Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa warszawska


strix

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

zaczynamy poszukiwania więźby dachowej w okolicach Wwy.

Proszę o informacje i opinie tych, którzy mają własne doświadczenia z ostatnich miesięcy.

Gdzie kupować, jakie koszty...

Byłem wczoraj w jednym składzie, ale przeraziły mnie liczne pęknięcia w kantówkach.

Cena wyjściowa z impregnacją (zanurzają w roztworze impregnatu) to ca 630 zł za m3. Drewno to sosna.

Z góry dzięki za opinie

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Chcieliśmy się przywitać: M&M&M (Maria, Marek i Mateusz (10mies) ).

Właśnie zaczynamy naszą przygodę z budowaniem.

Po paru latach udręki w bloku może już niedługo we własnym domu.... :p

Budujemy w Głoskowie-Letnisku i właśnie czekamy na pozwolenie na budowę i mamy nadzieję jeszcze na jesieni ruszyć z koksem.

Pytanie pierwsze: jakie składy bud. polecacie w okolicy? Czy ten, który jest w Gołkowie (Pod Bateriami) jest w miarę OK?

Liczę na Waszą pomoc.

Marek&reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej M&M&M

 

Powodzenia przy budowie, naprawdę potrzeba duuuużo cierpliwości i wytrwałosci i włosów na głowie (oczywiście do wyrywania) by jakoś to znieść. Trzymam kciuki za Waszą budowę .

Odnośnie skladu budowlanego to osobiście korzystaliśmy z jednego spod Góry Kalwarii - podobno gość jest producentem a pozostali z okolic ściągają materiały od niego. Jeżeli bedzie potrzebny Wam dokładny adres to zaraz go odzszukam. Moze podam ceny od razu: bloczki betonowe 12x24x32 - 2,4 PLN brutto, belka betonowa na strop mb 16,07 PLN brutto, pustaki stropowe terriva od 2,5 za szt do 4,5 PLN brutto.

Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przymierzam sie do kupna dzialki w okolicach Ruskowego Brodu, Mankowskiej i Olesinie (Bialoleka). Poniewaz ten teren nie jest objety szczegolowym planem zagospodarowania, mam pytanie do osob ktore sie buduja w okolicy (a wiem, ze sa takie) - czy nie ma problemow z uzyskaniem pozwolenia na budowe?

W jaki sposob na Bialolece interpretuje sie pojecie "sasiedztwa" o ktorym mowa przy wydawaniu warunkow zabudowy?

 

I ostatnie pytanie - jak sie mieszka w tych okolicach?

 

Z gory dziekuje za wszelkie informacje,

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dopiero co znalazlem ta grupe, wczesniej pisalem na ogolnym...

Otoz chcialem sie Was zapytac czy to prawda, ze Urzad Gminy w Prazmowie warunkuje wydanie pozwolenia na budowe od tego czy sie czlowiek podlaczy do sieci wodnej? Tak mi powiedziala pani w gminie. Ja nie chce sie podlaczac do sieci, wola bym wywiercic sobie wlasna studnie. Swoja droga nie pamietam juz do jakiej glebokosci mozna wiercic sobie studnie bez pozwolenia.... Czy moze cie mi cos o tym powierdziec?

Druga rzecz, to pani powiedziala mi ze urzad nie wyraza zgody na zalozenie przydomowej oczyszczalni sciekow???

Przeciez o ile sie nie myle po noweli prawa budowlanego nie musze miec na to pozwolenia, a jedynie musze gmine o taklim fakcie powiadomic?

Teraz wojuje z pradem. Zakled energetyczny w jeziornej niestety nie jest mile ustosunkowany do klienta. Panie za kazdym razem traktowaly mnie jak intruza, a nikogo nie bylo przy okienku, wiec nie mogly narzekac na nadmiar pracy. Uwaga w razie cos, zaklad w poniedzialki jest czynny teoretycznie do 17. jednak po 16 ciezko tam kogokolwiek zastac... Mam skromne wrazenie, ze gdybym przyniosl 1kg podwawelskiej to by byly milsze :), no coz...przypominaja mi sie zamierzchle czasy....

Sam jestem urzedasem, ale takich jaj z traktowaniem klienta to jeszcze na oczy nie widzialem. Wiecie moze jak przyspieszyc 2 letni okres przylacza? Przylacze jest dla 10 dzialek i trzeba je pociagnac 250metrow. Pierwsza dzalka przy ulicy ma dostep do pradu z ulicy...reszte trzeba ciagnac...

Chce budowac sie od wiosny przyszlego roku we wsi Ławki (zaraz za Gabrielinem, okolo 10km za zalesiem w kierunku na Radom.

