Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa warszawska


strix

Recommended Posts

No, właśnie jak myślicie czy można wybudować 120m domek w okolicach Warszawy za 200 tys. złotych?? Czekam na Wasze opinie? Czy jestem naiwna?

pozdrawiam

Ania

 

Może się udać, jeśli będzie:

 

- prosty projekt z dwuspadowym dachem, bez lukarn i wykuszy,

- bez garażu, ewentualnie wiata na samochód,

- tani materiał na mur: BK lub silka ocieplone styropianem,

- typowe okna plastikowe,

- dach bez deskowania, przykryty folią i blachą lub gontem,

 

no i oczywiście bez szaleństw przy wykańczaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W moim blizniaku (Tarchomin) czesc rodzicow uzytk. 140m wraz z udzialem w kosztach ogrodzenia, podjazdu, ziemi ogrodowej do zamieszkania w standardzie bez brawury (czesc mebli przechodzi) wyjdzie ponizej 200000zł teraz bez podlog i malowania jest niewiele ponad 160000zł

 

Oczywiscie bez kosztow dzialki.

 

Fugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się poniżej 200 tyśków nie udało zbudować. Ale dużo tej kwoty nie przekroczę. Sama budowa coś ze 220 tys. No ale jeszcze działka jakaś dokumentacja, ogrodzenie i trzy stówki pewnie pękły. Domek mój ma 138m2 powierzchni użytkowej, zadaszony ponad 20 metrowy taras i kilkudziesięciometrowy strych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam pytanie kochani forumowicze czy jest tu jeszcze ktoś z HALINOWA pilnie poszukuje osoby, która wybudowała domek w Halinowie bo mam bardzo rózne opinie na temat gleby na terenie Halinowa - część znajomych twierdzi, że w Halinowie dom mi się zapadnie bo jest tak miękko i mokro :o aż mi się wierzyć nie chce........ :evil:

 

Witam. U mnie teraz stan surowy otwarty. Jak masz pytania to wal na priv.

Rzeczywiście z glebą nie ma tu żartów i trzeba robić badania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić mi jakąś firmę zajmującą się instalacjami sanitarnymi i c.o., chodzi mi zrobienie c.o., na dole podłogówka, a na poddaszu grzejniki oraz rozprowadzenie wody, chodzi mi o kogoś sprawdzonego i profesjonalnego. Chciałbym do tego wziąść do jakąś firmę aby materiał wziąść razem z usługą i wtedy na wszystko 7% vatu, chyba bardziej się opłaca niż kupowanie całego materiału z 22% vatem.

będę bardzo wdzieczny za wszelkie namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się przyłączę, z pewnością sporo straciłam ( 52 strony postów i pewnie masa spotkań ).

Budujemy pod Radzyminem, mamy już lub dopiero stan surowy otawrty i 14-sto miesięczne bliźniaczki. Tak więc czasu na wszystko inne - niewiele.

 

Sidney mam namiar na sprawdzoną profesjonalną małą firemkę instalacyją. Sprawdzoną na etapie instalacji stanu zerowego. Są z Zielonki. Robią tylo z własnym materiałem, uważają, że to zdecydowanie sprawniej czasowo i logistycznie - i mają rację. Mają spore upusty w hurtowniach więc i nas policzyli za materiał dość atrakcyjnie. Jesteśmy już umówieni z nimi na resztę na wiosnę. Prześlę namiar na priv.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić mi jakąś firmę zajmującą się instalacjami sanitarnymi i c.o., chodzi mi zrobienie c.o., na dole podłogówka, a na poddaszu grzejniki oraz rozprowadzenie wody, chodzi mi o kogoś sprawdzonego i profesjonalnego. Chciałbym do tego wziąść do jakąś firmę aby materiał wziąść razem z usługą i wtedy na wszystko 7% vatu, chyba bardziej się opłaca niż kupowanie całego materiału z 22% vatem.

będę bardzo wdzieczny za wszelkie namiary :)

W tej chwili mam instalację. Jak skończą (jeszcze kilka dni), będę coś mógł powiedzieć. Na razie wygląda nieźle, ceny wykonawstwa nie najniższe, ale już materiały konkurencyjne. A praca idzie, aż furczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Postanowiłam zwrócić się do Was z prośbą, bo jeśli tak jeszcze trochę potrwa, to chyba "wyląduje w wariatkowie". Albo ja mam pecha, albo ludzie są tacy niesolidni. Własnie już druga ekipa ode mnie odchodzi. Nie to, zebym była jakaś konfliktowa :D , odchodzą sami, bo tam gdzie zaczęli budowę musza ją skończyć. Przyszli do mnie,bo poprzedni inwestor nie chciał im płacić, więć mieli luke w terminach, zaczęli u mnie robić gładzie na dole i własnie dzisiaj sie dowiedziałam, ze ich nie skończą,bo tamten inwestor ma im zapłacić zaległą kaskę, a oni mają mu skończyć robotę. W ten sposób ja "zostaję na lodzie" bez ekipy z kredytem i nie rozliczonymi transzam. Ufff ale sie rozpisałam!!! Ale do sedna. Bardzo Was proszę o podanie namiarów na solidnych, dokładnych fachowców, którzy by skończyli u mnie wreszcie te gładzie. Napewno ktoś z Was ma do polecenia fachowców z prawdziwego zdarzenia, których juz wypróbował. Serdecznie proszę o pomoc......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacynka - trzymam kciukasy, żeby się udało :D Będzie mi miło mieć forumową sąsiadkę :D

 

Daj znać jakbyś potrzebowała jakiś namiarów.

