkę.

Z formalnościami może być kłopot ale myślę że to dlatego, że teraz pewnie jesteście jednymi zpierwszych przecierających drdogę w nowej procedurze. Jak się szlaki przetrą to za rok będzie łatwiej :) Wiem, że to nie jest dobre pocieszenie. Ja bym na Twoim miejscu może trochę ich postraszył i pisał (lepiej w takiej sytuacji pisać, bo jest ślad a "na gębę" to bzdur, które wygadują w urzędzie nie ma zarejeestrowanych) na jakiej podstawie rządają dodatkowych dokumentów albo zapytał (też pisemnie) jaki jest całkowity komplet potrzebnych papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam, :D

 

Jak to miło, że nie tylko ja już nie śpię. Dzięki za zaangażowanie i wsparcie duchowe.

 

Maco całkiem niezły pomysł. Wiesz z tą oczyszczalnią trochę poczekam aż gmina ustali sobie (na jakimś innym żywym organiźmie) swoje procedury postępowania a ja zabieram się dziś do poszukiwania szamba (jak to brzmi). Może ktoś z was mili forumowicze ma jakieś ciekawe namiary chętnie skorzystam.

 

re: położenie budowy - Babice-Babice (tak jak Baden-Baden :D) w bliskiej odległości od ul. Warszawskiej. Jak się wprowadzę będę wam machać chusteczką z okna. No chyba, że bedziecie omijać Warszawską szerokim łukiem.

 

Pozdrawiam

 

PS. BTW czy prowadzona była może na forum ankieta odnośnie tzw. agencji ochrony mienia - nie wiem którą wybrać (atakują mnie ze wszystkich stron i chyba nie da sie uniknąć ich "opieki")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach jak miło na mapkę popatrzeć :)

 

co do agencji rybka, to słyszałem od jednego kolegi z forum (nick znany mi i nie tylko), że agencja potrafi wzbudzić w ludziach potrzebę ochrony, nawet kiedy jest już wybrana.

a to drobny bałagan na podwórku, a to inne drobnostki. ot tak, byś czuła, że dobrze że są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zgadłyśmy. Ale, że to sąsiad to nie miało znaczenia - my po prostu jesteśmy bystre! Nie, Maluszek? :p :wink: A co emocji było przy tym to było. Proponuję inne konkursy. Np. Maco umieszcza na mapie fikcyjnego forumowicza i musimy go znaleźć! Albo zamienia istniejących miejscami i my odgadujemy kto z kim...! :p :wink: :wink: he he....

A my się zalewamy! :o

Już czwarta grucha przyjechała jak byłam na działce a końca nie widać... :(

Co do spotkania, to mogą być targi. Mnie tam wszystko jedno, byle się spotkać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie te targi? Bardzo dobry pomysł z tym spotkaniem. Może wreszcie zdecyduję się na jakiś pomysł na wnętrza , bo na razie to ogarnia mnie totalna niemoc decyzyjna w tym temacie :roll: A jak u was z decyzjami o kolorach, rodzajach podłóg, ścian , ustawieniach umywalek, wanien itd. :o .Rozumiem, że Kasiorek zdaje sobie sprawę z ilości pytań które go czekają w razie spotkania :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...