Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa warszawska


strix

Recommended Posts

Nie znam dobrej strony z długoterminowymi prognozami. Często sprawdam w onet-cie ale tam mają tylko 4 dni do przodu.

Według weather.com sobota i niedziela będą niestety chłodne (6-4C). W sobotę będzie padać a w niedzielę będzie tylko pochmurno.

 

Według jakiegoś niemieckiego serwisu w weekend w Warszawie będzie poniżej zera... :sad:

 

Jak ktoś zna dobre strony o prognozach to niech się podzieli !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

***KOMUNIKAT***

Kochani,

w związku z naszą chorobą (moja i dziecka) odwołujemy spotkanie. :sad:

Gdyby było pięknie, to ok. Ciepło byśmy się ubrali, a tak? Nie sądzę , abyśmy do końca wydobrzeli i w takie mrozy. Zresztą komu by się chciało siedzieć na wygwizdowie w temp. być może ujemnej.

Jeśli bedzie jeszcze normalna jesień to zbierzemy się. :smile: Albo na kulig, co Wy na to? Bardzo mi przykro. :sad:

 

Pozdrawiam wszystkich i uważajcie na siebie. PA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie ma grila? :sad: opalko szybko wracajcie do zdrowia. Byłam na waszej budowie co by sobie popodziwiać blaszak, dziś go obstaluję ,dziś też ma być geodeta i opalikować zarys mojej chatki , chyba jutro nie bacząc na pogodę pojadę wbić chociaż 2 szpadle w ziemię, a od poniedziałku ruszam na serio z fundamentami.

Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Poczułam się zaproszona przez Opal do grupy warszawskiej, więc jestem.

Nie buduję jeszcze domu, ale mam na ten temat wielkie marzenie. Jeszcze parę miesięcy temu było ono dla mnie zupełnie nieuświadomione, mocniej zarysowało się w czasie wakacji, a po kilku wizytach na tym forum jest już bardzo jasne i zdecydowane. Chcę mieć dom! Chcę, aby moje dzieci miały swoje kolorowe pokoiki, żebyśmy mieli prawdziwą sypialnię, a nie materac na podłodze wyciągnięty z IKEA'owskiej kanapy (bo na całej kanapie nie dało się spać), aby pogodne dni moja rodzina spędzała na własnym trawniku (nie śmiem jeszcze marzyć o ogrodzie), a nie na rozgrzanym betonowym podwórku, abyśmy nie musieli bezczelnie wydzwaniać do znajomych i rodziny w każdy letni weekend, że a nuż ktoś zechce nas zaprosić na swoją zieloną trawkę. Trudno, nawet kosztem tego, że to do nas teraz będą się urywały telefony.

Wszystko to są moje marzenia, których jak na razie nie podziela mój mąż, urodzony sceptyk, żeby nie powiedzieć pesymista, złaszcza w sprawach finansowych. Ale prędzej czy później on też dojrzeje do tego, że czas poszerzyć rodzince przestrzeń życiową (dzisiejsza wynosi 45 m2) i wtedy ja będę już wybitnym fachowcem w dziedzinie budownictwa, będę miała dla niego gotowe propozycje projektów, technologii, rozplanowania i wystroju wnętrz. Wtedy gość będzie mi wdzięczny, że tyle kłopotów ma z głowy.

Na razie mądrzy i dobrzy ludzie polecili mi rozejrzeć się w okolicach Warszawy za miejscem, w którym chciałabym postawic mój dom. Trzeba będzie szybko robić to prawo jazdy (e tam, zaraz kończę kurs, potem najwyżej 10 podejść do egzaminu i prawko będzie w kieszeni), żeby nie kłopotać męża. Muszę przejrzeć te 900 postów, to może się dowiem, gdzie staną Wasze domy, czy może w waszych okolicach są jeszcze działki do kupienia i jakie są ceny.

A na koniec może parę słów o sobie.

Urodziłam się w Małkini ... tfu, co jo godom.

Mam na imię Agata, mam męża i dwójkę małych dzieci (Szymek ma 2,5 roku, a Jagódka 8 miesięcy). Podobno można tu gdzieś zamieścić zdjęcia, jak znajdę gdzie, to zamieszczę. Pracuję w controllingu i studiuję na UW finanse. Wbrew pozorom (studia i małe dzieci) mam juz sporo lat, więc tym bardziej czas się brać za wicie porządnego gniazdka.

Przepraszam, jeśli Was zanudziłam, ale chciałam się jakoś przedstawić. Moim celem na najbliższe miesiące jest zarażenie moim entuzjazmem także męża. Może to forum i Wasz entuzjazm mi w tym pomoże.

Pozdrawiam

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agata. Moim zdaniem - super decyzja (o budowaniu). Zresztą pewnie każdego na tym forum (wszyscy tutaj są troche "zboczeni")

 

Nad mężem pracuj - z mojego doświadczenia wiem, że jak moja żona nademną pracuje, to zawsze zmięknę :smile:

 

Co do działek - spróbuj (najpierw sobie) odpowiedzieć na pytania: jak dalego/blisko centrum Warszawy chcesz mieszkac, ile chcesz przeznaczyc na działkę, czy ma byc na odludziu czy w mieście itp. Wtedy łatwiej będzie coś podesłać, odpowiedzieć na Twoje pyatnie o ceny. Każdy z nas troche się orientuje w oklicy, w której buduje. U mnie (Chotomów pod Jabłonną) ceny działek to ok 20USD/m2 (w tym prąd - innych mediów brak). Troche dalej na północ - w Janówku (5km od Nowego Dworu Mazowieckiego), cena działki z pradem i kanalizacją to ok 10 USD/m2

 

A tak w ogóle - Witamy na pokładzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...