 

Mam nadzieję, że się uda, weekend już za chwilkę i do tego czasu musimy podjąć ostateczną decyzję odnosnie tej działki. W sumie wszystko jest ok, ale martwi nas troche brak KW i brak Planu Zagospodarowania na "naszym" terenie. Trochę obawiamy sie tej procedury o WZ.

A o namiary na pewno się przypomnę :)

Pozdrawiam

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacynka - a gdzie udało Wam się znaleźć działkę? I co zdecydowaliście się

 

Z tego co pamiętam to jakiś rok temu były robione nowe plany - chyba, że to tylko były plany moich okolic.

 

Działka zlokalizowana przy ul. Bandurskiego, niestety oferta poległa :( Powolutku zaczynamy zastanawiac się nad całkowitą zmianą lokalizacji - prawy brzeg Wisły (jesli budżet to wytrzyma :wink: ). Musimy trochę pogłówkować - cena zaczyna powoli tracić na decydującym znaczeniu. Chyba marzy nam sie okolica z całkowicie nową zabudową, coś na wzór np. Chotomowa k. Jabłonny (szkoda, że tak daleko).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacynka - szkoda, że się nie udało :( A szukaliście głębiej w Markach np. w moich okolicach? A może za Markami w kierunku Radzymina?

 

Szukaliśmy i niestety klops. Za daleko na wschód juz nie chcemy uciekać, ponieważ zaczynają się robic straszne odległości do pracy, ponadto jest perspektywa pracy na granicy Ursynowa i Mokotowa i z tym mamy trochę dylematów.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacynka - szkoda, że się nie udało :( A szukaliście głębiej w Markach np. w moich okolicach? A może za Markami w kierunku Radzymina?

 

Szukaliśmy i niestety klops. Za daleko na wschód juz nie chcemy uciekać, ponieważ zaczynają się robic straszne odległości do pracy, ponadto jest perspektywa pracy na granicy Ursynowa i Mokotowa i z tym mamy trochę dylematów.

Pzdr

 

 

 

Witaj

 

Chyba marzy nam sie okolica z całkowicie nową zabudową, coś na wzór np. Chotomowa k. Jabłonny (szkoda, że tak daleko).

 

Moja żonka pracuje na Służewcu, niedaleko Galerii Mokotów a ja w Centrum. Obecnie mieszkamy na końcu Białołęki prawie na granicy z Jabłonną. Ja dojeżdżam samochodem więc odległość nie jest dla mnie problemem ale moja luba pokonuje tą trasę w 1 godzinę i 15 min przy pomocy nieszczęsnej komunikacji miejskiej. Działka leży w Skierdach przy osiedlu Jabłonie ok. 4 km za Chotomowem w kierunku Nowego Dworu a 10 km od miejsca w którym obecnie mieszkamy.

W kwestii zakupu działki ostatnie słowo należało do żony, gdyż to ona miała dojeżdżać autobusem, więc wsiadła koło naszej przyszłej siedziby w bus TRANSLUD-u ( nowoczesne, wygodne i normalne ceny biletów ) i pojechała do centrum.

I co się okazało ?

 

Ano wyszło, że dalej a jednak szybciej.

 

Tak więc żona stwierdziła, że za cenę dodatkowego biletu będzie miała luksus mieszkania we własnym domku i że jest to "poświęcenie na które jest gotowa" :D

 

Do działki na tym terenie przekonała nas też dosyć niska cena(15$/m2) co miało też ogromne znaczenie. Co prawda z mediów jest tylo prąd ale nie uważamy tego za jakąś wielką przeszkodę. Jeśli chcesz pełne uzbrojenie to polecam działkę na ww osiedlu za ( jeśli dobrze pamiętam) 28$/m2.

Piękna okolica, las niedaleko , czegochcieć więcej ?

 

Pozdrawiam i namawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy wylicytowania przedmiotów przekazanych przez forumowiczów na II aukcje dla Nikoli.

 

Na chwilę obecną licytujemy:

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę zobacz obrazek

2. Obrazek wyszywany przez Tolę zobacz obrazek

3. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems

4. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems

5. Kubek z logo Muratora

6. Kubek z logo Muratora

7. Kask budowlany z logo Muratora

 

 

Zapraszamy do licytowania, z radością przyjmiemy również inne przedmioty na licytacje.

 

Adres licytacji:

http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

W sprawach organizacyjnych kontakt [email protected]

Edzia & Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...