Moze jestesmy sasiadami? Dajcie znac, moze ktos z Was mieszka lub bedzie mieszkal niedaleko....

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dla zainteresowanych podaje namiary na sklad budowlany (a raczej producenta) w Gorze Kalwarii, przy ul. Adamowicza 1, zaraz przy wjezdzie do Gory od strony Piaseczna; tel (22) 727 40 59.

Podobno okoliczne sklady budowlane biora od nich materialy budowlane. Za bloczki betonowe biora 1,97 PLN netto, belka mb 13,18 PLN netto, pustak stropowy keramzytowy 3,28 PLN netto. Transport w cenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dawno się tu nie pojawiałem, ale "siedzę" raczej w grupie otwockiej.

 

Przygnało mnie tu nieszczęście, które mnie spotkało w ostatni weekend 11-12 września.

 

A mianowicie

 

AlarmAlarmAlarmAlarm

 

W nocy z soboty na niedzielę (11-12 września) mieliśmy włamanie do naszego nowo budowanego domku. Skradziono nam wszystko co możliwe:

 

grzejniki BUDERUS typu V 22 - białe

600x1000 - 2 szt.

600x800 - 1 szt.

600x600 - 2 szt.

400x400 - 2 szt.

300x400 - 2 szt.

 

ponadto

 

kominek z płaszczem wodnym firmy LECHMA bez drzwiczek (drzwiczki wcześniej wyjąłem, żeby się nie stłukły) - czarny

 

zawór termostatyczny do komnika z kapilarą

 

pompę od hydrofora typ MULTI HWA 3000 - czerwona

 

rozdzielacze do grzejników na 8 wejść - mosiężne - 2 szt.

 

i inne mniej wartościowe rzeczy (nożyczki do cięcia rur - czerwone, szlifierkę kątową małą - zielona, przedłużacze na 220 i 380 V,......)

 

Ręce opadają, ale trzeba żyć dalej. Oczywiście policję zawiadomiłem, ale zamieszczam również tu taką informację ku przestrodze oraz może gdybyście słyszeli, że ktoś coś chce sprzedać z tych rzeczy to bardzo proszę o sygnał.

 

Dziękuję i pozdrawiam z promyczkiem nadziei

 

arzesz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dołączyłam.

To teraz dla Barti4. Nie wiem, czy odmawiają w Prażmowie pozwolenia na POŚ, ale chyba mądrze robią, bo tam glina a glina i mookro...Chyba że ty masz sucho. W lipcu gmina uchwaliła nowe studium uwarunkowań - plan tez jest aktualny idź do pani do gminy i zobacz. Z prądem w Jeziornej życzę Ci duużo szczęścia - są nieprzemakali i dają dwuletni temin realizacji. Wszelkie próby uczciwej persfazji spełzły na niczym. W końcu przez "uprawnionego elekrtyka' za 2 tys załatwiliśmy sprawę zlecając mu zrobienie projektu i położenie kabla, ale mam po tym kaca moralnego.

 

Kochani z gminy Prażmów! Za ile lat (dziesiątków lat) według waszej wiedzy możemy mieć gazociąg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za slowa otuchy, jak sprawa sie bedzie rozwijac dam Wam znac. Co do gruntu to u mnie jest piech i glina, ale to nie problem, trzeba zrobic lepsze dreny i juz...

Swoja droga dziwie sie ze wola aby miec "szczelne" szamba jak 90% ludnosci wiejskiej tam zamieszkujaca...

No i na koniec gaz....

Mysle ze nie masz na co liczyc. W sobote dowiesdzialem sie, ze zeby wogole doprowadzili wodociag to mieszkancy gminy sie na to skladali w 90% i przez 6 lat splacali raty....

Wiec z kanaliza i gazem mysle ze bedzie podobnie...

A w sumie wystarczylo by by te durne nadete dupki w gminie ruszyly cielska i postaraly sie o srodki z UE...Ale wola dostawac kase co miesiac i nic nie robic, a jesli juz to w swoim imieniu lub znajomych...

Nie jest latwo ale jest to jak najbardziej mozliwe...wiem bo przy takich rzeczach pracuje.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wsi powstało stowarzyszenie na rzecz drogi, kanalizacji itp. Umowa z gminą jest taka, że jeśli nasze stowarzyszenie przygotuje całą dokumentację np. budowy drogi czy kanalizacji to wtedy gmina sfinansuje budowę ze środków włąsnych i unijnych. Mieszkańcy powinni nie tylko wymagać od swoich samorządów ale im pomagać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...