Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa warszawska


strix

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

(...) zastanawiam się tylko czy położona instalacja alarmowa nie będzie w jakiś sposób kolidaowła z następnymi - wiosennymi - pracami (np: tynkowanie itp).

U mnie alarmiści mówili, że lepiej dać najpierw elektrykę, ale potem zrobili taką instalację tymczasową, do rozbudowy. Baliśmy się zostawić elektrykę w domu niezabezpieczonym. A tak właściwie to alarm kładliśmy razem z wstawianiem okien.

A dlaczego boisz się o tynkowanie, kiedy tynkowanie robisię po położeniu wszelkich instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie alarmiści mówili, że lepiej dać najpierw elektrykę, ale potem zrobili taką instalację tymczasową, do rozbudowy. Baliśmy się zostawić elektrykę w domu niezabezpieczonym. A tak właściwie to alarm kładliśmy razem z wstawianiem okien.

A dlaczego boisz się o tynkowanie, kiedy tynkowanie robisię po położeniu wszelkich instalacji?

 

No to ja zrobię podobnie:

zamknę budynek, alarm w tym samym czasie a potem dalsze instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznieWSZYSTKICH BUDUJĄCYCH I CHCĄCYCH BUDOWAĆ !!!

Jestem nowy i zielony w sprawach budowy. Narazie walczę dzielnie z urzedasami i mam jedno spostrzeżenie - wszyscy myśą, że jestem milionerem i mam furę kasy do wyrzucenia........

Jestem optymistą i sądzę, że w tym roku uda mi się zreobić stan surowy pod dachem.

Działkę mam na wsi (bo mam dość Warszawy) w Żelechowie 4 km od trasy katowickiej.

Na dzień dobry raz jeszcze wszystkim cmok cmok.

Pzdr.

Stan.

P.s. wszystkim miłym, uprzejmym, uczynnym, i znawcom budowlanki będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi i podpowiedzi.

.....acha buduję domek Cavallino (Archigraph) wg. mojej koncepcji materiałowej. Jak zrobić aby zapłacić za projekt gotowy a mieć uwzględnione wszystkie zmiany i własne pomysły powiem nastepnym razem.

Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

postanowiłem wydobyć grupę z dołu spisu tematów :)

pozdrawiam grupę i macham do wszystkich świeżutkim projektem domu.

Teraz przerówbki i adaptacja, wybór ekipy (brrrrr .... cokolwiek uczynisz będziesz żałował ;) , rok z życiorysu i ... własny nowy dom (oby nie od razu do remontu ;)

 

Trochę dystansu na początku nie zaszkodzi, ale już nie mogę doczekać się śniadań na tarasie.

 

Niestety polecane ekipy już dawno mają wypełnione kalendarzyki jak panny z dobrego domu na balu, więc jeśli ktoś Wam wybudował proste ściany i to solidnie to proszę o cynk :) może być na priv.

 

Pozdrawiam Grupę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda,... ale dzięki za podpowiedź. :)

a czy już spotkaliście się z tym, że hurtownie podnoszą ceny, chcąc jeszcze więcej wyciągnąć od ludzi, któzy chcą kupić na zapas przed podwyżką VAT?

sam się zastanawiam, czy w tym czasie warto cokolwiek zaczynać. Może w czerwcu rabaty od mających mało klientów sprzedawców pokru\yją różnicę VATu w jakimś stopniu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinM,

właśnie nad tym samym się zastanawiam. Też zaczynam na wiosnę - ale już nie jestem pewna, czy jak najwczesniej. Bo po pierwsze, może się jeszcze okazać, ze jednak będzie VAT 7 %, a po drugie - wszystkie sondaże i tabelki zamieszczane np. w Wyborczej pokazują, że ci, co chcą się budować, już kupili lub kupują teraz - a po 1 maja nikt nie chce.

No to powinny być wtedy upusty, rabaty, promocje itp, prawda?

Więc może lepiej czekać z kupnem materiałów do maja?

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

w projekcie jest MAX 29 cm + styropian i chyba właśnie z czerwonego będziemy budować.

Wcześniej myślałem o betonie komórkowym, ale ...

M

Witaj u nas było identycznie w projekcie jak u Ciebie (max 29 +styro 15), ale zmieniliśmy na silikaty, a właściwie SILKĘ (24 + 20 wełny). I nie żałujemy. Ściany proste i równe. A gdzie konkretnie budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...