Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa warszawska


strix

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie było tak źle - ok. południa jechałem stamtąd 40 minut na dolny Mokotów (33 km), co przy porównaniu z Żoliborza w to samo miejsce (ok. 25-30 minut) nie jest wynikiem złym. O tej porze roku i dnia nie było jednak żadnych korków. Nie wiem, jak to będzie wyglądało od września. Jechałem Warszawską do Starych Babic, tam skręciłem w prawo do Bronisz i z nich już prościutko poznańską. Tak jest chyba najbliżej (przynajmniej na Mokotów).

 

Z Żoliborza jeżdzę tam albo przez Izabelin i Lipków albo trasą Bemowo-Klaudyn-Stare Babice itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich warszawiaków.

Jestem nowiutki i świeżutki (w budowaniu i na forum) i zamierzam przyczynić się do rozwoju budownictwa jednorodzinnego w okolicach podwarszawskich (Komorów - Granica).

I mam pytanko.

Czy ktoś mógłby polecić/ rekomendować jakąś solidną firmę (górali, rybaków, tubylców ...?)do wybudowania domku? Chyba wolałbym jedną ekipę na cały stan sur. zamk. ale... sam jeszcze nie wiem.

Mój adres emailowy przyjmie wszystkie sugestie. Z góry dzięki i ... niech się mury pną do góry. Wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco, od nas na Ochotę przez Pruszków to nie jest chyba najbliższa droga... ani najbezpieczniejsza :wink:

 

Kajon, ekipę najlepiej znaleźć w terenie. Przejść się na budowy, zobaczyć jak budują, spytać inwestorów czy są zadowoleni z ekipy, spytać wstępnie o cenę (musisz nosić ze sobą xero projektu) i już... (ja tak zrobiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po południa ekipa weszła na plac budowy - zupełnie tego nie planowałem (miało to być w przyszłym tygodniu ale wcześniej skończyli inną budowę). Nie miałem nic oprócz baraku, blaszaka i pustego zbiornika na wodę... Przed zamknięciem hurtowni zdążyłem jeszcze kupić zbrojenia, deski, łopaty, taczki, druty, gwoździe itd. (na krechę! bo nie miałem nawet przy sobie kasy).

 

Dziś rano przyjeżdżam z agregatem a tu... fundament już wykopany i panowie życzą sobie beton na 17-tą. A ja muszę do pracy... No ale coż, od czego są telefony (stacjonarne bo komórka na polu oczywiście mi się zaraz rozładowała). Jadę zatem zobaczyć gruszki, mam nadzieję, że nie na wierzbie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jestem nowa na forum. Mam nadzieję, że można do was przyłączyć. Budujemy dom w Markach. Jesteśmy na etapie fundamentów, które stoją już prawie dwa lata i czekają na lepsze czasy. Głównym powodem dlaczego stoimy jest brak prądu. Mimo wszystko chcemy zacząć w sierpniu. Właśnie przeczytałam, że Ckwadrat korzysta z agregatu. Czy mógłbyś powiedzieć czy masz go wypożyczonego czy zakupionego? Jeśli pożyczonego to skąd i za ile?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 gruszki wyłapałem - musiałem stać na rogatkach mojej wsi bo gruszkowozy nie mogły trafić - i fundament już stoi! Jeszcze w stanie półciekłym ale jutro już pewnie będzie można po nim chodzić. Strażacy na szczęście też zdążyli spuścić trochę wody do zbiorniczka, więc będzie czym polewać.

 

Alicjanka i dziuba - na 2 tygodnie mam spokój, więc może zacznę pisać dziennik... Ale lepiej niech teraz opal się wykaże :wink: I tak będzie mnie o wszystko wypytywała, więc może przelać to na www.

 

Maluszek - jeśli chodzi o agragat to sobie kupiłem 1-fazowy, 2,2 KW (pociągnie betoniarę do 150 l) za 1400 zł + dojazd do Tomaszowa Mazowieckiego. W razie czego mam namiary na sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...