Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa warszawska


strix

Recommended Posts

am, tamten wątek był moim pierwszym na tym forum, a że szczery ze mnie człowiek odruchowo dałam sobie nick Agatka. Potem pomyślałam sobie, że może niekoniecznie jest to wskazane, co ci będę tłumaczyć. Zdecydowałam, że moim nickiem na forum będzie Mordka, też ładnie, prawda? Zresztą w tamtym wątku napisałam już pod Mordką i wyjaśniłam, że zmieniłam nick. Chyba nie popełniłam przestępstwa? :wink:

Mam zamiar tu trochę pobywać i nie chciałabym zaczynać od kwasu :smile:

Pozdrówka

Agatka (w realu, a na forum Mordka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mordka,

Widzę, że nie tylko my rozpoczęliśmy od poszukiwania większego mieszkania. W naszej rodzinie większym sceptykiem w sprawie budowy domu, a zwłaszcza przeprowadzki pod Warszawę byłam ja. Ale dałam się szybko przekonać. Mieszkania szukaliśmy po wakacjach, działki już w listopadzie. Wkrótce się wprowadzamy do własnego domu. Życzę Ci powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am, ja się dopiero dzisiaj doczytałam, jaką ty masz fajną rodzinkę! Serdeczne gratulacje z okazji jej powiększenia! Jak mają na imię Twoje dzieci? O moich możesz przeczytać wyżej. Moja Jagódka ma już prawie 8 miechów, ale ciągle czuję emocjonalne pokrewieństwo z rodzicami maluszków. A tak BTW, jako tatuś tak cudnej gromadki, bywasz może na jakichś forach dla rodziców? Może już tam się spotkaliśmy? Chociaż podejrzewam, że raczej to forum i budowa zabiera cały Twój czas.

Pozdrawiam

Mordka (Agata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Mam nadzieję że teraz się wstrzeliłam. dzięki ckwadrat za pomoc. Skończyłam stan surowy otwarty, mam trochę doswiadczeń i miliony pytań. Mam też męża i dwóch chlopaków 3 i 5 lat. Zamierzam mieć super dom z ogrodem, a własciwie ogród z domem,a w nim jeszcze jedno dzieciątko i kilka psów. Chciałabym wprowadzic się za rok, teraz robię zimową przerwę na osuszenie murów i złapanie oddechu.Zaczynam negojacje na okna - zakup planuje na styczeń ponoć najłatwiej o duży upust. Jesli macie dobrego i taniego producenta okien drewnianych - proszę o pomoc. Mam namiar na tani tartak, sprawdzonego dostawcę dachówki i hurtownię z dobrymi rabatami. Buziaki:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordka

Zachorowałem na to forum :wink: i nigdzie więcej nie zaglądam. Poza tym rzeczywiście budowa i praca na nią (właśnie wróciłem z dwudniowej sesji budżetowej :sad:) są wystarczająco absorbujące. Co by nie zaniedbywać za bardzo rodziny (tj.żeby dzieci mnie jeszcze rozpoznawały) siedzę w Internecie tylko w pracy i późnymi wieczorami jak moja gromadka już śpi

Co do imion, to najstarsza córka to Dominika, później młodsza Paulina, i najmłoszy (już dwa miesiące :smile: - Dawid

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam okien drewnianych Rehau. Czy to przypadkiem nie plastiki? Analizowałem oferty znanych i duzych firm (małe to zawracanie głowy) i wyszło mi, ze w okolicach W-wy za okna drewniane, transparentne, w kolorze innym niz standardowe, o dobrej jakosci okuć i uszczelek najmniej chce właśnie Stolimpex. BTW: budujesz spory dom. Mnie okna kosztowały 10 tys. Może to też kwestia jakiej wielkości okna potrzebujemy.

 

Ja mówię tylko tyle, że mam okna Stolimpex i jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kami,

zazwyczaj zgadzam się z EM, ale w kwestii okien to mam dla wszystkich potrzebujących propozycję chyba nie do przebicia. Znalazłem producenta okien posiadającego AT, któremu płaciłem 460 zł/m2 (z vatem). Za tę cenę dostajesz klejonkę litą, okucia Roto, kolor transparentny, szyby k=1,1 , okna ze słupkiem lub bez (nie wpływa to na cenę). Jest bardzo elastyczny, ale trzeba go pilnować, ponieważ zapomina o uzgodnieniach. Ok.140km od W-wy: miasteczko Kąkolewnica, Wiesław Rychlik tel.606114051.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to element pionowy w oknach dwuskrzydłowych. Po otwarciu skrzydeł może pozostać jako element konstrukcyjny ościeżnicy(słupek stały) lub "odjechać" razem ze skrzydłem (słupek ruchomy). Słupek stały usztywnia okno, zaś słupek ruchomy zapewnia niezakłócony widok po otwarciu okna. W razie potrzeby służę określeniem słowa "skrzydło" (a może c^2 będzie wiedział). :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacul, dzięki za miłe przywitanie i za słowa sympatii dla mojego nicka.

Mój optymizm cały czas pracuje nad pesymizmem męża. Wczoraj zapytałam go, czy mamy w domu mapę okolic Warszawy. "Mamy", powiedział on i pokręcił głową. "No, czego kręcisz" zajeżyłam się. On nic. To wzięłam mapę i będę lokalizować miejscowości, co do których wiem tylko, że leżą gdzieś nieopodal, ale dokładnie nie wiem gdzie.

A w dzisiejszej Gazecie Dom są porównania kosztów eksploatacji mieszkań i domów, to sobie położę w domu na widocznym miejscu. A co.

Buziaki

Mordka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...